Barbara Halina Bartuś z domu Gurbisz – polska polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji.

Dariusz Stanisław Bohatkiewicz – polski dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, reporter, aktor telewizyjny i filmowy, scenarzysta, reżyser, przedsiębiorca, pisarz.

Łukasz Dyczko – polski saksofonista, zwycięzca 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w 2016.

Piotr Dziadzio – polski geolog i urzędnik państwowy, doktor nauk o Ziemi.

Janusz Zbigniew Fereński – polski taternik, alpinista, himalaista i grotołaz, prawnik i sędzia.

Adam Graczyński – polski polityk, inżynier, senator IV i V kadencji Senatu.

Władysław Jan Jung – generał dywizji Wojska Polskiego, kawaler Virtuti Militari.

Józef Kapuściński – emisariusz Towarzystwa Demokratycznego Polskiego. Prowadził w okręgu Pilzno w Galicji przygotowania powstańcze, kierował m.in. atakiem na burmistrza Pilzna. Został ujęty, skazany na śmierć i powieszony wraz z Teofilem Wiśniowskim na Górze Stracenia w Kleparowie pod Lwowem.

Karol Krementowski – polski ksiądz katolicki, kanonik, prepozyt przemyskiej kapituły katedralnej, działacz samorządowy, poseł na Sejm Krajowy Galicyjski, proboszcz parafii katedralnej w Przemyślu, sędzia Sądu Biskupiego w Przemyślu, penitencjarz katedralny.

Tadeusz Łuczejko – polski twórca muzyki elektronicznej ambient, aranżer, artysta grafik, malarz.

Katarzyna Irena Matusik-Lipiec – polska polityk, samorządowiec, posłanka na Sejm VI i VII kadencji.

Mirosław Nahacz – polski pisarz, scenarzysta.

Bronisław Wilhelm Pieracki – polski polityk, legionista, pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego, pracownik Ministerstwa Spraw Wojskowych, a następnie sekretarz stanu w tym resorcie, poseł na Sejm II i III kadencji w II RP z ramienia Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem, II zastępca szefa Sztabu Generalnego, wicepremier w rządzie Walerego Sławka, minister bez teki, minister spraw wewnętrznych w rządach Aleksandra Prystora, Janusza Jędrzejewicza i Leona Kozłowskiego, jeden z najbliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego po przewrocie majowym, zaliczany do czołowych członków tzw. grupy pułkowników. Zabity przez członka Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Marian Paweł Porwit – pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego, uczestnik walk o niepodległość Polski w I i II wojnie światowej oraz w wojnie z bolszewikami, pisarz i historyk wojskowy.

Jan Samsonowicz – polski poeta i działacz opozycji w czasach PRL, jeden z inicjatorów powstania Ruchu Młodej Polski, działacz NSZZ „Solidarność”.

Janusz Marian Sepioł – polski architekt i historyk sztuki, polityk, w latach 2002–2006 marszałek województwa małopolskiego, senator VII i VIII kadencji.

Antoni Strzelbicki – polski kapitan żeglugi wielkiej, publicysta, pisarz, reportażysta, tłumacz literatury pięknej.

Władysław Stanisław Szymański – polski działacz państwowy, poseł na Sejm PRL IX kadencji, członek Rady Państwa (1985–1989), profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Głównej Handlowej.

Adam Jan Feliks Świtalski ps. „Dąbrowa” – pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.

Ewa Zofia Wachowicz – polska producentka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Miss Polonia 1992, sekretarz prasowy premiera Waldemara Pawlaka w latach 1993–1995.
Elżbieta Joanna Zielińska z domu Borowska – polska polityk i politolog, posłanka na Sejm VIII kadencji, współprzewodnicząca Klubów Młodych Kukiz’15, w latach 2018–2019 wiceprezes Unii Polityki Realnej.