
Antoni „Ziut” Gralak – polski trębacz, kompozytor i producent muzyczny.

Bronisław Huberman – polski skrzypek i pedagog żydowskiego pochodzenia. Należy do grona najwybitniejszych polskich skrzypków XX wieku.
Janusz Henryk Iwański, pseudonim „Yanina” – polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, związany z Częstochową. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Członek ZAiKS oraz STOART.

Andrzej Jasiński − polski pianista, profesor i pedagog, juror konkursów pianistycznych na świecie.
Aleksander Klepacz – polski wokalista, autor tekstów i piosenek, lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff.

Łukasz Kluczniak – polski saksofonista jazzowy, kompozytor i aranżer.

Krzysztof Komeda, właśc. Krzysztof Trzciński – polski kompozytor i pianista jazzowy, twórca znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej. Pionier jazzu nowoczesnego w Polsce. Najczęściej występował z własnym sekstetem. Napisał muzykę do 65 filmów. Pierwszym filmem zilustrowanym muzycznie przez Komedę była etiuda filmowa Romana Polańskiego Dwaj ludzie z szafą (1958), ostatnim zaś również film tego reżysera – Dziecko Rosemary, ze słynną „Kołysanką” jako motywem przewodnim. Z wykształcenia lekarz laryngolog.
Jerzy Kossela – polski gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor, współzałożyciel i członek zespołów Elektron, Niebiesko-Czarni, Pięciolinie i Czerwone Gitary.

Paweł Wojciech Łukaszewski – polski kompozytor, dyrygent, pedagog i organizator życia muzycznego. Od 2016 prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jerzy Marchwiński – polski pianista, kameralista i pedagog.

Krzysztof Missona – polski dyrygent i profesor.

Jan Franciszek Pospieszalski – polski muzyk, aranżer i kompozytor, dziennikarz i publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych.

Mateusz Marian Pospieszalski – polski kompozytor, aranżer. Gra na saksofonie, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Pochodzi z wielodzietnej muzykalnej rodziny Pospieszalskich. Ma dwóch synów – Marka, który również gra na saksofonie, oraz Łukasza.
Krzysztof Jakub Pośpiech – dyrygent, chórmistrz, pedagog, wielki animator życia kulturalnego ziemi częstochowskiej.

Robert Gliński – polski gitarzysta, kompozytor, a także nauczyciel gry na gitarze z uprawnieniami pedagogicznymi i animator kultury.

Sarius, właściwie Mariusz Golling – polski raper, reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej. Zadebiutował w 2013 roku albumem „Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. Wytwórnię opuścił po wypuszczeniu płyty „I żyli krótko i szczęśliwie” w 2016 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Hades czy O.S.T.R. – do tego ostatniego z czasów młodości bywa często przyrównywany ze względu na swoją osobowość oraz twórczość. Oprócz rapu zajmuje się także boksem. Członek B.O.R oraz właściciel wytwórni Antihype, w której wypuścił albumy Antihype, Wszystko co złe oraz Pierwszy dzień po końcu świata.
Muniek Staszczyk, właśc. Zygmunt Marek Staszczyk – polski muzyk, współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, w początkowym okresie także basista zespołu T.Love. Współpracował z wieloma artystami i zespołami, jak Maanam, Kasia Nosowska, Pidżama Porno, Zipera, Habakuk. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Jerzy Swoboda, polski dyrygent i pedagog.

Zygmunt Szczepański – dyrygent, kierownik artystyczny i dyrektor Państwowego Teatru Muzycznego Opery i Operetki w Bydgoszczy w latach 1962-1964.
Antoni Szuniewicz – organista, kompozytor, dyrygent, chórmistrz, pedagog.