
Augustyn Wincenty Locci herbu Lew – polski architekt, sekretarz i doradca artystyczny króla Jana III Sobieskiego.

Ignacy Hercok – architekt i budowniczy pochodzenia austriackiego, mieszkający w Krakowie. W latach 1825-1826 studiował, od 1832 roku był budowniczym rządowym w Krakowie. Jego projekty miały charakter głównie klasycystyczny.

Adam Jamróz – polski prawnik, politolog i nauczyciel akademicki, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, rektor Uniwersytetu w Białymstoku w latach 1997–2002, senator V kadencji, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Salomon Morel – funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa w PRL, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości.
Wincenty Mucha ps. Komar, Żmudziński, Ponury − inżynier chemik, instruktor harcerski, harcmistrz, podczas II wojny światowej członek Szarych Szeregów, po wojnie członek organizacji wolnościowej "Wolność i Niezawisłość".

Antoni Popiel herbu Sulima – polski rzeźbiarz, profesor Szkoły Politechnicznej we Lwowie; brat Tadeusza.

Feliks Radwański ojciec – polski architekt, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, senator Rzeczypospolitej Krakowskiej.

Feliks Radwański młodszy – architekt, malarz, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Technicznego.

Paweł Sarna – polski poeta, krytyk literacki. Redaktor działu krytyki magazynu literackiego „Kursywa”. Publikował m.in. w Studium, Odrze, FA-arcie, Kwartalniku Artystycznym. Helena Zaworska tak opisała twórczość autora na łamach Polityki („Czytelnia”): „Paweł Sarna, urodzony w roku 1977, nie żałuje słów, jego obrazy poetyckie są bogate w realia i w fantazjowanie, w dosłowność i metaforę, w wyzywającą ironię i w skrywany jakby wstydliwie smutek. Są krajobrazy prawdziwe i symboliczne, postacie ludzkie i boskie, wielbione i odtrącane, przyjazne i wrogie. Czas, kiedy „Wszyscy będą ci bliscy” jest utopijną przyszłością, tęsknota za nią trwa w nas. Ojciec istnieje w tej poezji w wielu osobach: jest białym, ale i czarnym Ojcem niebieskim, jest czułym i groźnym ojcem rodziny, jest także mitem Autorytetu, którego najczęściej daremnie szukamy. Nasz świat powstaje w wielkiej męce, w nadziejach, rozczarowaniach, udrękach: „Płonie/ nasz dom. / Budujemy na ogniu”. Jego wiersze tłumaczono na języki: czeski, chorwacki, słowacki, serbski. Pochodzi z Jaworzna. Obecnie mieszka w Katowicach.

Dariusz Karol Starzycki – polski polityk i urzędnik samorządowy, w latach 2008–2015 wiceprezydent Jaworzna, poseł na Sejm VIII kadencji, od 2018 wicemarszałek województwa śląskiego.

Piotr Antoni Steinkeller – przedsiębiorca i bankier, pionier polskiego przemysłu.

Stanisław Stojałowski, herbu Sternberg – polski duchowny katolicki, polityk, poseł na sejm galicyjski i do parlamentu austriackiego, zwolennik panslawizmu i agraryzmu, wydawca pism ludowych: „Wieniec” i „Pszczółka”, propagator haseł: oddzielenia Kościoła od państwa, parcelacji wielkiej własności ziemskiej, bezpłatnego szkolnictwa i wyboru hierarchów kościelnych przez wiernych, w 1896 ekskomunikowany przez Kościół rzymskokatolicki, rok później ekskomunikę cofnięto. Jeden z prekursorów i pierwszych przywódców ruchu ludowego i chrześcijańsko-społecznego.

Bogusław Piotr Śmigielski – polski polityk, samorządowiec, lekarz laryngolog, od 2008 do 2010 marszałek województwa śląskiego, następnie do 2011 przewodniczący sejmiku. Senator VIII kadencji.
Bogdan Tosza – polski reżyser teatralny, publicysta, eseista, animator kultury. Dyrektor Naczelny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Elżbieta Tosza – polska dziennikarka, publicystka, redaktor, animator kultury.

Bogdan Wołkowski – polski mistrz trików bilardowych i snookerowych.
Czesław Marek Żelichowski – polski polityk, politolog i samorządowiec, senator VI kadencji.