
Bolesław Biegas, właściwie Bolesław Biegalski – polski rzeźbiarz, malarz i dramatopisarz.

Witold Bujakowski – archeolog, konserwator zabytków, regionalista.

Stanisław Kostka Anastazy Chełchowski – działacz społeczny, oświatowy, gospodarczy i polityczny, rolnik, przyrodnik (mykolog) i etnograf, właściciel majątków Chojnowo i Miłoszewiec Kmiecy.
Anna Ewa Cicholska z domu Sarnowska – polska polityk, nauczycielka i samorządowiec, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Aaron Ciechanower – izraelski biolog.
Stefan Duchliński pseud. Chudy, Klemens, Feliks, Jan Rymarski – polski działacz komunistyczny, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii.

Janina Fetlińska z domu Galicka – polska polityk, pielęgniarka, doktor nauk medycznych, senator VI i VII kadencji.

Piotr Stanisław Głogowski – podpułkownik kawalerii Wojska Polskiego.

Władysław Grzegorzewski z Grzegorzewic herbu Lis – polski oficer, generał-major, kasztelan ciechanowski.
Marek Jakubiak – polski polityk, przedsiębiorca branży browarniczej, emerytowany żołnierz zawodowy. Twórca i prezes zarządu przedsiębiorstwa Browary Regionalne Jakubiak, poseł na Sejm VIII kadencji, założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej. Kandydat na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020.
Janusz I Starszy (warszawski) – od 1373/1374 r. książę warszawski, od 1381 r. w wyniku podziału książę na Warszawie, Nurze, Łomży, Liwie, Ciechanowie, Wyszogrodzie i Zakroczymiu, lennik Polski, od 1391 na Podlasiu (dożywotnio).

Szymon Piotr Kołecki – polski sztangista, zawodnik klubu KPC Górnik Polkowice, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008, 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalista mistrzostw Europy. Od 2016 zawodnik MMA, były zawodnik PLMMA i Babilon MMA. Aktualnie walczący dla polskiej organizacji – KSW.

Andrzej Krasiński herbu Ślepowron – syn Jana Krasińskiego, poseł, sędzia ziemski ciechanowski od 1567, poseł powiatu ciechanowskiego na sejm 1569 roku.

Wojciech Krasiński herbu Ślepowron – kasztelan ciechanowski, wojewoda mazowiecki.

Napoleon Stanisław Adam Feliks Zygmunt Krasiński hrabia herbu Ślepowron – hrabia, jeden z trójcy wieszczów, największych poetów polskiego romantyzmu. II Ordynat na Opinogórze.

Jan Kryski herbu Prawdzic – kasztelan ciechanowski i zakroczymski.
Tomasz Majewski – polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą.

Piotr Małachowski – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, zdobył srebrny medal w 2008 w Pekinie oraz w 2016 w Rio de Janeiro. Stawał na podium mistrzostw świata oraz Europy. Dziewięciokrotny rekordzista Polski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów.

Władysław Mączewski ps. „Dziewulski” – ułan 1 Pułku Ułanów Legionów Polskich, uczestnik I i II wojny światowej, kawaler Orderu Virtuti Militari, ostatni dowódca 11 Pułku Ułanów Legionowych, pułkownik kawalerii Polskich Sił Zbrojnych.

Anna Milewska – polska aktorka filmowa i teatralna, poetka.

Tomasz Ostaszewski herbu Ostoja – biskup płocki 1809-1817, senator Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, kawaler Orderu Św. Stanisława.

Nereusz Ostaszewski herbu Ostoja – poseł na Sejm Czteroletni, szambelan króla Stanisława Augusta. Brat Tomasza Ostaszewskiego, biskupa płockiego oraz Jana Ostaszewskiego, chorążego przasnyskiego.

Bona Sforza d’Aragona – od 1518 królowa Polski i wielka księżna litewska, księżna Rusi, Prus i Mazowsza itd., księżna Bari i Rosano, spadkobierczyni pretensji do Królestwa Jerozolimy od 1524. Żona Zygmunta Starego, matka Zygmunta Augusta i Anny Jagiellonki.
Siemowit III – od 1341 roku współrządził razem z bratem Kazimierzem I w Warszawie i Czersku, od 1345 roku w ziemi rawskiej, od ok. 1349 roku w wyniku podziału książę na Czersku, Liwie i Rawie, od 1351 r. w Gostyninie, od 1351 r. lennik króla Polski Kazimierza Wielkiego, od 1352 r. zastawny książę płocki, od 1355 r. w Warszawie i Sochaczewie, od 1370 r. władca suwerenny, także na Płocku, od 1370 w Zakroczymiu i Wiźnie, od 1373/1374 wydzielił synom dzielnice w Warszawie i Rawie.
Karol Szwanke – lekarz, społecznik, związany z Ciechanowem i ziemią ciechanowską.

Ścibor z Ostaszewa herbu Ostoja; łac. Stiborius de Osthaschewo – polski rycerz, właściciel dóbr Ostaszewo na Mazowszu, założyciel rodu Ostaszewskich herbu Ostoja.
Stefan Jacenty Wesołowski – polski lekarz (prof.), chirurg-urolog, autor publikacji specjalistycznych i pamiętnikarskich.

Lucjan Tadeusz Wrotny – profesor zwyczajny Politechniki Warszawskiej, specjalista w dziedzinie mechaniki i budowy maszyn oraz dynamiki maszyn. Kierownik Zakładu Konstrukcji Obrabiarek.

Włodzimierz Wyszkowski – oficer i urzędnik w okresie II Rzeczypospolitej.