
Ławeczka Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach – ławka pomnikowa zlokalizowana na Rynku w Gorlicach, z rzeźbą związanego z miastem Ignacego Łukasiewicza.

Popiersie René Goscinny’ego w Warszawie – pomnik znajdujący się na przed budynkiem Lycée français de Varsovie przy ul. Walecznych 4/6 na Saskiej Kępie.

Popiersie Krzysztofa Kozłowskiego – pomnik wykonany z brązu, znajdujący się na dziedzińcu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, przy ul. Stefana Batorego 5, upamiętniający Krzysztofa Kozłowskiego, pierwszego demokratycznego ministra spraw wewnętrznych.

Ławeczka Wisławy Szymborskiej w Kórniku – uliczny pomnik polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1996 Wisławy Szymborskiej. Znajduje się w Kórniku na Prowencie, przy promenadzie jej imienia, nad Jeziorem Kórnickim.
Ławeczka Jana Karskiego w Warszawie – jedna z serii sześciu ławeczek-pomników Jana Karskiego znajdująca się na warszawskim Muranowie, na skwerze przy Muzeum Historii Żydów Polskich, w pobliżu pierwszego pomnika Bohaterów Getta.
Pomnik Jana Matejki – pomnik położony w Krakowie przy ul. Basztowej, na Plantach, po zachodniej stronie Barbakanu naprzeciwko ASP, w rejonie gdzie do 1997 znajdował się pomnik żołnierzy Armii Radzieckiej.

Pomnik Cichociemnych Spadochroniarzy AK – pomnik znajdujący się przy ul. Jana Matejki w warszawskim Śródmieściu wzniesiony według projektu Marka Moderau.
Pomnik Dobosza Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 – pomnik wzniesiony w 2013 w Zielonej Górze. Poświęcony jest uczestnikom powstania wielkopolskiego, a także wszystkim dzieciom biorącym udział w walkach zbrojnych na przestrzeni wieków.

Pomnik Harcerzy na Malcie w Poznaniu – pomnik upamiętniający harcerzy wielkopolskich poległych w walce o niepodległość w latach 1918–1920, przede wszystkim w powstaniu wielkopolskim 1918–1919. Zlokalizowany we wschodniej części tzw. „Polany Harcerskiej” na Malcie w Poznaniu.
Pomnik Rzezi Wołyńskiej – monument znajdujący się na skwerze Wołyńskim w Warszawie.

Pomnik w hołdzie żołnierzom Żandarmerii Wojskowej – pomnik znajdujący się przed gmachem Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej przy ul. Ostroroga, na warszawskiej Woli wzniesiony według projektu Marka Moderau.

Ławeczka Ignacego Łukasiewicza w Poznaniu – uliczny pomnik polskiego chemika, farmaceuty i wynalazcy lampy naftowej – Ignacego Łukasiewicza, zlokalizowany w Poznaniu na Grobli, przed starą gazownią miejską, na Skwerze Łukasiewicza.

Pomnik pomocy Węgrom – pomnik zlokalizowany w Poznaniu, na terenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, przy wejściu do budynku dworca Poznań Główny i galerii Poznań City Center.
Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich – pierwsza w Polsce rzeźba przedstawiająca Lecha i Marię Kaczyńskich, odsłonięta 18 czerwca 2013 w Radomiu. Jej autorem jest Andrzej Renes, autor m.in. stojących w Warszawie pomników księdza Ignacego Skorupki, czy Praskiej Kapeli Podwórkowej.

Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie – pomnik poświęcony polskim działaczom podziemia antykomunistycznego, położony w Rzeszowie. Autorem projektu monumentu i wykonawcą był Karol Badyna.

Pomnik Kazimierza Pułaskiego w Tyliczu – pomnik poświęcony Kazimierzowi Pułaskiemu i 650-leciu Tylicza. Znajduje się na Rynku, na niewielkim kopcu. Uroczyste odsłonięcie miało miejsce 29 czerwca 2013. Inicjatorami jego budowy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tylicza, Parafia Tylicz oraz Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju.

Pomnik ks. Jana Twardowskiego – pomnik ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w pobliżu kościoła sióstr Wizytek.

Ławeczka Cypriana Kamila Norwida – pomnik w formie ławeczki usytuowany przed gmachem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.