Barykada (pismo)W
Barykada (pismo)

„Barykada” – pismo wydawane w okresie X.1983 – VI.1989 przez Tymczasową Komisję Terenową NSZZ „Solidarność” w Pionkach i drukowane przez podziemną pionkowską Drukarnię Polową im. Jacka Jerza. Podtytuł w nagłówku każdego z wydanych numerów brzmiał „Pismo Ruchu Oporu «Solidarność» Pionki – Drukarnia Polowa im. Jacka Jerza”.

Biuletyn DolnośląskiW
Biuletyn Dolnośląski

Biuletyn Dolnośląski – wydawnictwo podziemne wychodzące we Wrocławiu w latach 1979–1990.

Bunt – niezależne pismo młodzieżoweW
Bunt – niezależne pismo młodzieżowe

BUNT – młodzieżowe wydawnictwo podziemne. Od września 1984 wydawcą BUNTU była Federacja Młodzieży Walczącej. Pismo wychodziło w Warszawie od stycznia 1984 do września 1984. Ostatni, trzeci numer BUNTU zawierał m.in. oficjalny komunikat o powstaniu Federacji Młodzieży Walczącej, który przekazany został przez Radio Wolna Europa oraz pisma podziemne Wola oraz Tu,teraz. Mimo redakcyjnej deklaracji o udostępnieniu BUNT-u, na potrzeby Federacji Młodzieży Walczącej, podjęto decyzję zawieszeniu BUNT-u i stworzeniu zupełnie nowych tytułów, którymi były:FMW – gazeta nigdy się nie ukazała z powodu zaginięcia makiet pierwszych 3 numerów Serwis Informacyjny CZI FMW – pierwsze regularne pismo Federacji Młodzieży Walczącej wychodzące od 13 listopada 1984 do lipca 1985 Nasze Wiadomości – wydawany od 23 lutego 1985 miesięcznik FMW, który od Serwisu Informacyjnego CZI FMW przejął rolę organu prasowego Komitetu Założycielskiego FMW.

Gazeta poza wszelką cenzurąW
Gazeta poza wszelką cenzurą

Gazeta poza wszelką cenzurą – miesięcznik opozycji w czasach PRL, związany ze środowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz NSZZ „Solidarność” Region Środkowo-Wschodni. Pierwszy numer ukazał się 31 marca 1986, a ostatni 7 maja 1990. Łącznie wydano 43 numery z kilkoma różnymi tytułami i podtytułami, w łącznym nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy.

Gazeta Uliczna KontraW
Gazeta Uliczna Kontra

Gazeta Uliczna Kontra - gazetka uliczna radomskiej Konfederacji Polski Niepodległej drukowana przez Radomską Oficynę Wydawniczą (ROW) im. Jacka Jerza i kolportowana na terenie Radomia i ówczesnego województwa radomskiego w formie ulotkowej – wręczana przez działaczy Organizacji Młodzieżowej KPN bezpłatnie do ręki przechodniom i pasażerom na przystankach i dworcach, w autobusach miejskich i PKS, pociągach, przed zakładami pracy oraz w innych ruchliwych miejscach. Na bieżąco informowała o najważniejszych i najpilniejszych tematach i wydarzeniach politycznych w kraju i regionie.

Kontra KomunieW
Kontra Komunie

Kontra Komunie – podziemne, drugoobiegowe czasopismo społeczno-polityczne radomskiej Konfederacji Polski Niepodległej wydawane w latach 1989-1991 przez Radomską Oficynę Wydawniczą (ROW) im. Jacka Jerza i rozpowszechniane na terenie Radomia i ówczesnego województwa radomskiego.

Krata (pismo)W
Krata (pismo)

Krata – pismo internowanych wydawane w Ośrodku Odosobnienia Kielce-Piaski w okresie od 5 marca 1982 r. do kwietnia 1982 r. Podtytuł brzmiał: „Przeczytaj! Przepisz! Podaj dalej!”.

MonitW
Monit

Monit – dwutygodnik Federacji Młodzieży Walczącej Region Gdańsk. Pierwszy numer ukazał się w grudniu 1984. Monit był pierwszym w Gdańsku i trzecim w Polsce, pismem Federacji Młodzieży Walczącej, drugim wydawanym w sposób cykliczny.

Nasze WiadomościW
Nasze Wiadomości

Nasze Wiadomości, podtytuł: „Pismo Federacji Młodzieży Walczącej” – wydawnictwo podziemne młodzieżowe. Wydawcą Naszych Wiadomości była Federacja Młodzieży Walczącej.

Nowa KoalicjaW
Nowa Koalicja

Nowa Koalicja / New Coalition – podziemne czasopismo poświęcone Europie Środkowo-Wschodniej, w tym europejskim republikom sowieckim, i międzynarodowemu współdziałaniu jej opozycji niepodległościowej i demokratycznej. Założone w 1984 i wydawane nieregularnie w latach 1985–1989 w Warszawie. Założycielem i redaktorem naczelnym był Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, zastępcą redaktora naczelnego Krzysztof Kopka, sekretarzem redakcji Piotr Domański. Nr 1 i 2 wydała Niezależna Oficyna Wydawnicza „Nowa”; nr 3 i 4 – Wydawnictwo „Krąg”; nr 5, 6, 7 i 8 – Wydawnictwo „Myśl”.

Opinia KrakowskaW
Opinia Krakowska

Opinia Krakowska – pismo niezależne wydawane w Krakowie w latach 1978–1991.

Res PublicaW
Res Publica

Res Publica – polskie pismo kulturalno-polityczne, wydawane w latach 1979–1981 w II obiegu, w latach 1987–1992 w obiegu oficjalnym, następnie przekształcone w „Res Publica Nowa”.

Robotnik (dwutygodnik KOR)W
Robotnik (dwutygodnik KOR)

Robotnik – dwutygodnik założony we wrześniu 1977 przez grupę współpracowników Komitetu Obrony Robotników niosących pomoc ofiarom represji po wydarzeniach 25 czerwca 1976.

Robotnik (gazeta)W
Robotnik (gazeta)

Robotnik – pismo socjalistyczne, związane z historią i tradycją Polskiej Partii Socjalistycznej. Wychodziło w okresie 1894–2003.

Rota (pismo)W
Rota (pismo)

Rota – czasopismo radomskiego Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania wydawane od lipca 1981 r. do czasu wprowadzenia stanu wojennego.

Serwis Informacyjny FMWW
Serwis Informacyjny FMW

Serwis Informacyjny CZI FMW – młodzieżowe wydawnictwo podziemne. Pierwsze regularne wydawnictwo Federacji Młodzieży Walczącej. Było drugim tytułem prasowym FMW, po przejętym przez FMW warszawskim piśmie BUNT, które po ukazaniu się Serwisu Informacyjnego CZI FMW, zakończyło swoją działalność.

Tumult (czasopismo)W
Tumult (czasopismo)

Tumult – niezależne pismo społeczno-kulturalne ukazujące się w Krakowie w latach 1988 – 1996.

Uczeń PolskiW
Uczeń Polski

Uczeń Polski – niezależne pismo młodzieży szkolnej, wydawane poza cenzurą w latach 1979-1989.

Z Dnia na DzieńW
Z Dnia na Dzień

Z Dnia na Dzień – czasopismo bezdebitowe, serwis informacyjny NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, wydawane bez zezwolenia cenzury we Wrocławiu w latach 1981–1990.