Pomnik Armii Krajowej we Włocławku – pomnik upamiętniający żołnierzy Armii Krajowej, ale też i innych polskich formacji wojskowych okresu II wojny światowej oraz bohaterów Poznańskiego Czerwca, usytuowany w Parku im. Władysława Łokietka we Włocławku.

Pomnik Artura Rubinsteina jest częścią Galerii Wielkich Łodzian, która od 1999 roku zdobi ul. Piotrkowską wykonywanymi w brązie rzeźbami plenerowymi stojącymi na chodnikach, upamiętniającymi sławne osoby związane z Łodzią.
Pomnik Ofiar Wojny w Głogowie – pomnik polskich i niemieckich ofiar wojny, przemocy i wypędzenia 1939-1945 znajduje się w Parku Leśnym w pobliżu skrzyżowania ul. Bolesława Krzywoustego z ul. Staromiejską w Głogowie.

Pomnik Piotra Skrzyneckiego – pomnik znajdujący się w Krakowie na Starym Mieście, na Rynku Głównym 29 przed Kamienicą Pod Blachą.

Krzyż Jubileuszowy na Przełęczy Rędzińskiej − metalowy krzyż znajdujący się w Rudawach Janowickich w diecezji legnickiej.
Krzyż Milenijny, Pomnik Tysiąclecia − pomnik w postaci krzyża, znajdujący się na szczycie Góry Gradowej w Śródmieściu Gdańska. Przy pomniku znajduje się punkt widokowy.
Krzyż Milenijny − pomnik w postaci krzyża, znajdujący się na szczycie Góry Bożniowej w Trzebini, ustanowiony dla upamiętnienia Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Został poświęcony 30 kwietnia 2000 roku.

Pomnik Jana Pawła II w Leżajsku – znajduje się na placu Jana Pawła II w Leżajsku, przed Bazyliką Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Pomnik Jana Pawła II w Łodzi – pomnik Jana Pawła II przy ulicy Piotrkowskiej 265 przed archikatedrą św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Popiersie Adama Mickiewicza w Warszawie – pomnik znajdujący się przy ul. Kubańskiej na Saskiej Kępie w Warszawie, na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Jego autorem jest Eugeniusz Kozak. Popiersie odsłonięte zostało w roku 2000. Uzupełnieniem pomnika jest osadzona w chodniku księga z napisem: Pieśniarz to jest nad pieśniarze, co z tej ziemi świętość zrobił.

Pomnik na Rynku w Nekli – kamień pamiątkowy upamiętniający nadanie w roku 2000 praw miejskich Nekli oraz 100-lecie budowy miejscowego Kościoła św. Andrzeja Apostoła. Znajduje się na Rynku, na skwerze od strony ulicy Dworcowej.
Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej we Wrocławiu – pomnik upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Autorem projektu pomnika jest Tadeusz Tchórzewski. Budowany w latach 1994-2000.

Pomnik pielgrzymki rycerza Andrzeja Ciołka w Warszawie – kamień upamiętniający odbytą w 1404 roku przez rycerza Andrzeja Ciołka pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Zlokalizowany jest na terenie Kabat przy skrzyżowaniu Alei Komisji Edukacji Narodowej i Alei Kasztanowej w pobliżu ul. Kazimierza Jeżewskiego.

Pomnik bł. Stanisława Kubisty w Katowicach – pomnik w dzielnicy Katowic – Kostuchnie, na skwerze bł. Stanisława Kubisty, w sąsiedztwie kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i pomnika Powstańców Śląskich - mieszkańców Kostuchny.

Pomnik upamiętniający porwanie ks. Popiełuszki w Górsku – miejsce uprowadzenia kapelana „Solidarności”, ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku pod Toruniem.
Pomnik Willy’ego Brandta – monument znajdujący się na skwerze Willy’ego Brandta, u zbiegu ulic Edelmana i Karmelickiej, na warszawskim Muranowie.

Popiersie Maurycego Mochnackiego – pomnik Maurycego Mochnackiego w warszawskim parku Łazienkowskim.
Głaz o. Honoriusza Kowalczyka – głaz pamiątkowy zlokalizowany w centrum Poznania po zewnętrznej stronie muru kościoła Dominikanów przy Alei Niepodległości 20.

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego – umieszczony w Szczecinie przy placu Szarych Szeregów, pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Wielkopolską.
Pomnik Józefa Piłsudskiego w Toruniu – posąg współtwórcy niepodległości i pierwszego marszałka Polski.

Pomnik Henryka Sienkiewicza – monument znajdujący się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Kolumna Chrystusa Króla Wszechświata we Wrocławiu, także Kolumna Milenijna – pomnik Chrystusa na placu Katedralnym we Wrocławiu, wzniesiony z okazji 1000-lecia biskupstwa wrocławskiego.

Krzyż Milenijny w Zagórzu − pomnik w postaci krzyża, znajdujący się w Zagórzu.
Pomnik Zesłańcom Sybiru we Wrocławiu — pomnik według projektu artysty-rzeźbiarza Jarosława Perszko w ścisłej współpracy artystycznej z inżynierem architektem Czesławem Bieleckim wzniesiony we Wrocławiu na Skwerze Sybiraków obok placu Strzeleckiego. Sylwetka pomnika o wysokości 12 metrów przedstawia Krzyż łaciński przebijający mur.

Pomnik „Golgota Polski” w Zielonej Górze – pomnik upamiętniający ofiary polskiej golgoty Wschodu, m.in. Sybiru i zbrodni katyńskiej, koncepcji prof. Konrada Stawiarskiego, powstały w 2000 na wydzielonej części cmentarza komunalnego będącego Nekropolią Ofiar Faszyzmu i Komunizmu w Zielonej Górze. Odsłonięty przez marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego w 61. rocznicę napaści ZSRR na Polskę.