
Osiedle im. Dąbrówki – osiedle wielkopłytowe w Kłodzku, położone w południowej części miasta, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej.

Jurandów, zwany także jako Goszyce – historyczna dzielnica Kłodzka, położona w północno-wschodniej części miasta na prawym brzegu Nysy Kłodzkiej, będąca przed 1890 roku samodzielną wioską w hrabstwie kłodzkim.
Kościelniki – historyczna dzielnica Kłodzka, znajdująca się w zachodniej części miasta, założona w czasach średniowiecza.
Osiedle im. Leona Kruczkowskiego – największe osiedle mieszkaniowe w Kłodzku, położone w zachodniej części miasta. Zamieszkuje je około 9 tys. mieszkańców.
Osiedle Krzyżna Góra – osiedle Kłodzka, położone w południowo-wschodniej części miasta, na prawym brzegu Nysy Kłodzkiej. Zasadniczo składa się ono z osiedla domków wielorodzinnych powstałego wokół Krzyżnej Góry w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Książek – dawna wieś, a obecnie historyczna dzielnica Kłodzka, położona w południowej części miasta, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej, w centrum Kotliny Kłodzkiej.
Leszczyny – historyczna dzielnica Kłodzka, położona w północno-zachodniej części miasta. Powstała w 1. połowie XVIII wieku jako podmiejska osada i został włączona w skład miasta blisko dwieście lat później. Zamieszkuje je kilkuset mieszkańców. Od 2 połowy XX wieku przekształca się w przemysłowe centrum miasta.
Mariańska Dolina - historyczna, zachodnia, najniżej położona część Wojciechowic, przyłączona do Kłodzka w 1975 roku. Stanowi najbardziej na wschód wysuniętą część miasta.
Osiedle im. Gustawa Morcinka – osiedle mieszkaniowe w Kłodzku, położone w południowej części miasta, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej. Powstało jako drugie osiedle mieszkaniowe w mieście po zakończeniu II wojny światowej. Zamieszkuje je kilka tysięcy mieszkańców.
Osiedle Nowy Świat – osiedle domów jednorodzinnych w Kłodzku, położone w północno-zachodniej części miasta, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej. Powstało na miejscu dawnego Ustronia Górnego, włączonego w obszar miasta w 1687 roku. Zamieszkuje je około kilka tysięcy mieszkańców.

Nowy Świat – historyczne przedmieście Kłodzka, położone w południowo-wschodniej części miasta, na prawym brzegu Nysy Kłodzkiej, wzdłuż końcowego biegu potoku Jaszkówka. Początki osady sięgają 1. połowy XVII wieku.
Osiedle Nysa – osiedle mieszkaniowe w Kłodzku, położone w centralnej części miasta, na Wyspie Piasek, która pomiędzy korytem Nysy Kłodzkiej a kanałem Młynówka. Powstało jako pierwsze osiedle mieszkaniowe w mieście po zakończeniu II wojny światowej. Zamieszkuje je ponad 2 tys. mieszkańców.
Owcza Góra – osiedle we wschodniej części Kłodzku, położone na wzniesieniu o tej samej nazwie w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Generalnie jest to osiedle domów jednorodzinnych, pierwsze z nich zostały oddane do użytku w 1988 roku.
Przedmieście Nyskie – część miasta Kłodzko, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Przedmieście Nyskie znajduje się we wschodniej części miasta w okolicy ul. Adama Mickiewicza.

Przedmieście Piasek – część miasta Kłodzko, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.
Przedmieście Wojciechowickie – część miasta Kłodzko, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Przedmieście Wojciechowickie znajduje się w północno-wschodniej części miasta i graniczy ze wsią Wojciechowice.
Przedmieście Ząbkowickie – historyczne przedmieście (dzielnica) Kłodzka, położona w centralnej części miasta, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej. Powstało jako jedno z pierwszych przedmieść miasta już w średniowieczu i oficjalnie zostało włączone do Kłodzka w XVIII wieku. Zamieszkuje je ponad tysiąc mieszkańców.
Osiedle im. Henryka Sienkiewicza – osiedle położone we wschodniej części Kłodzka, położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Powstało na początku XX wieku wraz z rozbudową miasta w kierunku wschodnim. Jest to osiedle o charakterze jednorodzinnym, willowym. Zamieszkuje je kilka tysięcy osób. W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nosiło nazwę imienia Jurija Gagarina.
Stare Miasto – najstarsza i zabytkowa część Kłodzka, znajdująca się w centrum miasta, powstała w X wieku z rozwijającego się podgrodzia i osady targowej.
Śródmieście – część miasta Kłodzko, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.
Ustronie – historyczna dzielnica Kłodzka, położona w północnej części miasta, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej. Powstała w średniowieczu jako podmiejska osada i został włączona w granice miasta w 1890 roku. Zamieszkuje ją kilkuset mieszkańców.

Osiedle im. Warszawy-Centrum – najmłodsze osiedle w Kłodzku, powstałe w 1997 roku, położone w północnej części miasta, po prawej stronie Nysy Kłodzkiej. Położone jest na terenie historycznej Skiby.
Osiedle im. św. Wojciecha – osiedle mieszkaniowe w Kłodzku, położone w północno-zachodniej części miasta. Powstało jako jedno z ostatnich osiedli z wielkiej płyty w stolicy ziemi kłodzkiej. Zamieszkuje je kilka tysięcy mieszkańców.
Zagórze – historyczna dzielnica Kłodzka, położona w południowo-zachodniej części miasta, przy ujściu Bystrzycy Dusznickiej do Nysy Kłodzkiej.