
Kościół św. Józefa Robotnika w Bytomiu – drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny w Bytomiu-Stroszku-Dąbrowie Miejskiej, wzniesiony w latach 2014–2015.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki – wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa w Toruniu. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 12 grudnia 2015 roku.

Gdańsk Brętowo – przystanek kolejowy na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdańsku, a dawniej stacja kolejowa na linii kolejowej Gdańsk Wrzeszcz – Stara Piła.
Gdańsk Jasień – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, leżący na styku granic trzech dzielnic Brętowo, Jasień, Piecki-Migowo na wysokości ok. 95 m n.p.m. Przy czym około 50% przystanku leży na terenie Jasienia, prawie 50% na Pieckach-Migowie i niewielka część na Brętowie.
Gdańsk Kiełpinek – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, leżący w granicach dzielnicy Jasień na wysokości ok. 100 m n.p.m.
Gdańsk Matarnia – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na wysokości ok. 135 m n.p.m., leżący w granicach miasta Gdańska.

Gdańsk Niedźwiednik – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, leżący na terenie dzielnicy Wrzeszcz Górny przy granicy z dzielnicą Brętowo, na wysokości ok. 50 m n.p.m., w pobliżu zbiornika retencyjnego Srebrzysko, wzniesienia Ślimak i cmentarza Brętowskiego.
Gdańsk Port Lotniczy – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na wysokości ok. 150 m n.p.m. w Gdańsku, w dzielnicy Matarnia, na terenie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.
Gdańsk Rębiechowo – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na wysokości ok. 135 m n.p.m. w Rębiechowie, leżący w granicach miasta Gdańska, blisko granicy ze wsiami Banino i Rębiechowo.

Gdańsk Strzyża – przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, leżący w granicach dzielnicy Strzyża i na granicy z Oliwą oraz przy granicy z dzielnicą VII Dwór, na wysokości ok. 30 m n.p.m..
Gdańsk Śródmieście – przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdańsku, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście, na południe od Dworca Głównego, na styku Starego Przedmieścia i Biskupiej Górki, między wiaduktem w ciągu al. Armii Krajowej a kościołem św. Trójcy, oddany do użytku 1 kwietnia 2015.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – największe centrum kongresowe w Polsce. Właścicielem obiektu jest Miasto Katowice. Od 2 maja 2016 centrum jest zarządzane przez firmę PTWP Event Center z Katowic. Centrum zostało wybudowane w latach 2011–2015 kosztem ponad 378 mln zł. Należy do Strefy Kultury, nowej części Katowic, poświęconej kulturze, zlokalizowanej na dawnych terenach przemysłowych. Ma bezpośrednie połączenie ze Spodkiem. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego został zaprojektowany przez utytułowaną pracownię architektoniczną Jems Architekci z Warszawy. Obiekt powstał na terenach poprzemysłowych i w swojej architekturze nawiązuje do tradycji górniczych.

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu – kompleks sal koncertowych mieszczących się we Wrocławiu oraz nazwa instytucji kultury powstałej w 2014 roku.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie – znajdująca się przy al. Bohaterów Września 23 na warszawskiej Ochocie siedziba Ligi Muzułmańskiej Rzeczypospolitej Polskiej.

Panteon – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych – pomnik znajdujący się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, zaprojektowany przez artystę rzeźbiarza Jana Kukę i architekta Michała Dąbka, upamiętniający żołnierzy wyklętych – ofiary stalinowskich represji w Polsce po II wojnie światowej zamordowanych przez komunistyczne władze w więzieniu mokotowskim w Warszawie, odsłonięty 27 września 2015 roku.
Tarnowskie Termy – ośrodek sportowo-rekreacyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obiekt został otwarty 29 maja 2015.

Kompleks biurowo – usługowy UBIQ 34 – usytuowany jest pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Wojskową i Ułańską w Poznaniu, na terenie dawnych koszar, mieszczących w okresie międzywojennym m.in. 15 Pułk Ułanów Poznańskich. Cały obszar wpisany jest do Rejestru zabytków pod nr. A 294, decyzją z dnia 6 marca 1987 jako „Zespół koszarowy przy ul. Grunwaldzkiej 34a”.

Zielone Arkady – centrum handlowo-usługowe, największe w Bydgoszczy, największe w województwie kujawsko-pomorskim i jedno z największych w Polsce.

Żukowo – przystanek osobowy w Żukowie, w gminie Żukowo, w województwie pomorskim, Wybudowano go w 2014. Od 1 października 2015 zatrzymują się tu pociągi kursujące pomiędzy Gdańskiem i Kartuzami, oraz Gdynią i Kościerzyną.