Osman AchmatowiczW
Osman Achmatowicz

Osman Achmatowicz – chemik organik polski pochodzenia tatarskiego, z książęcego rodu herbu Kotwica, przydomku Starzyński, wiernego Polsce od bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku, od uczestnika której bezpośrednio i w linii prostej się wywodził.

Ryszard Badoń-LehrW
Ryszard Badoń-Lehr

Ryszard Edmund Badoń-Lehr – polski dyplomata, działacz samorządowy, prezydent Legnicy.

Dorota BarysW
Dorota Barys

Dorota Joanna Barys – polska iberystka i urzędniczka służby cywilnej, konsul generalna RP w Kurytybie (2007–2012) i dyrektorka Instytutu Polskiego w Madrycie (2014–2016)

Ernest BryllW
Ernest Bryll

Ernest Bryll – polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy, także dyplomata.

Piotr CegielskiW
Piotr Cegielski

Piotr Franciszek Cegielski – polski dziennikarz, dyplomata, publicysta oraz marszand, działacz opozycji w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Urszula DoroszewskaW
Urszula Doroszewska

Urszula Doroszewska – polska socjolożka, dyplomatka i działaczka społeczna, opozycjonistka w okresie PRL. W latach 2008–2013 ambasador RP w Gruzji, w latach 2015–2017 doradca prezydenta RP, od 2017 ambasador RP na Litwie.

Bolesław FaronW
Bolesław Faron

Bolesław Faron – polski historyk literatury specjalizujący się w historii literatury polskiej, profesor nauk humanistycznych, krytyk, publicysta, polityk, przedsiębiorca. Minister oświaty i wychowania w latach 1981–1985.

Marian GrześczakW
Marian Grześczak

Marian Grześczak ps. „Jerzy Bernasowski”, „Marek Konarz”, „Mariusz Rudin” – polski poeta, prozaik, dramaturg, eseista, tłumacz literatury pięknej, krytyk literacki.

Joanna HofmanW
Joanna Hofman

Joanna Hofman z domu Tymrakiewicz – polska politolog, aktorka i dyplomatka, ambasador RP w Finlandii (2007–2011) oraz Szwecji, dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie (2017–2020).

Andrzej Jagodziński (tłumacz)W
Andrzej Jagodziński (tłumacz)

Andrzej Sławomir Jagodziński – filolog czeski i słowacki, tłumacz literacki, dyplomata, publicysta, redaktor, dziennikarz.

Tomasz JastrunW
Tomasz Jastrun

Tomasz Jastrun, pseud. Witold Charłamp, Smecz, Te Jot – polski poeta, prozaik, eseista, felietonista, krytyk literacki, autor książek dla dzieci, długoletni współpracownik paryskiej „Kultury”, a także dziennikarz radiowy.

Cezary KarpińskiW
Cezary Karpiński

Cezary Karpiński – polski aktor, dyplomata i menedżer kultury.

Małgorzata KasnerW
Małgorzata Kasner

Małgorzata Zdzisława Kasner – polska lituanistka i dyplomatka.

Joanna KiliszekW
Joanna Kiliszek

Joanna Kiliszek – polska menedżer kultury, kuratorka wystaw.

Piotr Kozakiewicz (dyplomata)W
Piotr Kozakiewicz (dyplomata)

Piotr Adam Kozakiewicz – polski dyplomata. konsul generalny w Brześciu od listopada 2016; wcześniej m.in. dyrektor Instytutów Polskich w Kijowie (1998–2005) oraz w Mińsku (2006–2013).

Jerzy KronholdW
Jerzy Kronhold

Jerzy Antoni Kronhold – polski poeta, dyplomata i działacz kultury; dwukrotnie konsul generalny w Ostrawie oraz dyrektor Instytutu Polskiego w Bratysławie (2000–2006).

Adrian KubickiW
Adrian Kubicki

Adrian Marian Kubicki – polski rzecznik prasowy, od 2020 Konsul Generalny RP w Nowym Jorku.

Ewa LipskaW
Ewa Lipska

Ewa Lipska – polska poetka i felietonistka, w latach 1970–1980 redaktor działu poezji Wydawnictwa Literackiego, laureatka Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1973), w latach 1995–1997 dyrektorka Instytutu Polskiego w Wiedniu, członkini polskiego i austriackiego PEN Clubu, członkini-założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (1989), członkini Polskiej Akademii Umiejętności.

Marcin ŁapczyńskiW
Marcin Łapczyński

Marcin Łapczyński – polski urzędnik i dyplomata.

Zbigniew MachejW
Zbigniew Machej

Zbigniew Machej – poeta, tłumacz literatury czeskiej i słowackiej, działacz kultury.

Stanisław MikulskiW
Stanisław Mikulski

Stanisław Mikulski – polski aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny i konferansjer.

Andrzej PapierzW
Andrzej Papierz

Andrzej Papierz – polski dziennikarz i dyplomata. W 2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych; ambasador RP w Bułgarii (2007–2010), konsul generalny w Ałmaty (2013–2016) i Stambule (2017–2018).

Jerzy PassendorferW
Jerzy Passendorfer

Jerzy Passendorfer – polski reżyser filmowy, w latach 1971–1972 kierownik artystyczny Zespołu Filmowego „Tor”; autor filmów o tematyce okupacyjno-wojennej i popularnego serialu telewizyjnego Janosik, poseł na Sejm RP II kadencji.

Antoni SłonimskiW
Antoni Słonimski

Antoni Słonimski, pseudonim „Pro-rok” i in. – polski poeta żydowskiego pochodzenia, dramatopisarz, prozaik, felietonista, członek jak i założyciel kabaretu „Pod Picadorem” (1918) i grupy literackiej „Skamander” (1918), w latach 1924–1939 współpracownik tygodnika „Wiadomości Literackie”, w latach 1926–1934 współpracownik tygodnika „Cyrulik Warszawski”, od 1928 członek Związku Zawodowego Literatów Polskich; w czasie II wojny światowej przebywał na emigracji; w latach 1948–1951 dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, w latach 1956–1959 prezes Związku Literatów Polskich, autor i sygnatariusz Listu 34 (1964), sygnatariusz Listu 59 (1975); malarz, grafik i rysownik, w latach 1913–1919 współpracownik tygodnika „Sowizdrzał”; krytyk literacki i teatralny.

Bogusław SonikW
Bogusław Sonik

Bogusław Andrzej Sonik – polski polityk i dziennikarz, samorządowiec, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, poseł na Sejm VIII i IX kadencji.

Maciej SzymanowskiW
Maciej Szymanowski

Maciej Szymanowski – polski dziennikarz, hungarysta, dyplomata, docent doktor habilitowany.

Katarzyna TubylewiczW
Katarzyna Tubylewicz

Katarzyna Maria Tubylewicz – Pisarka, tłumaczka, publicystka, kulturoznawczyni.

Kazimierz Wóycicki (publicysta)W
Kazimierz Wóycicki (publicysta)

Kazimierz Wóycicki – polski publicysta, dziennikarz i historyk.