Ulica Browarna - znajduje się w żywieckiej dzielnicy Zabłocie i stanowi jedną z jej głównych arterii komunikacyjnych. Nazwa ulicy pochodzi od znajdującego się przy niej browaru.
Ulica Dworcowa – główna arteria komunikacyjna dzielnicy Zabłocie w Żywcu. Stanowi jej centrum handlowo-usługowe. Ulica biegnie od Alei Jana Pawła II przez most na Sole do skrzyżowania z ulicą ks. Słonki, gdzie przechodzi w ulicę Browarną.

Ulica Grunwaldzka – ulica w Żywcu, w dzielnicy Sporysz. Biegnie od skrzyżowania z ul. Klonową i Folwark do połączenia z ul. Kopernika

Plac Grunwaldzki - plac w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście.
Ulica Komonieckiego - ulica w Żywcu, we wschodniej części Śródmieścia. Biegnie od Rynku do skrzyżowania z ulicami Potockiego i Dębową, odkąd przechodzi w ulicę Moszczanicką.

Ulica Komorowskich - ulica w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Stanowi jedną z głównych ulic miasta. Prowadzi z okolic Rynku do skrzyżowania z ulicami Witosa i Kopernika za Parkiem Zamkowym. Na całej długości ma status drogi powiatowej.

Ulica Kopernika - ulica w Żywcu, będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 945. Biegnie od skrzyżowania z ulicą Komorowskich i ul. Witosa do granicy miasta z wsią Świnna.
Ulica Kościuszki - reprezentacyjna ulica miasta Żywiec, częściowo mająca status drogi wojewódzkiej. Biegnie od Rynku do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II przy Starym Moście na Sole.

Ulica Krakowska - ulica w Żywcu, będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 946 oraz 948. Biegnie od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza wzdłuż brzegu Jeziora Żywieckiego do granicy miasta z wsią Tresna.

Aleja Legionów – aleja w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od ronda położonego nieopodal Placu Grunwaldzkiego skrzyżowania z Aleją Wolności w okolicy Miejskiego Centrum Kultury.

Plac Mariacki – plac w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum miasta, w pobliżu Rynku. Został przebudowany w 1968 roku; dwa zniszczone drewniane budynki zostały wyburzone, a na ich miejscu powstał skwer. Na środku skrzyżowania z ulicą Komorowskich i Zamkową powstała wysepka. Przy placu znajduje się Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Rynek w Żywcu – średniowieczny plac znajdujący się w Żywcu, wytyczony prawdopodobnie w pierwszej połowie XV w.
Ulica Henryka Sienkiewicza - ulica w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od Rynku do brzegu Jeziora Żywieckiego.

Ulica Wesoła – jedna z najważniejszych ulic w żywieckiej dzielnicy Zabłocie, jak i w całym mieście. W czasie II wojny światowej nosiła nazwę Bielitzstrasse . Przy ul. Wesołej znajduje się przystanek kolejowy Pietrzykowice Żywieckie. Kursują nią autobusy linii 6, 9, 11, 18 MZK Żywiec.

Aleja Wolności w Żywcu – aleja w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od wału przeciwpowodziowego w rejonie Jeziora Żywieckiego do placu Grunwaldzkiego. Na odcinku od ul. Kraszewskiego do placu Grunwaldzkiego aleja jest wyłączona z ruchu samochodowego.
Ulica Żeromskiego - ulica w Żywcu, będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 945. Biegnie od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza i Aleją Piłsudskiego do Alei Wolności.