
Areszt Śledczy w Białymstoku – znajduje się na ul. Kopernika 21 w Białymstoku. Podlega Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej.

Białystok – główna i największa węzłowa stacja kolejowa w Białymstoku, w województwie podlaskim w Polsce. Dworzec kolejowy zlokalizowany jest przy ulicy Kolejowej 9 na Osiedlu Młodych.

Budynek KW PZPR w Białymstoku znany również jako Dom Partii – budynek projektu Stanisława Bukowskiego powstały w latach 1953–1954.

Cekhauz – barokowo-klasycystyczny budynek znajdujący się w centrum Białymstoku przy Rynku Kościuszki 4. Obecnie znajduje się Archiwum Państwowe naprzeciw którego jest umiejscowiony pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.
Cmentarz Farny w Białymstoku – cmentarz katolicki, jedna z najstarszych białostockich nekropolii. Położony przy ul. Władysława Raginisa 8 na osiedlu Wygoda.
Cmentarz prawosławny w Białymstoku – nekropolia prawosławna o powierzchni 6,7 ha znajdująca się w Białymstoku przy ulicy Władysława Wysockiego 1.
Cmentarz żydowski w Białymstoku – nekropolia znajdująca się w Białymstoku przy ul. Wschodniej.
Dawna loża masońska w Białymstoku – klasycystyczny gmach dawnej loży masońskiej w Białymstoku. Został wybudowany w latach 1803–1806.

Dom Zbirohowskich-Kościów – zabytkowy dom w Białymstoku, zbudowany w 1910 roku.

Domek Napoleona – budynek dawnej komory celnej przy alei Jana Pawła II 62 w Białymstoku.

Dwór Weltera – zabytkowy budynek znajdujący się przy ul. Mickiewicza 15 w Białymstoku, zbudowany w połowie XIX wieku.
Fabryka Towarzystwa Białostockiej Manufaktury „E.Becker i s-ka” – fabryka jedwabnych pluszów znajdująca się przy ulicy Świętojańskiej 15A w Białymstoku.
Fabryka Tytoniu Fajwela Janowskiego – fabryka papierosów, cygar i tabaki, istniejąca w latach 1889-1939 w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 39.

Gmach Sądu Apelacyjnego w Białymstoku – zabytkowy budynek sądowy w Białymstoku, zbudowany w latach 1929–1933.

Klasztor Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo (szarytek) i dom św. Marcina – żeński klasztor rzymskokatolicki w Białymstoku.

Pałac Branickich – zabytkowy pałac w Białymstoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej w stylu późnobarokowym określany mianem „Wersalu Podlasia”, „Wersalem Północy”, a także „Polskim Wersalem”. Początki pałacu sięgają XVI wieku. Murowany zamek w stylu gotycko-renesansowym został zbudowany przez królewskiego architekta Hioba Bretfusa, znanego z budowy Zamku Dolnego w Wilnie, dworu królewskiego w Knyszynie, oraz modernizacji i rozbudowy Starego Zamku w Kamieńcu Podolskim czy zamku w Tykocinie. Kompletnie przebudowany w stylu późnobarokowym przez trzech architektów: Tylmana z Gameren, Jana Zygmunta Deybela i Jakuba Fontanę. Pałac został zniszczony w 1944, odbudowany w latach 1946–1960. Od końca II wojny światowej mieściła się w nim Akademia Medyczna, obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.
Pałac Nowika – rezydencja białostockiego fabrykanta Chanona-Hersza Nowika, znajdująca się przy ulicy Lipowej 35.

Pałac Krusensternów, później Rüdigerów i Lubomirskich – pałac w Białymstoku zbudowany przez barona Aleksandra Krusensterna w połowie XIX w. w stylu neoklasycystycznym.

Pałac Tryllingów – zabytkowy pałac miejski w Białymstoku, zbudowany w latach 1898-1899 w stylu eklektycznym.

Pałacyk gościnny Branickich – pałac w Białymstoku zbudowany w połowie XVIII wieku w stylu barokowym, prawdopodobnie według projektu Jana Zygmunta Deybela. Znajduje się przy ul. Kilińskiego 6.
Park Konstytucji 3 Maja w Białymstoku – modernistyczny park w Białymstoku utworzony na przełomie lat 20. i 30. XX wieku według projektu J.B. Rybołowicza. Po II wojnie światowej park nosił nazwę „Park Zwierzyniec”. Obszar parku wynosi 16,2 ha.

Ratusz w Białymstoku – budowla późnobarokowa usytuowana na Rynku Kościuszki w Białymstoku.
Rynek Kościuszki – reprezentacyjna promenada położona w centrum Białegostoku, ciągnąca się od placu Jana Pawła II, przechodząca w pierzeję południową z ul. Suraską natomiast pierzeja północna w ul. Lipową od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Pierzeję zachodnią Rynku Kościuszki tworzą linię zabudowy budynków pomiędzy ul. Suraską, a ul. Lipową na wysokości ul. Spółdzielczej.
Synagoga Piaskower w Białymstoku – synagoga znajdująca się w Białymstoku przy ul. Pięknej 3. Była główną synagogą dzielnicy Centrum.

Żydowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Tarbut” – żydowskie świeckie stowarzyszenie kulturalno-oświatowe, prowadzące przed I wojną światową i w okresie międzywojennym sieć żydowskich bibliotek z książkami w kilku językach.

Wieża ciśnień w Białymstoku – wieża wodna znajdująca się w Białymstoku przy ul. Wysockiego.
Willa fabrykanta Steina – zabytkowa willa położona w Białymstoku przy ul. Artyleryjskiej 9.

Willa gen. von Driesena – drewniana zabytkowa willa położona w Białymstoku w centrum miasta przy ul. Świętojańskiej 17.
Willa pod Kariatydami w Białymstoku – zabytkowy budynek w Białymstoku przy ul. Lipowej. Został zbudowany w końcówce XIX wieku. Należał m.in. do fabrykantów oraz do samorządu powiatowej szlachty. W okresie międzywojennym mieściła się w budynku żeńska szkoła, a po wojnie szkoła podstawowa. Od 1981 roku budynek widnieje w rejestrze zabytków, a w latach 90. przeszedł gruntowny remont. Współcześnie w budynku mieści się m.in. bank.

Willa Prezydencka w Białymstoku – modernistyczna willa w Białymstoku, zbudowana w latach 1936–1937.

Żydowskie Gimnazjum Żeńskie Zinaidy Chwolesowej – szkoła dla dziewcząt założona w 1911 roku w Białymstoku.