Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w BrzeguW
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Brzegu, w województwie opolskim. Kościół należy do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu w dekanacie Brzeg północ, archidiecezji wrocławskiej. Dnia 29 marca 1949 roku, pod numerem 56 świątynia została wpisana do rejestru zabytków województwa opolskiego.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w BrzeguW
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brzegu

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zabytkowy dawny kościół franciszkański znajdujący się w Brzegu, w województwie opolskim. Kościół należy do parafii św. Mikołaja w Brzegu w dekanacie Brzeg południe, archidiecezji wrocławskiej.

Kościół Bożego Ciała i św. Norberta w Opolu-CzarnowąsachW
Kościół Bożego Ciała i św. Norberta w Opolu-Czarnowąsach

Kościół Bożego Ciała i św. Norberta – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy placu Kościelnym 3 w Opolu-Czarnowąsach. Świątynia należy do parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Opolu-Czarnowąsach w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej. Dnia 2 kwietnia 1964 roku pod numerem 762/64 (A-B), kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.

Kościół św. Franciszka w GłogówkuW
Kościół św. Franciszka w Głogówku

Kościół świętego Franciszka – rzymskokatolicki kościół należący do prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Kościół św. Idziego i św. Bernarda oraz Klasztor Franciszkanów w GłubczycachW
Kościół św. Idziego i św. Bernarda oraz Klasztor Franciszkanów w Głubczycach

Kościół świętego Idziego i świętego Bernarda oraz Klasztor Franciszkanów – rzymskokatolicki kościół oraz klasztor należące do prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych.

Sanktuarium św. Anny na Górze św. AnnyW
Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny

Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny – zespół kościelno-klasztorny na Górze św. Anny franciszkanów (OFM) należący do prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych.

Kalwaria na Górze Świętej AnnyW
Kalwaria na Górze Świętej Anny

Kalwaria na Górze Świętej Anny – zespół 26 wolnostojących kaplic Drogi Męki Pańskiej i Dróżek Matki Boskiej, 6 kaplic maryjnych i kaplicy św. Józefa w miejscowości Góra Świętej Anny w województwie opolskim, znajdujący się pod zarządem miejscowego klasztoru franciszkanów należącego do Prowincji św. Jadwigi we Wrocławiu.

Opactwo Cystersów w JemielnicyW
Opactwo Cystersów w Jemielnicy

Opactwo Cystersów w Jemielnicy – dawne opactwo cystersów w Jemielnicy w województwie opolskim, w powiecie strzeleckim. Kościół klasztorny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, współcześnie pełni rolę świątyni parafialnej parafii w Jemielnicy.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-KoźluW
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu – rzymskokatolicki kościół filialny w Kędzierzynie-Koźlu, w dzielnicy Koźle przy ulicy Limanowskiego, w województwie opolskim. Należy do dekanatu Koźle, diecezji opolskiej.

Kościół Trzech Króli w KietrzuW
Kościół Trzech Króli w Kietrzu

Kościół Trzech Króli – rzymskokatolicki kościół należący do zgromadzenia Franciszek Misjonarek.

Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w NamysłowieW
Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie

Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary – rzymskokatolicki kościół parafialny w Namysłowie. Świątynia należy do parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie w dekanacie Namysłów zachód, archidiecezji wrocławskiej. Dnia 30 kwietnia 1963 roku, pod numerem 680/63, kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.

Kościół Matki Boskiej Bolesnej w NysieW
Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Nysie

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Nysie – świątynia rzymskokatolicka wchodząca w skład zespołu klasztornego werbistów, obecnie kościół parafialny.

Kościół św. Dominika w NysieW
Kościół św. Dominika w Nysie

Kościół św. Dominika w Nysie – świątynia rzymskokatolicka wchodząca w skład podominikańskiego zespołu klasztornego, stanowiąca obecnie kościół główny parafii św. Dominika. Jeden z najcenniejszych zabytków Nysy, reprezentujący śląską barokową architekturę sakralną.

Kościół św. Elżbiety Węgierskiej w NysieW
Kościół św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie

Kościół pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie – zabytkowa świątynia rzymskokatolicka, wchodząca w skład franciszkańskiego zespołu klasztornego, obecnie kościół główny parafii zakonnej.

Kościół św. Franciszka z Asyżu w NysieW
Kościół św. Franciszka z Asyżu w Nysie

Kościół św. Franciszka z Asyżu w Nysie – znajdujący się w dzielnicy Zawodzie, przy ulicy Bramy Grodkowskiej zabytkowy kościół rzymskokatolicki. Stanowi część pokapucyńskiego zespołu klasztornego.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w NysieW
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nysie

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nysie – rzymskokatolicka świątynia, uznawana za najpiękniejszy przykład nyskiego baroku.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w NysieW
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nysie

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nysie – kościół filialny parafii św. Jakuba, dawniej jezuicki, stanowiący pierwszą budowlę sakralną tego zakonu na Śląsku.

Klasztor Franciszkanów w OpoluW
Klasztor Franciszkanów w Opolu

Klasztor Franciszkanów w Opolu − franciszkański dom zakonny w Opolu, wchodzący w skład Prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie diecezji opolskiej, w województwie opolskim.

Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w OpoluW
Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu

Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, tzw. kościół „Na Górce” – najstarsza rzymskokatolicka świątynia parafialna, położona przy pl. Kopernika 12 w Opolu. Kościół należy do parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu w dekanacie Opole, diecezji opolskiej. Jest to budowla gotycka z barokowym wnętrzem i neoromańską fasadą. Dnia 3 września 1954 roku, pod numerem 125/54 kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.

Klasztor Bonifratrów w PrudnikuW
Klasztor Bonifratrów w Prudniku

Klasztor Bonifratrów w Prudniku – konwent bonifratrów w zakonnej prowincji polskiej, w Prudniku, w zachodniej części Starego Miasta, przy ul. Piastowskiej 8.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w PrudnikuW
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Prudniku

Kościół Świętych Piotra i Pawła w Prudniku – zabytkowy, barokowy kościół katolicki w Prudniku, znajdujący się w zachodniej części Starego Miasta, przy ul. Piastowskiej 6. Opiekę nad nim i nad sąsiadującym klasztorem sprawują bonifratrzy.