
Podróż – rzeźba znajdująca się w Białymstoku na ulicy Lipowej, odsłonięta 1 grudnia 2012, była zakończeniem rewitalizacji tej reprezentacyjnej ulicy. Autorem rzeźby jest białostoczanin Michał Jackowski – absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pomnik prawosławnych mieszkańców Białostocczyzny zabitych i zaginionych w latach 1939–1956 – pomnik-kapliczka położony na terenie należącym do prawosławnej parafii Świętego Ducha w Białymstoku przy ul. Antoniuk Fabryczny 13. Upamiętnia wszystkich wyznawców prawosławia, którzy w latach 1939–1956 stracili życie na Białostocczyźnie: walcząc w szeregach Wojska Polskiego oraz Armii Czerwonej, w czasie deportacji radzieckich, wskutek terroru niemieckiego, radzieckiego i działań polskiego podziemia niepodległościowego.

Chaczkar we Wrocławiu – ormiańska kamienna stela, odsłonięta 21 września 2012 roku, umieszczona na skwerze przy ul. Janickiego we Wrocławiu.

Ławeczka Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach znajduje się na terenie Parku Tysiąclecia. Została odsłonięta 4 czerwca 2012. Jej autorem jest rzeźbiarz z Wierzbic Jerzy Bokrzycki.

Pomnik Josepha von Eichendorffa we Wrocławiu – zrekonstruowany pomnik niemieckiego poety Josepha von Eichendorffa znajdujący się w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu.

Pomnik Księdza Prałata Henryka Jankowskiego – nieistniejący pomnik księdza Henryka Jankowskiego, znajdujący się od 31 sierpnia 2012 do 8 marca 2019 w Gdańsku u zbiegu ulic Mniszki, Katarzynki i Stolarskiej, w miejscu, które w latach 2011–2019 nosiło nazwę Skwer im. Księdza Henryka Jankowskiego.

Głaz Marszałka Józefa Piłsudskiego – kamień pamiątkowy poświęcony Józefowi Piłsudskiemu znajdujący się w Warszawie przy ulicy Grójeckiej.
Ogród Historii – zespół figur i pomników zlokalizowany w Gniewie przy ul. Sambora oraz Dolny Podmur.

Ławeczka Henryka Raabego, pierwszego rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, znajduje się w Lublinie na placu noszącym imię patronki Uniwersytetu, na terenie miasteczka akademickiego UMCS. Autorem rzeźby pomnikowej jest rzeźbiarz Benedykt Popek z podkarpackich Mazur.

Ławeczka Jimiego Hendrixa w Dąbrowie Górniczej – rzeźba pomnikowa odsłonięta 20 września 2012. Jej autorem jest rzeźbiarz z Dąbrowy Górniczej Andrzej Szczepański.

Ławeczka Józefa Kostrzewskiego w Poznaniu – pomnik w formie ławki z siedzącą postacią jednego z założycieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – prof. Józefa Kostrzewskiego, zlokalizowany w Poznaniu w Ogrodzie Zamkowym, w pobliżu Collegium Maius, Collegium Minus, w obrębie Dzielnicy Cesarskiej.
Ławeczka Stanisława Ligonia znajduje się w Katowicach przed budynkiem, w którym od sierpnia 1937 działa katowicka rozgłośnia Polskiego Radia. Ławeczka-pomnik została odsłonięta 19 października 2012 podczas uroczystości 75-lecia działalności rozgłośni w budynku przy ulicy Juliusza Ligonia 29.
Pomnik Bolesława Krzywoustego w Płocku przedstawia księcia Bolesława na koniu w otoczeniu grupy pieszych wojów ze sztandarem. Monument wykonany jest z jasnego piaskowca drobnoziarnistego luna.

Pomnik Henryka Sienkiewicza w Toruniu – pomnik nowelisty, powieściopisarza i publicysty, pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury.

Pomnik Jana Czekanowskiego w Szczecinie – współczesny pomnik wykonany przez Yossoufa Toure dla Szczecina. Upamiętnia Jana Czekanowskiego – polskiego antropologa i etnografa, zasłużonego w badaniach Afryki, który w ostatnim okresie życia przebywał w Szczecinie, gdzie zmarł. Pomnik został zaprojektowany w typie pomnika-ławeczki, w formie podróżnego kufra z siedzącą na nim postacią podróżnika.

Pomnik Kurierów Beskidzkich w Czaszynie – Brzozowcu – obelisk upamiętniający działalność kurierską w Bieszczadach przez Armię Krajową w czasie II wojny światowej. Trasa prowadziła z Polski na Węgry.

Pomnik Romana Wilhelmiego w Poznaniu – pomnik w formie popiersia upamiętniający Romana Wilhelmiego, aktora i reżysera urodzonego w Poznaniu, zlokalizowany na skwerze jego imienia, w obrębie poznańskiego Starego Miasta. Autorem rzeźby jest poznański artysta Roman Kosmala.

Ławeczka Marii Konopnickiej w Suwałkach – ławeczka pomnikowa usytuowana przed muzeum im. Marii Konopnickiej przy ul. Tadeusza Kościuszki w Suwałkach.

Pomnik Józefa Hallera w Toruniu – pomnik generała broni Wojska Polskiego II RP, działacza politycznego i społecznego.

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce powstała z inicjatywy Urzędu Miasta z wykorzystaniem nadwyżki opłaty uzdrowiskowej i modernizacji Parku Zdrojowego.

Ławeczka Alicji Habsburg w Żywcu – rzeźba w formie ławeczki pomnikowej, umiejscowiona w żywieckim Parku Zamkowym, niedaleko Parku Miniatur.