Kobyłka – miasto w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim, w aglomeracji warszawskiej, ok. 17 km od centrum Warszawy w kierunku północno-wschodnim na Nizinie Mazowieckiej.
Antolek – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w centralnej części Kobyłki; znajduje się tu m.in. Urząd Miasta Kobyłka oraz komisariat policji. Do 1957 samodzielna osada.

Dąbrowa – część dzielnicy Antolek w mieście Kobyłka, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w centralnej części Kobyłki. Do 1938 samodzielna miejscowość.

Głaz Edmunda – głaz narzutowy o obwodzie 800 cm i wysokości 1,3 m., znajdujący się na terenie rezerwatu przyrody Grabicz.

Grabicz – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w południowo-wschodniej części Kobyłki, przy granicy z Wołominem. Na jej obszarze znajduje się rezerwat przyrody Grabicz. Do 1957 samodzielna wieś.

Herb Kobyłki – jeden z symboli miasta Kobyłka w postaci herbu.

Jędrzejek – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w centralnej części Kobyłki. Do 1957 samodzielna miejscowość.

Kobylak – dzielnica miasta Kobyłki w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Dawniej samodzielna wieś, w 1993 podzielna między Kobyłkę i Zielonkę. Kobylak kobyłecki leży w najdalej na południe wysuniętej części Kobyłki na obszarze zalesionym, przy granicy z zieloneckim Kobylakiem oraz wsią Turów. Północną część dzielnicy Kobylak stanowi osiedle Turów, przez co dzielnica niekiedy jest nazywana Kobylak-Turów.

Kolonia Chór – dawniej samodzielna miejscowość, od 1957 w granicach Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w północno-zachodniej części Kobyłki na obszarze zalesionym, przy granicy z Nowym Jankowem. Wraz z Maretą stanowi jedną z dwunastu dzielnic Kobyłki o nazwie Mareta-Kolonia Chór.

Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce – prywatna kolekcja muzealna, będąca własnością Iwony i Pawła Zaniewskich.

Maciołki – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w zachodniej części Kobyłki, przy granicy z Zielonką. Do 1957 samodzielna wieś.

Mareta – dawniej samodzielna miejscowość, od 1957 w granicach Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w północno-zachodniej części Kobyłki na obszarze zalesionym, przy granicy z Nowym Jankowem. Znajduje się tu Przemysłowy Instytut Telekomunikacji. Wraz z Kolonią Chór stanowi jedną z dwunastu dzielnic Kobyłki o nazwie Mareta-Kolonia Chór.

Mareta-Kolonia Chór – jedna z dwunastu dzielnic Kobyłki. Leży w północno-zachodniej części Kobyłki na obszarze zalesionym, przy granicy z Nowym Jankowem.

Nadarzyn – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w południowej części Kobyłki; na południe od linii kolejowej i na zachód od lasu Kacze Doły. Do 1957 samodzielna wieś.

Piotrówek – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży we wschodniej części Kobyłki, przy granicy z Wołominem. Do 1957 samodzielna miejscowość.

Rezerwat przyrody Grabicz – wodny rezerwat przyrody położony na południowo-wschodnim skraju miasta Kobyłki. Leży w obrębie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Sosnówka – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w środkowo-wschodniej części Kobyłki, na południe od linii kolejowej, przy granicy z Wołominem. W jej skład wchodzi północna część lasu Kacze Doły. Do 1957 samodzielna miejscowość.

Stefanówka – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w południowo-wschodniej części Kobyłki, przy granicy z Turowem i Ossowem. Sąsiaduje z rezerwatem przyrody Grabicz. Do 1957 samodzielna miejscowość.

Turów – część dzielnicy Kobylak w granicach Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w południowej części Kobyłki, przy granicy z wsią Turów, do której do 1993 należała.

Zalasek – dzielnica Kobyłki, w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Leży w północnej części Kobyłki, wśród terenów zalesionych, przy granicy z Nadmą. Do 1957 samodzielna miejscowość.