Pomnik Armii Krajowej we WłocławkuW
Pomnik Armii Krajowej we Włocławku

Pomnik Armii Krajowej we Włocławku – pomnik upamiętniający żołnierzy Armii Krajowej, ale też i innych polskich formacji wojskowych okresu II wojny światowej oraz bohaterów Poznańskiego Czerwca, usytuowany w Parku im. Władysława Łokietka we Włocławku.

Fortepian RubinsteinaW
Fortepian Rubinsteina

Pomnik Artura Rubinsteina jest częścią Galerii Wielkich Łodzian, która od 1999 roku zdobi ul. Piotrkowską wykonywanymi w brązie rzeźbami plenerowymi stojącymi na chodnikach, upamiętniającymi sławne osoby związane z Łodzią.

Pomnik Ofiar Wojny w GłogowieW
Pomnik Ofiar Wojny w Głogowie

Pomnik Ofiar Wojny w Głogowie – pomnik polskich i niemieckich ofiar wojny, przemocy i wypędzenia 1939-1945 znajduje się w Parku Leśnym w pobliżu skrzyżowania ul. Bolesława Krzywoustego z ul. Staromiejską w Głogowie.

Pomnik Piotra Skrzyneckiego w Krakowie (Rynek Główny)W
Pomnik Piotra Skrzyneckiego w Krakowie (Rynek Główny)

Pomnik Piotra Skrzyneckiego – pomnik znajdujący się w Krakowie na Starym Mieście, na Rynku Głównym 29 przed Kamienicą Pod Blachą.

Krzyż Jubileuszowy na Przełęczy RędzińskiejW
Krzyż Jubileuszowy na Przełęczy Rędzińskiej

Krzyż Jubileuszowy na Przełęczy Rędzińskiej − metalowy krzyż znajdujący się w Rudawach Janowickich w diecezji legnickiej.

Krzyż Milenijny w GdańskuW
Krzyż Milenijny w Gdańsku

Krzyż Milenijny, Pomnik Tysiąclecia − pomnik w postaci krzyża, znajdujący się na szczycie Góry Gradowej w Śródmieściu Gdańska. Przy pomniku znajduje się punkt widokowy.

Krzyż Milenijny w TrzebiniW
Krzyż Milenijny w Trzebini

Krzyż Milenijny − pomnik w postaci krzyża, znajdujący się na szczycie Góry Bożniowej w Trzebini, ustanowiony dla upamiętnienia Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Został poświęcony 30 kwietnia 2000 roku.

Pomnik Jana Pawła II w LeżajskuW
Pomnik Jana Pawła II w Leżajsku

Pomnik Jana Pawła II w Leżajsku – znajduje się na placu Jana Pawła II w Leżajsku, przed Bazyliką Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Pomnik Jana Pawła II w Łodzi (ul. Piotrkowska)W
Pomnik Jana Pawła II w Łodzi (ul. Piotrkowska)

Pomnik Jana Pawła II w Łodzi – pomnik Jana Pawła II przy ulicy Piotrkowskiej 265 przed archikatedrą św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Popiersie Adama Mickiewicza w WarszawieW
Popiersie Adama Mickiewicza w Warszawie

Popiersie Adama Mickiewicza w Warszawie – pomnik znajdujący się przy ul. Kubańskiej na Saskiej Kępie w Warszawie, na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Jego autorem jest Eugeniusz Kozak. Popiersie odsłonięte zostało w roku 2000. Uzupełnieniem pomnika jest osadzona w chodniku księga z napisem: Pieśniarz to jest nad pieśniarze, co z tej ziemi świętość zrobił.

Pomnik na Rynku w NekliW
Pomnik na Rynku w Nekli

Pomnik na Rynku w Nekli – kamień pamiątkowy upamiętniający nadanie w roku 2000 praw miejskich Nekli oraz 100-lecie budowy miejscowego Kościoła św. Andrzeja Apostoła. Znajduje się na Rynku, na skwerze od strony ulicy Dworcowej.

Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej we WrocławiuW
Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej we Wrocławiu

Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej we Wrocławiu – pomnik upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Autorem projektu pomnika jest Tadeusz Tchórzewski. Budowany w latach 1994-2000.

Pomnik pielgrzymki rycerza Andrzeja Ciołka w WarszawieW
Pomnik pielgrzymki rycerza Andrzeja Ciołka w Warszawie

Pomnik pielgrzymki rycerza Andrzeja Ciołka w Warszawie – kamień upamiętniający odbytą w 1404 roku przez rycerza Andrzeja Ciołka pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Zlokalizowany jest na terenie Kabat przy skrzyżowaniu Alei Komisji Edukacji Narodowej i Alei Kasztanowej w pobliżu ul. Kazimierza Jeżewskiego.

Pomnik Stanisława Kubisty w KatowicachW
Pomnik Stanisława Kubisty w Katowicach

Pomnik bł. Stanisława Kubisty w Katowicach – pomnik w dzielnicy Katowic – Kostuchnie, na skwerze bł. Stanisława Kubisty, w sąsiedztwie kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i pomnika Powstańców Śląskich - mieszkańców Kostuchny.

Pomnik upamiętniający porwanie ks. Popiełuszki w GórskuW
Pomnik upamiętniający porwanie ks. Popiełuszki w Górsku

Pomnik upamiętniający porwanie ks. Popiełuszki w Górsku – miejsce uprowadzenia kapelana „Solidarności”, ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku pod Toruniem.

Pomnik Willy’ego Brandta w WarszawieW
Pomnik Willy’ego Brandta w Warszawie

Pomnik Willy’ego Brandta – monument znajdujący się na skwerze Willy’ego Brandta, u zbiegu ulic Edelmana i Karmelickiej, na warszawskim Muranowie.

Popiersie Maurycego MochnackiegoW
Popiersie Maurycego Mochnackiego

Popiersie Maurycego Mochnackiego – pomnik Maurycego Mochnackiego w warszawskim parku Łazienkowskim.

Głaz Honoriusza KowalczykaW
Głaz Honoriusza Kowalczyka

Głaz o. Honoriusza Kowalczyka – głaz pamiątkowy zlokalizowany w centrum Poznania po zewnętrznej stronie muru kościoła Dominikanów przy Alei Niepodległości 20.

Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w SzczecinieW
Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczecinie

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego – umieszczony w Szczecinie przy placu Szarych Szeregów, pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Wielkopolską.

Pomnik Józefa Piłsudskiego w ToruniuW
Pomnik Józefa Piłsudskiego w Toruniu

Pomnik Józefa Piłsudskiego w Toruniu – posąg współtwórcy niepodległości i pierwszego marszałka Polski.

Pomnik Henryka Sienkiewicza w WarszawieW
Pomnik Henryka Sienkiewicza w Warszawie

Pomnik Henryka Sienkiewicza – monument znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Kolumna Chrystusa Króla Wszechświata we WrocławiuW
Kolumna Chrystusa Króla Wszechświata we Wrocławiu

Kolumna Chrystusa Króla Wszechświata we Wrocławiu, także Kolumna Milenijna – pomnik Chrystusa na placu Katedralnym we Wrocławiu, wzniesiony z okazji 1000-lecia biskupstwa wrocławskiego.

Krzyż Milenijny w ZagórzuW
Krzyż Milenijny w Zagórzu

Krzyż Milenijny w Zagórzu − pomnik w postaci krzyża, znajdujący się w Zagórzu.

Pomnik Zesłańcom Sybiru we WrocławiuW
Pomnik Zesłańcom Sybiru we Wrocławiu

Pomnik Zesłańcom Sybiru we Wrocławiu — pomnik według projektu artysty-rzeźbiarza Jarosława Perszko w ścisłej współpracy artystycznej z inżynierem architektem Czesławem Bieleckim wzniesiony we Wrocławiu na Skwerze Sybiraków obok placu Strzeleckiego. Sylwetka pomnika o wysokości 12 metrów przedstawia Krzyż łaciński przebijający mur.

Pomnik „Golgota Polski” w Zielonej GórzeW
Pomnik „Golgota Polski” w Zielonej Górze

Pomnik „Golgota Polski” w Zielonej Górze – pomnik upamiętniający ofiary polskiej golgoty Wschodu, m.in. Sybiru i zbrodni katyńskiej, koncepcji prof. Konrada Stawiarskiego, powstały w 2000 na wydzielonej części cmentarza komunalnego będącego Nekropolią Ofiar Faszyzmu i Komunizmu w Zielonej Górze. Odsłonięty przez marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego w 61. rocznicę napaści ZSRR na Polskę.