10% dla mnieW
10% dla mnie

10% dla mnie – polski film fabularny, komedia obyczajowa z 1933 roku w reżyserii Juliusza Gardana, produkcja firmy Leo-Film.

ABC miłościW
ABC miłości

ABC miłości – polski film fabularny z 1935 roku. Lekka komedia muzyczna z gwiazdami przedwojennego filmu i kabaretu.

Akademia pana Kleksa (film)W
Akademia pana Kleksa (film)

Akademia pana Kleksa – polsko-radziecki muzyczny film fantasy z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, będący adaptacją książki Jana Brzechwy o tym samym tytule. Jest to film dwuczęściowy.

Co mój mąż robi w nocy?W
Co mój mąż robi w nocy?

Co mój mąż robi w nocy... – polska komedia muzyczna z 1934 roku.

Halka (film 1937)W
Halka (film 1937)

Halka – polski film fabularny z 1937 roku, będący filmową inscenizacją opery Stanisława Moniuszki o takim samym tytule, do słów Włodzimierza Wolskiego. Dialogi do filmu napisał Jarosław Iwaszkiewicz.

Jego ekscelencja subiektW
Jego ekscelencja subiekt

Jego ekscelencja subiekt – polski film fabularny z 1933 roku.

Judeł gra na skrzypcachW
Judeł gra na skrzypcach

Judeł gra na skrzypcach – polsko-amerykański musical filmowy z 1936 roku w języku jidysz, nakręcony przez Józefa Greena i Jana Nowinę-Przybylskiego. Film opowiada historię rodziny ubogich muzyków – ojca i córki. Straciwszy zajmowane dotychczas lokum, decydują się wyruszyć w drogę jako wędrowni muzycy. Ojciec, nie chcąc jednak narażać córki na niebezpieczeństwa grożące młodej dziewczynie w podróży, przekonuje ją, by podróżowała w chłopięcym przebraniu, przedstawiając się wszystkim nie jako Itke, lecz jako Judeł. W czasie wędrówki dziewczyna zakochuje się w nowo poznanym towarzyszu.

Kult. FilmW
Kult. Film

Kult. Film – film dokumentalny w reżyserii Olgi Bieniek z 2019 ukazujący niepublikowane materiały z życia i twórczości polskiego zespołu Kult oraz jego lidera Kazika Staszewskiego. Zdjęcia zawierają m.in. sceny koncertów oraz z tras koncertowych, ujęcia artystów w prywatnych sytuacjach oraz obrazują bliskie więzi z fanami zespołu.

Osiecka (serial telewizyjny)W
Osiecka (serial telewizyjny)

Osiecka – polski telewizyjny serial biograficzny opowiadający historię Agnieszki Osieckiej.

Pani minister tańczyW
Pani minister tańczy

Pani minister tańczy – polski film fabularny z 1937 roku. Popularna przedwojenna komedia filmowa.

Pieśniarz WarszawyW
Pieśniarz Warszawy

Pieśniarz Warszawy – czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Michała Waszyńskiego z roku 1934.

Piętro wyżejW
Piętro wyżej

Piętro wyżej – polska komedia filmowa z 1937 roku w reżyserii Leona Trystana, nakręcona na podstawie scenariusza napisanego przez Emanuela Szlechtera, Ludwika Starskiego oraz Eugeniusza Bodo.

Podróże pana Kleksa (film)W
Podróże pana Kleksa (film)

Podróże pana Kleksa – film fabularny w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, będący kontynuacją Akademii pana Kleksa.

Przygoda na MariensztacieW
Przygoda na Mariensztacie

Przygoda na Mariensztacie – polski film fabularny z 1953 w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, pierwszy powojenny polski film barwny. Wszedł na ekrany w 1954 jako komedia muzyczna przedwojennego mistrza gatunku Ludwika Starskiego, który próbował dostosować swoją twórczość do nowej rzeczywistości i wymogów oficjalnego socrealizmu.

Sportowiec mimo woliW
Sportowiec mimo woli

Sportowiec mimo woli – czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Mieczysława Krawicza z roku 1939. Komedia pomyłek z udziałem gwiazd przedwojennego polskiego kina.

Trójka hultajskaW
Trójka hultajska

Trójka hultajska – polski film komediowy z 1937 roku, zrealizowany na podstawie sztuki Jana Nestroya pt. Gałganach czyli trójka hultajska.

WłóczęgiW
Włóczęgi

Włóczęgi – polski film komediowy z 1939 w reżyserii Michała Waszyńskiego.

Zakazane piosenkiW
Zakazane piosenki

Zakazane piosenki – polski muzyczny film fabularny z 1946, w reżyserii Leonarda Buczkowskiego według scenariusza Ludwika Starskiego. Film upamiętnia antyniemiecką i partyzancką twórczość muzyczną czasów II wojny światowej, jednocześnie przedstawiając w epizodach historię okupacji niemieckiej od kapitulacji wrześniowej, aż po wkroczenie Armii Czerwonej do Warszawy. Przedstawione w nim piosenki są w większości oparte na autentycznej twórczości wykonawców ulicznych i orkiestr podwórkowych.

Zapomniana melodiaW
Zapomniana melodia

Zapomniana melodia – polska komedia muzyczna z 1938 w reżyserii Konrada Toma i Jana Fethkego, z trzema znanymi piosenkami autorstwa Ludwika Starskiego do muzyki Henryka Warsa: „Ach, jak przyjemnie!” i „Już nie zapomnisz mnie” oraz rozbudowaną aranżacją utworu „Panie Janie”. Bohaterami filmu są zakochani w sobie pensjonarka Instytutu Dokształcającego dla Dziewcząt, Helenka Roliczówna, i Stefan Frankiewicz. Młodzieniec śpiewa tytułową „zapomnianą melodię”, lecz gdy dochodzi do serii nieporozumień między parą, ich uczucie zamiera i zapominają słowa piosenki. Jednak szczęśliwie dochodzą do porozumienia, Stefan przypomina sobie tekst utworu, po czym zakochani żyją długo i szczęśliwie. Ojciec Helenki, Bogusław Rolicz – prezes zakładów kosmetycznych, korzysta z „zapomnianej melodii”, aby zapamiętać recepturę swojego wynalazku i uchronić ją przed kradzieżą ze strony konkurenta z branży, Roxy’ego.