
Janusz Ballenstedt – polski architekt, publicysta, wykładowca i teoretyk architektury.

Barbara Bartkowicz – polski architekt, specjalista w zakresie urbanistyki i planowania przestrzennego. Urodziła się w Nowym Sączu. Z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej jest związana ponad 40 lat, studiowała tu w latach 1954-1960, a po obronie pracy magisterskiej podjęła pracę w Katedrze Urbanistyki, pracowała także okresowo w biurach projektów.

Anna Waga-Popieluch z domu Bujak – polska narciarka, z wykształcenia inżynier architekt.

Stanisław Leon Dydek – polski inżynier mechanik, wykładowca akademicki, nauczyciel, działacz społeczny, pisarz, publicysta.

Kazimierz Józef Flaga – polski naukowiec, profesor nauk technicznych, specjalista w zakresie budowy mostów i tuneli, konstrukcji betonowych i materiałów budowlanych, rektor Politechniki Krakowskiej (1996–2002).

Andrzej Tadeusz Gąsienica-Makowski – polski polityk i samorządowiec, starosta tatrzański w latach 1999–2014, poseł na Sejm I i II kadencji, góral.

Ignacy Góra – polski urzędnik państwowy, z wykształcenia doktor inżynier.

Zygmunt Haduch-Suski – polski doktor inżynier mechanik, specjalista tribologii, profesor tytularny Uniwersytetu w Monterrey, działacz polonijny w Meksyku, tłumacz przysięgły.

Franciszek Harłacz – polski żołnierz, inżynier, pracownik przemysłu motoryzacyjnego związany z Sanokiem, działacz partyjny i społeczny.

Lech Stanisław Haydukiewicz – polski polityk, nauczyciel i nauczyciel akademicki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wnuk Lecha Wojciecha Haydukiewicza.

Mirosław P. Jabłoński, właśc. Mirosław Piotr Jabłoński – polski pisarz science fiction, tłumacz, scenarzysta filmowy, dziennikarz i podróżnik.
Juliusz Janicki – polski reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych, aktor i scenarzysta. Wieloletni wykładowca i dziekan na Wydziale Reżyserii łódzkiej PWSFTviT.

Andrzej Jaroszewicz – polski kierowca rajdowy, syn premiera Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, Piotra Jaroszewicza.

Henryk Tomasz Kaiser – polski artysta fotografik.

Zbigniew Stanisław Konieczek – inżynier kolejnictwa, prezes zarządu spółki Newag.

Jarosław Wacław Lasecki – polski polityk, menedżer, przedsiębiorca i działacz społeczny, senator VI i VIII kadencji.

Józef Lassota – polski polityk, samorządowiec, inżynier mechanik, w latach 1992–1998 prezydent Krakowa, poseł na Sejm III, VII i VIII kadencji, działacz sportowy.

Wojciech Jerzy Lubawski – polski polityk i samorządowiec, w latach 1999–2001 wojewoda świętokrzyski, w latach 2002–2018 prezydent Kielc.

Maciej Moszew – krakowski szopkarz, z wykształcenia architekt. W konkursie szopek krakowskich uczestniczy nieprzerwanie od 1961 roku, jest ponad 30-krotnym laureatem pierwszej nagrody. Specjalizuje się w szopkach małych.

Piotr Józef Myśliwiec – polski chemik i dyplomata, ambasador tytularny, w latach 2007–2010 i od 2015 ambasador RP w Angoli.

Stanisław Opałko – polski polityk, działacz partyjny i gospodarczy, członek Biura Politycznego KC PZPR (1981–1986), poseł na Sejm PRL I, II, III, IV oraz IX kadencji, przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Tarnowie (1978–1980). Budowniczy Polski Ludowej.

Wojciech Pietraszewski – polski architekt i urbanista, docent doktor habilitowany.

Wojciech Plewiński – polski fotograf, z wykształcenia architekt. Autor ponad 500 okładek tygodnika „Przekrój”, z którym związany był przez wiele lat. Członek FIAP i ZPAF.

Wojciech Artur Popiela – polityk, były prezes Unii Polityki Realnej, wiceprzewodniczący Rady Fundacji PAFERE.

Piotr Marian Przytocki – polski samorządowiec, przedsiębiorca, od 2002 prezydent Krosna.

Henryk Schönker – izraelski i polski inżynier i pisarz, świadek Holocaustu.

Krystian Seibert – polski architekt i urbanista, wieloletni główny architekt miasta Krakowa, autor koncepcji urbanistycznych wielu miast w Polsce i za granicą. Projektant szeregu oryginalnych budowli, publicysta i wykładowca.

Jan Wincenty Skarbowski – polski inżynier mechanik, nauczyciel, działacz partyjny.

Zofia Maria Skrzypek-Mrowiec – polska polityk, architektka, senator V kadencji Senatu.
Witold Szolginia – polski architekt, autor książek i radiowych gawęd o Lwowie.

Andrzej Maria Sztolf – polski skoczek narciarski i tyczkarz, olimpijczyk, dwukrotny medalista uniwersjady i dwukrotny mistrz kraju w skokach narciarskich.
Robert Telus – polski polityk, inżynier, samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji.
Tomasz Kazimierz Tomczykiewicz – polski polityk, poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji, samorządowiec, od 2010 do 2011 przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, od 2011 do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.
Krzysztof Trebunia-Tutka – polski muzyk i architekt, założyciel i lider zespołu Trebunie-Tutki oraz Kapeli Krzysztofa Trebuni-Tutki „Śleboda”. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Studium Pedagogicznego przy Politechnice Krakowskiej, oraz instruktor l kl. o specjalności: muzyka, taniec i śpiew podhalański.

Andrzej Ryszard Trzos-Rastawiecki – polski reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych i fabularnych.

Jacek Władysław Włosowicz – polski polityk, samorządowiec, senator VI, IX i X kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji.

Stanisław Ziemski – polski architekt, artysta malarz.