
Urszula Danuta Augustyn z domu Krikiel – polska polityk, dziennikarka mediów katolickich, publicystka i pedagog, posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji, w 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Kazimierz Bartkiewicz - polski historyk, specjalizujący się w historii nowożytnej Polski i powszechnej; nauczyciel akademicki związany z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Zielonej Górze i jej czwarty rektor w latach 1984-1990.
Wojciech Aleksander Blecharczyk – polski biolog, nauczyciel szkolny i akademicki, działacz ekologiczny, doktor nauk o ziemi. Polityk, samorządowiec, od 2002 do 2014 burmistrz Sanoka.

Józef Brynkus – polski historyk i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych, poseł na Sejm VIII kadencji.

Józef Budziak – polski nauczyciel historyk, regionalista.

Władysław Bułka – polski polityk, dziennikarz i związkowiec, poseł na Sejm II i III kadencji, senator V kadencji.

Yola Czaderska-Hayek, właśc. Jolanta Maria Czaderska-Hayek – autorka książek na temat Hollywood, dziennikarka, korespondent filmowy, popularyzator sztuki i kultury polskiej w Stanach Zjednoczonych, absolwentka polonistyki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Ewa Drzyzga – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Bolesław Faron – polski historyk literatury specjalizujący się w historii literatury polskiej, profesor nauk humanistycznych, krytyk, publicysta, polityk, przedsiębiorca. Minister oświaty i wychowania w latach 1981–1985.

Jan Galarowicz – polski filozof i eseista, nauczyciel akademicki i popularyzator filozofii oraz publicysta. Doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii; specjalność: etyka, filozofia człowieka, filozofia współczesna.
Kazimierz Gilarski – generał brygady Wojska Polskiego.

Magdalena Głuszak z d. Piątek − polska siatkarka, grająca na pozycji atakującej, reprezentantka Polski B. Jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Mariusz Bogusław Kalaga – polski wokalista muzyki pop i country, pracownik samorządowy.

Robert Kasprzycki – polski poeta, pieśniarz, wokalista, muzyk i kompozytor, a także tłumacz, felietonista, recenzent, autor tekstów kabaretowych.

Wojciech Kawiński – polski poeta.

Feliks Michał Kiryk – polski historyk mediewista, publicysta.
Paweł Adam Klimowicz – polski polityk, filolog, senator VII kadencji.

Zofia Agnieszka Kłakówna, właśc. Zofia Julia Kłak, imię używane Agnieszka – polonistka, doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa – dydaktyki literatury, nauczycielka języka polskiego z praktyką na wszystkich poziomach nauczania szkolnego, pracowała w Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie (1974–2005) i w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (2010–2017), a także jako lektorka języka polskiego na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle-Wittenberg (1977–1980) oraz jako nauczycielka i dyrektorka Szkoły Polskiej w Maroku (1984–1986), redaktorka naczelna czasopisma dla nauczycieli języka polskiego w kraju i zagranicą Wisełka – Ojczyzna Polszczyzna – Nowa Polszczyzna (1990–2008), publicystka, inicjatorka i współautorka prac nad nowoczesną koncepcją szkolnego kształcenia w zakresie języka polskiego oraz odpowiadających tej koncepcji programów i podręczników z cyklu To lubię!, Nowe To lubię!, Sztuka pisania, które zaczęły powstawać z wyprzedzeniem oficjalnie ogłaszanych reform szkolnych i programowych (1993–2011).

Marzenna Magda-Adamowicz – polska pedagog, doktor habilitowana nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Zielonogórskiego, jej specjalności naukowe obejmują: pedeutologię, pedagogikę twórczości i zdolności, twórczość pedagogiczną nauczycieli, innowacje pedagogiczne, indywidualizację w edukacji dziecka, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz dydaktykę i pedagogikę rodziny.
Kazimierz Marian Moskal – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji.

Beniamin Tytus Muszyński – polski pisarz.

Piotr Nowak – polski duchowny zielonoświątkowy, członek Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w RP, rektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej (WSTS) w Warszawie i nauczyciel akademicki Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Urszula Teresa Nowogórska z domu Słowiak – polska urzędniczka samorządowa i polityk, przewodnicząca sejmiku małopolskiego, od 2019 posłanka na Sejm IX kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Robert Pantera – polski polityk, nauczyciel, poseł na Sejm V kadencji.

Mirosław Antoni Pawlak – polski polityk i nauczyciel, poseł na Sejm II, III, IV, V, VI i VII kadencji.

Piotr Pilch – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, w latach 2017–2018 wicewojewoda podkarpacki, od 2018 członek zarządu województwa podkarpackiego i jego wicemarszałek.

Juliusz Piwowarski – polski filozof, publicysta, pedagog, politolog, sekuritolog, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie, twórca Cracow Research Institute for Security and Defense Skills Apeiron.

Tomasz Piotr Poręba – polski polityk, urzędnik państwowy i dziennikarz, z wykształcenia historyk i politolog, poseł do Parlamentu Europejskiego VII, VIII i IX kadencji.

Władysław Puślecki – polski pedagog, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie dydaktyki ogólnej i alternatywnej, propagator „pełnomocności ucznia”, poszukiwacz szkoły przyszłości, wychowawca wielu pokoleń nauczycieli.

Edward Wiktor Radecki – prof. nadzw. dr, pedagog i socjolog, specjalista w zakresie dydaktyki, socjologii społecznej i komunikatologii.
Andrzej Paweł Romaniak – polski historyk.
Ludwik Romaniak – polski nauczyciel biologii, działacz polityczny i społeczny.

Bogdan Józef Rzońca – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, wojewoda krośnieński (1997–1998), marszałek województwa podkarpackiego I kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Maria Sierotwińska-Rewicka – polonistka, działacz polityczny NSZZ „Solidarność”. Córka Marii z Zajączkowskich Sierotwińskiej oraz prof. Stanisława Sierotwińskiego (polonisty).

Tomasz Sobczak – polski fotograf.

Antoni Sypek – polski historyk, regionalista, nauczyciel, wychowawca, działacz społeczny, genealog, pisarz oraz gawędziarz. Autor książek, audycji. Radny miasta Tarnowa.
Hieronim Szczegóła – polski historyk, specjalizujący się w historii regionalnej, historii współczesnej Polski, naukach politycznych; nauczyciel akademicki związany z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Zielonej Górze i jej wieloletni rektor w latach 1971-1975, 1981-1984 i 1986-1999.

Anna J. Szepielak – polska pisarka, autorka powieści obyczajowych oraz historycznych.

Marian Jan Witalis – działacz związkowy, nauczyciel, urzędnik. Działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL.

Andrzej Włodzimierz Wyrobiec – polski przedsiębiorca i polityk.
Andrzej Tomasz Zapałowski – polski polityk i historyk, doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm III kadencji, od 2005 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.