Józef BudziakW
Józef Budziak

Józef Budziak – polski nauczyciel historyk, regionalista.

Stanisław CzerniecW
Stanisław Czerniec

Stanisław Czerniec – polski ksiądz katolicki, prałat, kanonik gremialny brzozowskiej Kapituły Kolegiackiej, długoletni proboszcz w Bączalu Dolnym koło Jasła, budowniczy tamtejszego kościoła pw. Imienia Maryi, inwigilowany i represjonowany przez Służbę Bezpieczeństwa PRL.

Mirosław CzyżykiewiczW
Mirosław Czyżykiewicz

Mirosław Andrzej Czyżykiewicz – polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu.

Władysław DługoszW
Władysław Długosz

Władysław Długosz – senator I kadencji w II RP, poseł na Sejm Krajowy, poseł do austriackiej Rady Państwa, minister dla Galicji i długoletni prezes Krajowego Towarzystwa Naftowego, członek Rady Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów w 1920 roku.

Maria Einhorn-SusułowskaW
Maria Einhorn-Susułowska

Maria Einhorn-Susułowska – polska lekarz-psycholog kliniczny żydowskiego pochodzenia, twórczyni psychologii klinicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wiesław FusekW
Wiesław Fusek

Wiesław Fusek – polski farmaceuta, aptekarz w Bieczu i Gorlicach, artysta-malarz i literat, żołnierz Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Stanisława GroblewskaW
Stanisława Groblewska

Stanisława Groblewska ps. „Joanna”, „Monika”, „Olgierd” – polska tenisistka, mistrzyni Polski w deblu w latach 1927 i 1928, porucznik AK, pracownik naukowy Instytutu Zootechniki.

Hanna GucwińskaW
Hanna Gucwińska

Hanna Stefania Gucwińska z domu Jurczak – polska zootechnik, znana z programu telewizyjnego Z kamerą wśród zwierząt, posłanka na Sejm IV kadencji.

Jerzy HoffmanW
Jerzy Hoffman

Jerzy Hoffman – polski reżyser i scenarzysta filmowy. Działalność reżyserską rozpoczął jako dokumentalista, współpracując z Edwardem Skórzewskim, z którym nakręcił także filmy fabularne Gangsterzy i filantropi oraz Prawo i pięść. Sławę zdobył przede wszystkim jako twórca adaptacji Sienkiewiczowskiej Trylogii, osadzonej w czasach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Był także realizatorem filmów obyczajowych i wojennych.

Bronisław KawałekW
Bronisław Kawałek

Bronisław Konstanty Kawałek – polski nauczyciel, polityk, poseł na Sejm PRL IV i V kadencji.

Aleksander KosibaW
Aleksander Kosiba

Aleksander Kosiba – polski geograf, geofizyk, glacjolog i klimatolog.

Maria KotarbaW
Maria Kotarba

Maria Kotarba – kurierka polskiego ruchu oporu. Została aresztowana przez Gestapo. Jako więzień polityczny była przesłuchiwana i torturowana, po czym przetrzymywana w Tarnowie, skąd 6 stycznia 1943 roku przeniesiono ją do Oświęcimia; uznana za Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata przez Jad Waszem 18 września 2005 roku za ryzykowanie życia na rzecz ratowania żydowskich więźniów w dwóch obozach koncentracyjnych.

Teofil KozłowskiW
Teofil Kozłowski

Teofil Kozłowski – mistrz malarski, st. CRR, radny miejski międzywojnia, prezes Zrzeszenia Rzemieślników i Kupców, współinicjator i przewodniczący komitetu budowy Domu Rzemiosła w Gorlicach, pierwszy burmistrz po wojnie z ramienia Polskiej Partii Socjalistycznej.

Tomasz Kozłowski (siatkarz)W
Tomasz Kozłowski (siatkarz)

Tomasz Kozłowski, – polski siatkarz, występujący na pozycji rozgrywającego.

Tadeusz KrokW
Tadeusz Krok

Tadeusz Krok – polski poeta i pieśniarz.

Andrzej Kujawski (powstaniec styczniowy)W
Andrzej Kujawski (powstaniec styczniowy)

Andrzej Kujawski – powstaniec styczniowy, mistrz powroźniczy.

Jan LeśniakW
Jan Leśniak

Jan Leśniak – pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych.

Ignacy ŁukasiewiczW
Ignacy Łukasiewicz

Jan Józef Ignacy Łukasiewicz – polski farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazca lampy naftowej, pionier przemysłu naftowego w Europie, rewolucjonista i działacz niepodległościowy. Pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej herbu Łada.

Maksym GorlickiW
Maksym Gorlicki

Maksym Gorlicki, właśc. Maksym Sandowycz, Sandowicz – duchowny prawosławny pochodzenia łemkowskiego.

Mirosław NahaczW
Mirosław Nahacz

Mirosław Nahacz – polski pisarz, scenarzysta.

Paisjusz (Martyniuk)W
Paisjusz (Martyniuk)

Paisjusz, imię świeckie Piotr Martyniuk – polski arcybiskup prawosławny, doktor nauk teologicznych.

Kazimierz PierackiW
Kazimierz Pieracki

Kazimierz Lucjan Pieracki – polski polityk, pedagog, działacz społeczny, członek Polskiej Organizacji Wojskowej i Związku Walki Czynnej, żołnierz Legionów Polskich, w latach 1931–1934 wiceminister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego.

Marian PorwitW
Marian Porwit

Marian Paweł Porwit – pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego, uczestnik walk o niepodległość Polski w I i II wojnie światowej oraz w wojnie z bolszewikami, pisarz i historyk wojskowy.

Roman ReinfussW
Roman Reinfuss

Roman Reinfuss – etnograf, znawca polskiej sztuki ludowej i etnografii Karpat. W latach 1944–1946 profesor UMCS w Lublinie, od 1946–1949 profesor na Uniwersytecie we Wrocławiu, a w latach 1946–1980 kierownik Pracowni Sztuki Ludowej w Instytucie Sztuki PAN.

Aleksander SkrzyńskiW
Aleksander Skrzyński

Aleksander Józef Skrzyński herbu Zaremba – polski prawnik, polityk, hrabia, premier II RP.

Andrzej StasiukW
Andrzej Stasiuk

Andrzej Stasiuk – polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia (2010).