
Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Bożym Darze znajduje się w miejscowości Boży Dar w powiecie lubelskim, w gminie Krzczonów, w odległości 28 km od Lublina.
RTON Chełmiec – wieża radiowa położona w Szczawnie-Zdroju koło Wałbrzycha, na górze Chełmiec.

RTCN Chojna – wieża o wysokości 126 m znajdująca się w Chojnie koło Wągrowca. Właścicielem obiektu jest Emitel sp. z o.o.

RTCN Chrzelice – Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze w Chrzelicach, w województwie opolskim.

RTCN Chwaszczyno – największa na Pomorzu stacja nadawcza, znajdująca się w sąsiadującej z Gdynią miejscowości Chwaszczyno, przy ul. Rewerenda. Zasięg anten radiowych zamontowanych na tym maszcie dociera nawet do Szwecji i Danii (Bornholm).

RTON Czarna Góra – Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy z masztem na wysokości 1133 m n.p.m. na stoku Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika. Zapewnia odbiór programów radiowych i telewizyjnych mieszkańcom większej części ziemi kłodzkiej – niemożliwy jest odbiór m.in. w Kudowie-Zdroju. Zbudowany był w latach 1974-1984, w dużej mierze siłami społecznymi. Wysoki maszt stanowi charakterystyczny akcent panoramy gór otaczających Kotlinę Kłodzką. Właścicielem ośrodka jest EmiTel Sp. z o.o.

RTCN Leżajsk – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze z masztem o wysokości 130 m, znajdujące się przy ul. Cmentarnej w Leżajsku ale w granicach administracyjnych wsi Giedlarowa. Maszt z rozciągniętymi liniami emitujący sygnał czterech dostępnych w Polsce multipleksów zawierających pakiety kanałów telewizyjnych oraz radiowych.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Gołogóra – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Gołogórze, oddane do użytku w 1965 roku, dwa stalowe maszty z odciągami linowymi zbudowany w 1962. Obiekt pokrywa sygnałem radiowo-telewizyjnym znaczną powierzchnię: wschodnią część woj. zachodniopomorskiego oraz zachodnią część woj. pomorskiego. Właścicielem obiektu jest Emitel Sp. z o.o.

RTON Góra Świętego Marcina – obiekt nadawczy usytuowany na Górze Świętego Marcina. Zbudowano go w roku 1960.

RTON Gryfice – wieża o wysokości 45 m znajdująca się w Gryficach przy ul. Trzygłowska 11a. Właścicielem obiektu jest Emitel sp. z o.o.

RTCN Jemiołów – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Jemiołowie, maszt o wysokości 314 metrów i betonowa wieża o wysokości 99 metrów. Centrum zbudowano w latach 1960-1962 z funduszy zebranych społecznie. Jest to główna stacja nadawcza RTV województwa lubuskiego. Obsługiwana jest przez spółkę EmiTel sp. z o.o.

RTON Kisielice – Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Kisielice z masztem o wysokości 300 m i antenie o wys. 20 m, zbudowany w 2001 przez Mostostal Zabrze. Usytuowany we wsi Limża na południowym zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego, kilka kilometrów od Kisielic. Właścicielem masztu jest firma EmiTel Sp. z o.o. Ośrodek nadaje aż trzy wersje programu regionalnego TVP3.
RSN Kołobrzeg – wieża radiotelewizyjna zlokalizowana w Kołobrzegu przy ul. Jedności Narodowej 16. Właścicielem jest EmiTel Sp. z o.o.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Kołowie znajduje się na szczycie Lisicy na skraju Puszczy Bukowej na rozległej i płaskiej Polanie Kołowskiej u wylotu Królewskiego Bruku.

Maszt radiowy w Konstantynowie – maszt radiowy nadajnika długofalowego, Programu I Polskiego Radia, znany również jako Maszt w Gąbinie, Warszawska Radiostacja Centralna w Gąbinie, Radiofoniczny Ośrodek Nadawczy w Konstantynowie i Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie. Licząc ponad 646 metrów wysokości, był w latach 1974–1991, tj. do chwili jego zawalenia, najwyższą na świecie budowlą. Nigdzie na świecie nie wzniesiono wyższego obiektu – aż do 19 maja 2008, kiedy rekord ten został pobity przez Burdż Chalifa.

RCN Koszęcin – obiekt średniofalowy dużej mocy 1500 kW, znajdujący się w Koszęcinie i nadający na częstotliwości 1080 kHz. W 2014 roku maszt średniofalowy radiostacji został zniszczony.

RSN Kościerzyna – wieża radiotelewizyjna zlokalizowana w Kościerzynie przy ul. Sienkiewicza. Właścicielem jest EmiTel Sp. z o.o.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Kozłowcu – centrum nadawcze znajdujące się w miejscowości Przysucha w woj. mazowieckim. Zasięgiem obejmuje południową część tego województwa.
RTCN Kraków / Chorągwica – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze dla Krakowa i okolic zlokalizowane we wsi Mietniów w pobliżu Wieliczki.

RTCN Krynice – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Krynicach koło Białegostoku, oddane do użytku 23 grudnia 1962 roku. Operatorem obiektu jest spółka EmiTel.

RTCN Góra Krzemianucha, także Jeleniewo – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze na górze Krzemianucha, maszt o wysokości 232 metrów.

RON Warszawa/Leszczynka – jedyny obiekt nadawczy na terenie Polski przystosowany do rozpowszechniania programów radiowych w zakresie fal krótkich. RON Leszczynka stanowi własność EmiTel. Za pośrednictwem systemów kierunkowych i anten nadawczych program ten dociera poza wschodnią granicę Polski oraz na tereny Europy Zachodniej. Obecnie nie jest już używany.

RTON Luboń Wielki – obiekt nadawczy z wieżą o wysokości 51 m, umiejscowiony na Luboniu Wielkim, kilka kilometrów na północ od Rabki-Zdroju. Służy przede wszystkim do emisji sygnału radia i telewizji dla centralnej części województwa małopolskiego. Ośrodek zbudowano w sześć miesięcy roku 1961. Jest on obecnie własnością spółki EmiTel. Programy radiowe zaczęto emitować z wieży w 1995 r., wcześniej bowiem obiekt służył jako przemiennik telewizyjny.
RTCN Łosice – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Chotyczach k. Łosic. Jego wysokość wynosi 313 m.n.p.t. Nadajnik obsługuje dwa największe miasta w regionie, czyli Biała Podlaska, Siedlce oraz m.in. Łuków i Międzyrzec Podlaski. Ponadto stacje radiowe z tego obiektu są słyszalne w promieniu ponad 100 km.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Mikstat – stalowy maszt z odciągami linowymi o wysokości 273 metrów zlokalizowany 1,7 km na wschód od centrum Mikstatu i około 27 km na południe od centrum Kalisza, na wysokości 218 m n.p.m. Anteny radiowe znajdują się 211 m nad poziomem terenu, a telewizyjne 227, 250 i 263 m n.p.t. Obejmują swoim zasięgiem obszar byłych województw kaliskiego, po części też sieradzkiego, wrocławskiego, a nawet opolskiego. Maszt wybudowany został w 1997. 18 kwietnia 2011 rozpoczęła się z niego emisja drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, 4 maja 2012 emisja pierwszego, a 20 maja 2013 emisja trzeciego. Właścicielem obiektu jest spółka EmiTel.

Maszt radiowy w Miłkach koło Giżycka – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Miłkach koło Giżycka, maszt o wysokości 327 metrów, zbudowany w 1998 roku. Wzniesiono go na wzgórzu, nieopodal jeziora Wojnowo. Pod względem wysokości, maszt znajduje się na 9. miejscu w Polsce i 2. miejscu w województwie warmińsko-mazurskim.

RTON Nowa Karczma – Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Nowa Karczma z masztem o wysokości 134 metrów, zbudowany w 1995 w miejscu zdemontowanego niższego 70-metrowego masztu. Usytuowany jest około 13. kilometra drogi krajowej nr 30 ze Zgorzelca do Jeleniej Góry w miejscowości Nowa Karczma na wzniesieniu o wysokości 333 m n.p.m.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Olsztyn/Osiedle Pieczewo – maszt radiowo-telewizyjny w Olsztynie, pełniący funkcję radiowo-telewizyjnego centrum nadawczego.

Pałac Kultury i Nauki, PKiN – najwyższy budynek w Polsce, znajdujący się w śródmieściu Warszawy przy placu Defilad 1.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze Piaski – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Piaskach, maszt radiowy o wysokości 342 metrów, zbudowany w latach 1986-1990. Właścicielem jest firma EmiTel Sp. z o.o.

RON Przebędowo – nieistniejący maszt radiowy, dawniej o wysokości ok. 195 metrów. Maszt oraz całą radiostację uruchomiono 1 grudnia 1959 roku. Radiostacja była wyposażona w dwa nadajniki o mocy 150 kW produkcji radzieckiej, lampowe w stopniach mocy 8× GU23A chłodzone wodą, pracujące na modulacji anodowo-ekranowa.

RTON Przehyba – radiowo-telewizyjny ośrodek nadawczy, z metalową wieżą o wysokości 87 m, zlokalizowany na górze Przehybie w sąsiedztwie Szczawnicy, Starego i Nowego Sącza, 10 km od granicy ze Słowacją.

RTCN Rachocin – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Rachocin, usytuowane koło Sierpca na północnym zachodzie woj. mazowieckiego. Do obiektu należy 261-metrowy stalowy maszt z odciągami linowymi.

RTCN Raszyn – maszt nadajnika radiowego i telewizyjnego pod Warszawą, w miejscowości Łazy. Jego wysokość wynosi 335 metrów, co czyni go szóstą co do wysokości budowlą w Polsce. Do roku 1962 była to najwyższa budowla w Europie.

Radiowo-Telewizyjny-Ośrodek-Nadawczy Ławy – 125 metrowa wieża wzniesiona w 2008 roku, aby uzupełnić zasięgi programów telewizyjnych i radiowych pomiędzy Olsztynem, Białymstokiem i Warszawą. Początkowo obiekt miał być 250 metrowym masztem i stanąć w Wojcieszowicach pod Ostrołęką, jednak te plany nie zostały zrealizowane i obiekt stanął w Ławach. Po protestach mieszkańców udało się uruchomić nadajniki. Kolejno w 2009 Radia Zet i RMF FM, w 2010 Polskiego Radia i od 2013 roku telewizji cyfrowej.

Maszt radiowy w Rusinowie – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Rusinowie, maszt o wysokości 320 metrów, najwyższa konstrukcja województwa zachodniopomorskiego. W latach 60. i 70. stał tuż obok obecnego masztu drugi, wcześniej postawiony, maszt o wysokości około 270 metrów; wskutek błędnego wykonania pewnych łączeń konstrukcji maszt rozebrano jako grożący zawaleniem. Na terenie RTCN Rusinowo są widoczne w trawie stare już nieużywane bloki betonowe z pordzewiałymi kotwami. Obecnie istniejący maszt jest widoczny z bardzo dużej odległości i stanowi dodatkową atrakcję dla podróżujących drogą krajową 22, tzw. "Berlinką".

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Ryki – obiekt o wysokości 215 m wzniesiony w 2000 roku przez Mostostal Zabrze, usytuowany przy ul. Janiszewskiej w Rykach. Jego przeznaczeniem jest przede wszystkim emisja sygnału radiowego i telewizyjnego na terenie północno-zachodniej Lubelszczyzny oraz południowo-wschodnich krańców woj. mazowieckiego. Mimo że moce nadajników umieszczonych na tym obiekcie nie są duże, sygnał rozchodzi się daleko ze względu na wysokość masztu i jego dobrą lokalizację.

RTON Skórowo Nowe – wieża radiowa położona w Nowym Skórowie,pokrywająca zasięgiem powiat Lęborski

RTON Skrzyczne – zlokalizowany na Skrzyczne Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy, składający się z 87-metrowej metalowej wieży i budynku zarządu. Zasięg tej stacji nadawczej jest bardzo znaczny, mimo mylącej nazwy "Ośrodek Nadawczy" i obejmuje większą część województwa śląskiego, zachodnią województwa małopolskiego i wschodnią – opolskiego, a także obszary przygraniczne Słowacji i Czech. Z RTON Skrzyczne emitowane analogowo są obecnie cztery rozgłośnie radiowe i cyfrowo – 4 pakiety DVB-T. Na obiekcie znajdują się również radioamatorskie przemienniki radiowe: SR9B, SR9EE oraz SR9SK. Nadawanie analogowej telewizji naziemnej zakończyło się 19 marca 2013 roku. Obiekt powstały w 1992 roku, jest własnością EmiTel Sp. z o.o.

RTCN Sławoborze – radiowo-telewizyjne centrum nadawcze położone w Sławoborzu k. Świdwina.

RTON Słupsk – Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy w Słupsku. Wieża RTV o wysokości 80 m przy ul. Banacha 6. Ośrodek zbudowany w 1991 r. Właścicielem jest Emitel Sp. z o.o.

RCN Solec Kujawski – stacja nadawcza fal długich o częstotliwości 225 kHz, mająca za zadanie nadawanie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Za pomocą fal długich Program I Polskiego Radia można usłyszeć zarówno na obszarze całej Polski jak i w krajach sąsiadujących z Polską. Od 1 grudnia 2015 r. w RCN Solec Kujawski rozpoczęto także emisję radia w nowoczesnej (cyfrowej) technologii – DAB+. Swoim zasięgiem cyfrowy multipleks obejmuje większą część województwa kujawsko-pomorskiego.
RTCN Sucha Góra – wieża o wysokości 116 m, oddana do użytku w sierpniu 1962 r. Obiekt usytuowany jest na Suchej Górze, koło Krosna. Jest to stacja dużych mocy pokrywająca zasięgiem Beskid Niski, Pogórze Dynowskie, Bieszczady i zachodnią część Kotliny Sandomierskiej, w tym takie miasta, jak Krosno, Rzeszów, Brzozów, Sanok, Jasło czy Dębica. Nieco słabszy odbiór z tego obiektu jest jednak możliwy praktycznie w całym województwie podkarpackim, a także na wschodzie woj. małopolskiego, południu woj. lubelskiego oraz punktowo w woj. świętokrzyskim, jak również na północno-wschodnich krańcach Słowacji. W zasięgu ośrodka znalazło się ponad pół miliona osób. Właścicielem jest EmiTel sp. z o.o.

RTCN Ślęża – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Ślęża. Wieża RTV o wysokości 136 metrów, zbudowana w 1972 roku. Właścicielem jest EmiTel.

RTON Śnieżne Kotły – wieża RTV o wysokości 24 metrów zbudowana w 1897 jako Schronisko „Nad Śnieżnymi Kotłami” wykorzystywane wówczas w celach turystycznych. Właścicielem obiektu jest EmiTel.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Śrem – 290-metrowy stalowy maszt, wzniesiony w 1964 w celu emisji sygnału radiowego i telewizyjnego. Plany budowy ośrodka nadawczego dużej mocy dla Poznania powstały już w roku 1958. Prace rozpoczęto trzy lata później. Ważący 220 ton maszt wykonany został przez Mostostal Zabrze. Jego montaż zaczął się wiosną 1963 roku, w czerwcu tegoż roku osiągnął już wysokość 160 metrów, a 1 września 287 metrów. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło w przeddzień święta XX-lecia PRL – 21 lipca 1964 roku o godzinie 13:00. Maszt usytuowany jest dokładnie we wsi Góra/k. Śremu. Dzięki jego korzystnej lokalizacji, znacznej wysokości i dużych mocach promieniowania, nadajniki umieszczone na tym maszcie pokrywają zasięgiem znaczną część woj. wielkopolskiego, w tym m.in. miasta: Poznań, Leszno, Gniezno, Jarocin, Śrem. Za wzniesienie konstrukcji odpowiadało Poznańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

RTCN Święty Krzyż – wieża o wysokości 157 metrów, zbudowana w 1966 roku. Zlokalizowana jest w Nowej Słupi na Łysej Górze, ok. 250 metrów od klasztoru. Sygnał radiowy oraz telewizyjny emitowany z wieży swoim zasięgiem pokrywa całe województwo świętokrzyskie i spore fragmenty województw ościennych: podkarpackiego, łódzkiego, mazowieckiego, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego.

RTCN Tarnawatka – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze koło wsi Tarnawatka. 154-metrowy stalowy maszt zbudowany został w celu pokrycia sygnałem radiowym i telewizyjnym Zamojszczyzny i okolic, dzięki nadajnikom na nim zamieszczonym. Jest to stacja nadawcza o średnio-dużych mocach. Umożliwia także odbiór radia i telewizji na zachodnich krańcach Ukrainy. Obiekt należy do Spółki Akcyjnej EmiTel.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Tatarska Góra – zbudowany pod koniec lat 70. obiekt nadawczy, z 88-metrową stalową wieżą, usytuowany na górze Zniesienie, obok Kopca Tatarskiego na terenie Przemyśla. Jest to stacja nadawcza o średnich mocach pokrywająca zasięgiem Przemyśl oraz obszar w odległościach: 20 km (południe) – przez około 30 km (zachód) do 50 km na północ i wschód, wokół siebie. Jest jednym z najsłabszych, pod względem zasięgu pokrycia sygnałem, obiektów nadawczych rangi RTCN w kraju.

RTCN Trzeciewiec – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze w Trzeciewcu, maszt o wysokości 320 metrów, zbudowany w 1962 r. Główny obiekt nadawczy dla woj. kujawsko-pomorskiego, którego zasięg w każdym kierunku sięga 80–120 km, wykraczając poza granice województwa.

RSN Warszewo – maszt o wysokości 114 metrów, zbudowany w 1949 roku.

Radiowe Centrum Nadawcze Wola Rasztowska – radiowe centrum nadawcze znajdujące się w Woli Rasztowskiej. 22 lipca 1953 z okazji Narodowego Święta Odrodzenia Polski oddano do użytku system antenowy składający się z 4 masztów radiowych oraz 2 nadajników radiowych, z których jeden został przeznaczony do emisji na falach średnich, a drugi do emisji programu zagranicznego. Nadajnik średniofalowy został wyłączony 1 lutego 1998 i zdemontowany.

RTCN Częstochowa / Wręczyca Wielka – maszt radiowy, zbudowany w 1997. Maszt znajduje się na pograniczu miejscowości Klepaczka i Długi Kąt w gminie Wręczyca Wielka, powiecie kłobuckim, województwie śląskim.
Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Łódź/Zygry – 346 metrowy maszt nadawczy położony w Zygrach.

RTCN Żagań-Wichów – Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Żagań-Wichów. Maszt radiowy w pobliżu miejscowości Wichów w województwie lubuskim, w powiecie żagańskim, w gminie Brzeźnica, o wysokości 280 m n.p.t.. Właścicielem jest Emitel Sp. z o.o. Obiekt wybudowany został w rekordowym czasie 111 dni w 2003 roku przez firmę Atem. W dniu 1 października 2010 r. emisja testowa kanałów TVP w standardzie DVB-T została zakończona, a pozostawione zostały kanały z tzw. drugiego multipleksu.

RTCN Żółwieniec – Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze Konin-Żółwieniec, maszt o wysokości 320 m, zbudowany w 1992 r. Położony na terenie gminy Ślesin w powiecie konińskim, w pobliżu północnego brzegu Jeziora Ślesińskiego.

RTON Żórawina – Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy w Żórawinie nieopodal Wrocławia, maszt nadawczy o wysokości 260 metrów.