Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w BełchatowieW
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bełchatowskiego archidiecezji łódzkiej.

Kościół św. Ducha w BrzezinachW
Kościół św. Ducha w Brzezinach

Kościół świętego Ducha – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Podwyższenia Świętego Krzyża. Obecnie należy do Bernardynek.

Kościół św. Franciszka z Asyżu w BrzezinachW
Kościół św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach

Kościół świętego Franciszka z Asyżu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do Franciszkanów. Znajduje się w dekanacie brzezińskim archidiecezji łódzkiej.

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w GidlachW
Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach

Bazylika Matki Bożej w Gidlach – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach.

Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w JeżowieW
Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jeżowie

Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu brzezińskiego archidiecezji łódzkiej.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i klasztor salezjanów w LutomierskuW
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i klasztor salezjanów w Lutomiersku

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i klasztor salezjanów – poreformacki zespół klasztorny, znajdujący się w Lutomiersku, w województwie łódzkim. Obecne siedziba Salezjańskiej Szkoły Muzycznej.

Dawny kościół i klasztor Dominikanów w ŁęczycyW
Dawny kościół i klasztor Dominikanów w Łęczycy

Dawny kościół i klasztor Dominikanów – dawny zespół klasztorny znajdujący się w Łeczycy, w województwie łódzkim. Do 2006 roku mieścił się tutaj Zakład Karny łęczyca.

Kościół i klasztor pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w ŁęczycyW
Kościół i klasztor pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łęczycy

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łęczycy to barokowa, jednonawowa świątynia. Posługują tu OO. Bernardyni.

Dawny kościół św. Bartłomieja i klasztor Bernardynów w ŁowiczuW
Dawny kościół św. Bartłomieja i klasztor Bernardynów w Łowiczu

Dawny kościół świętego Bartłomieja i klasztor Bernardynów w Łowiczu – dawny zespół klasztorny Bernardynów, znajdujący się w Łowiczu, w województwie łódzkim.

Dawny kościół św. Trójcy i klasztor Dominikanów w ŁowiczuW
Dawny kościół św. Trójcy i klasztor Dominikanów w Łowiczu

Dawny kościół świętej Trójcy i klasztor Dominikanów w Łowiczu – dawny zespół klasztorny Dominikanów znajdujący się w Łowiczu, w województwie łódzkim.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Elżbiety oraz klasztor Sióstr Bernardynek w ŁowiczuW
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Elżbiety oraz klasztor Sióstr Bernardynek w Łowiczu

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i świętej Elżbiety oraz klasztor Sióstr Bernardynek w Łowiczu – kościół rektorski znajdujący się w Łowiczu, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu Łowicz-Katedra diecezji łowickiej.

Muzeum w ŁowiczuW
Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu – muzeum przybliżające historię Ziemi Łowickiej oraz kulturę Księżaków, mieszczące się pod adresem Stary Rynek 5/7 w Łowiczu.

Klasztor Franciszkanów w Łodzi (Łagiewniki)W
Klasztor Franciszkanów w Łodzi (Łagiewniki)

Klasztor Franciszkanów w Łodzi (Łagiewniki) – franciszkański klasztor katolicki w Łodzi, należący do warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Kościół św. Marcina w OporowieW
Kościół św. Marcina w Oporowie

Kościół św. Marcina w Oporowie – zabytkowy, gotycki kościół parafialny z I poł. XV w. Jest to budowla jednonawowa, wzniesiona na planie wydłużonego prostokąta, z wieżą od strony zachodniej i kryptą grobową w podziemiach. Połączony jest z domem zakonnym ojców paulinów.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie TrybunalskimW
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie Trybunalskim

Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie Trybunalskim – barokowy kościół ojców bernardynów usytuowany przy ulicy Słowackiego 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

Kościół św. Franciszka Ksawerego w Piotrkowie TrybunalskimW
Kościół św. Franciszka Ksawerego w Piotrkowie Trybunalskim

Kościół św. Franciszka Ksawerego w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół rektoralny znajdujący się na terenie parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.

Kościół Świętego Jacka i Świętej Doroty w Piotrkowie TrybunalskimW
Kościół Świętego Jacka i Świętej Doroty w Piotrkowie Trybunalskim

Kościół Świętego Jacka i Świętej Doroty w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Piotrkowie Trybunalskim, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.

Zespół klasztorny dominikanek w Piotrkowie TrybunalskimW
Zespół klasztorny dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim

Zespół klasztorny dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim – zespół budynków klasztornych na Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim. W skład zabytkowego zespołu wchodzą: budynek kościoła pw. Matki Bożej Śnieżnej, klasztor wsparty o średniowieczne mury miejskie oraz plebania. Fundatorką klasztoru była Katarzyna Warszycka.

Zespół klasztorny pijarów w Piotrkowie TrybunalskimW
Zespół klasztorny pijarów w Piotrkowie Trybunalskim

Zespół klasztorny pijarów w Piotrkowie Trybunalskim – zespół budynków klasztornych na Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim, mieszczący w XVII/XVIII w. klasztor pijarów.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w RadomskuW
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomsku

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomsku – zabytkowy kościół Franciszkanów mieszczący się w Radomsku, w województwie łódzkim.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie MazowieckiejW
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie MazowieckiejW
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Rawa Mazowiecka diecezji łowickiej. Do 1864 roku należał do augustianów, od 1938 roku należy do pasjonistów.

Kościół św. Stanisława w SieradzuW
Kościół św. Stanisława w Sieradzu

Kościół Świętego Stanisława w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół rektorski znajdujący się w Sieradzu, na terenie parafii Wszystkich Świętych, w województwie łódzkim.

Bazylika św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w StudziannieW
Bazylika św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie

Bazylika św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela w Studziannie – barokowy kościół wzniesiony został w latach 1688-1724 na planie krzyża. Jest to jeden z najpiękniejszych barokowych kościołów województwa łódzkiego.

Opactwo Cystersów w SulejowieW
Opactwo Cystersów w Sulejowie

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Sulejowie – położony w Podklasztorzu jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce, będący zabytkiem architektury romańskiej. 22 października 2012 roku obiekt został wpisany na listę Pomników historii.

Kościół i klasztor pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w WarcieW
Kościół i klasztor pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warcie

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warcie to należąca do OO. Bernardynów świątynia, miejsce kultu Sługi Bożego Rafała z Proszowic.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Józefa oraz klasztor Bernardynek w WarcieW
Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Józefa oraz klasztor Bernardynek w Warcie

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i świętego Józefa oraz klasztor Bernardynek – rzymskokatolicki kościół filialny oraz klasztor sióstr Bernardynek należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warcie.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w WidawieW
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Widawie

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu widawskiego archidiecezji łódzkiej.

Klasztor Franciszkanów w WieluniuW
Klasztor Franciszkanów w Wieluniu

Klasztor Franciszkanów w Wieluniu − franciszkański dom zakonny, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie archidiecezji częstochowskiej, w województwie łódzkim, położony poza murami miasta Wieluń.

Kolegiata Bożego Ciała w WieluniuW
Kolegiata Bożego Ciała w Wieluniu

Kolegiata Bożego Ciała, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia – kościół w Wieluniu będący kościołem parafialnym parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu oraz kościołem kolegiackim kapituły kanoników przy sanktuarium.

Kościół św. Józefa w WieluniuW
Kościół św. Józefa w Wieluniu

Kościół św. Józefa w Wieluniu - kościół w Wieluniu.

Kościół św. Mikołaja w WieluniuW
Kościół św. Mikołaja w Wieluniu

Kościół św. Mikołaja w Wieluniu – kościół przy ulicy Częstochowskiej w Wieluniu. Kościół przylega do klasztoru popaulińskiego z XVII w..

Muzeum Ziemi Wieluńskiej w WieluniuW
Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu – instytucja kultury gminy Wieluń założona w 1926 roku przez Polską Macierz Szkolną. Pełni rolę ośrodka badań przeszłości historycznej ziemi wieluńskiej. W jego skład wchodzą: budynek główny przy ul. Narutowicza 13, dwór szlachecki w Ożarowie, położona w pobliżu dworu oficyna, młyn wiatrowy w Kocilewie oraz baszta Męczarnia.

Klasztor Ojców Paulinów w WieruszowieW
Klasztor Ojców Paulinów w Wieruszowie

Klasztor Ojców Paulinów w Wieruszowie – mieści się w powiecie wieruszowskim, w woj. łódzkim. Powstał w 1401, a w 1864 został przez paulinów opuszczony. Wrócili do niego po ok. 120 latach nieobecności.

Kościół św. Małgorzaty i św. Augustyna w WitowieW
Kościół św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie

Kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie – parafialny kościół rzymskokatolicki we wsi Witów-Kolonia z cudownym obrazem Matki Bożej Zwiastowania. Po rekoronacji obrazu świątynia nosi miano Sanktuarium Matki Bożej Zwiastowania.

Kościół św. Krzyża i klasztor Mniszek Kamedułek w ZłoczewieW
Kościół św. Krzyża i klasztor Mniszek Kamedułek w Złoczewie

Kościół świętego Krzyża i klasztor Mniszek Kamedułek – zespół klasztorny sióstr Kamedułek znajdujący się w Złoczewie, w województwie łódzkim.