Marek Biernacki – polski polityk i prawnik, działacz opozycji w okresie PRL, poseł na Sejm III, V, VI, VII, VIII i IX kadencji, w latach 1999–2001 minister spraw wewnętrznych i administracji, w latach 2013–2014 minister sprawiedliwości, w 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz koordynator ds. służb specjalnych.

Michał Jan Boni – polski polityk i kulturoznawca.

Bogdan Michał Borusewicz – polski polityk i historyk, działacz opozycji demokratycznej w latach PRL.

Leszek Budrewicz – dziennikarz, pisarz, poeta, działacz struktur podziemnych "Solidarności".

Andrzej Chwalba – polski historyk i eseista, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w historii XIX wieku, historii relacji polsko-rosyjskich, historii najnowszej Polski i dziejach Krakowa.

Maria Dmochowska z domu Lipska – polska polityk, lekarka i urzędnik państwowy, w latach 2006–2012 wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, posłanka na Sejm X, I i II kadencji, członkini prezydium zarządu i rzecznik prasowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Ludwik Stanisław Dorn – polski polityk i publicysta, w 2007 marszałek Sejmu V kadencji.
Rafał Franciszek Dutkiewicz – polski przedsiębiorca i samorządowiec, w latach 2002–2018 prezydent Wrocławia.

Adam Glapiński – polski ekonomista, polityk i nauczyciel akademicki, profesor nauk ekonomicznych.
Artur Hajnicz, ps. „Justyn” – polski oficer, dziennikarz, publicysta, specjalista do spraw stosunków polsko-niemieckich.
Aleksander Jan Hall – polski polityk i historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. Działacz opozycji w PRL, współzałożyciel Ruchu Młodej Polski, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, poseł na Sejm I i III kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego. Mąż Katarzyny Hall.

Ewa Maria Hołuszko – polska fizyczka, działaczka opozycyjna w okresie PRL, badaczka mniejszości narodowych, działaczka na rzecz osób transpłciowych.

Jacek Aleksander Hugo-Bader – polski dziennikarz i reportażysta, od początku lat 90. związany z „Gazetą Wyborczą”.
Zbigniew Piotr Janas – polski polityk, działacz opozycji w PRL, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji.

Krzysztof Jaszczyński – z wykształcenia dr nauk chemicznych, z zamiłowania historyk varsavianista, informatyk i działacz społeczny. W latach 1973–1991 pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Chemii, gdzie zakładał związek „Solidarność”.
Cezary Paweł Kasprzak – polski działacz społeczny i publicysta polityczny. Jest współzałożycielem i jednym z liderów ruchu Obywatele RP. Pełni też funkcję prezesa zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP. Z zawodu operator i montażysta filmowy, producent i autor programów telewizyjnych. W czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej działał w opozycji antykomunistycznej.

Maciej Klich – polski historyk, grafik, twórca plakatów, okładek i małych form graficznych.

Longin Komołowski – polski polityk, działacz związkowy i społeczny.

Leszek Jan Koszytkowski – polski archiwista i bibliotekarz, działacz opozycji w okresie PRL.

Anatol Lawina – polski działacz opozycji demokratycznej i podziemnej Solidarności.

Dariusz Tadeusz Lipiński – polski polityk, fizyk, nauczyciel akademicki i samorządowiec, poseł na Sejm V i VI kadencji.

Dariusz Loranty – polski policjant, pisarz, publicysta, komentator medialny, nauczyciel akademicki; czołowy negocjator policyjny w III RP.
Krzysztof Łoziński – polski pisarz, publicysta, alpinista, mistrz i instruktor wschodnich sztuk walki, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji w latach 2017–2019.

Helena Łuczywo z domu Chaber – polska dziennikarka, w latach 1982–1989 redaktor naczelna „Tygodnika Mazowsze”, współzałożycielka i w latach 1989–2009 zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”; działaczka opozycji w okresie PRL.

Zbigniew Makarewicz – polski artysta współczesny związany z formacją neoawangardową, rzeźbiarz i performer, krytyk sztuki i dziennikarz, organizator życia artystycznego, działacz społeczno-polityczny i opozycjonista. Profesor zwyczajny i nauczyciel akademicki w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz – polski prawnik i polityk, poseł na Sejm I kadencji, senator IV, VI i VII kadencji.

Stefan Melak, pseud. Jan Ostrogski, Lida A., Wilno Z. – polski dziennikarz, działacz opozycyjny okresu PRL, przewodniczący Komitetu Katyńskiego.

Kornel Andrzej Morawiecki – polski polityk, fizyk i nauczyciel akademicki. Działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2010. Kawaler Orderu Orła Białego.

Stanisław Możejko – polski samorządowiec, inżynier i dziennikarz, działacz NSZZ „Solidarność”, w latach 1998–2000 prezydent Świnoujścia, radny w latach 1990–1994 i 1998–2010, a także wydawca i redaktor naczelny lokalnego tygodnika Nowy Wyspiarz.
Bogdan Marian Oleszek – polski samorządowiec i działacz związkowy, w latach 2001–2018 przewodniczący rady miasta Gdańska III, IV, V, VI i VII kadencji.
Arkadiusz Olszowy – polski dziennikarz i działacz związkowy, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze.

Andrzej Papierz – polski dziennikarz i dyplomata. W 2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych; ambasador RP w Bułgarii (2007–2010), konsul generalny w Ałmaty (2013–2016) i Stambule (2017–2018).
Antoni Stanisław Pikul – polski architekt i polityk samorządowy, działacz opozycji antykomunistycznej i NSZZ „Solidarność”, od 2012 do 2018 pierwszy wiceburmistrz Jasła, od 2018 radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
Krzysztof Zbigniew Pusz – polski polityk, prawnik.

Andrzej Skorupski – polski naukowiec, specjalista w dziedzinie elektroniki i informatyki, nauczyciel i wykładowca akademicki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, University of Regina i innych uczelni publicznych i niepublicznych. Emerytowany pracownik Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej. Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich, rzeczoznawca SEP i Zasłużony Senior SEP.

Grażyna Ewa Staniszewska – polska polityk, posłanka na Sejm X, I, II i III kadencji, senator V kadencji, posłanka do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.
Adam Stanowski – polski działacz katolicki, więzień stalinowski, opozycjonista w czasach PRL, senator I kadencji.

Krzysztof Piotr Stanowski – polski działacz harcerski i społeczny, urzędnik państwowy i samorządowy, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, więzień polityczny. W latach 1989–1990 pierwszy naczelnik Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od 2007 do 2010 podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, od 2010 do 2012 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, od 2012 do 2017 prezes zarządu Fundacji Solidarności Międzynarodowej, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej w Lublinie.

Adam Stanisław Szejnfeld – polski prawnik, polityk, poseł na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji, od 2007 do 2009 sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, senator X kadencji.

Eugeniusz Szumiejko – polski astronom, działacz opozycji demokratycznej w PRL, współtwórca struktur NSZZ „Solidarność”, a po wprowadzeniu stanu wojennego działacz jej struktur podziemnych.

Michał Józef Wojtczak – polski polityk, poseł na Sejm III kadencji, senator VI, VII i VIII kadencji.

Jan Alfons Wyrowiński – polski polityk i inżynier. Poseł na Sejm w latach 1989–2001 i 2005–2007, senator VII i VIII kadencji (2007–2015), w latach 2011–2015 wicemarszałek Senatu VIII kadencji, od 2019 prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Stanisław Żytkowski – polski działacz społeczny, adwokat, senator I kadencji.