Bałtyckie Dni Kultury Żydowskiej – to coroczna impreza kulturalna odbywająca się od 1999 roku w Gdańsku, której celem jest popularyzacja kultury żydowskiej. Organizowana jest przez gdański oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, z jego prezesem Jakubem Szadajem na czele.

Carnaval Sztukmistrzów – festiwal sztuki nowego cyrku i teatru odbywający się od roku 2008 w przestrzeni miejskiej Lublina. Organizatorem wydarzenia są Warsztaty Kultury w Lublinie.

Festiwal Otwarte Mieszkania – organizowana przez warszawski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami impreza o charakterze kulturalnym, w ramach której dla zwiedzających udostępniane są wnętrza wybranych mieszkań.

Festiwal Otwarte Ogrody – odbywający się cyklicznie od 2005 r w miejscowościach wokół Warszawy posiadających status miasta-ogrodu lub powołujących się na tę tradycję założeń architektonicznych.

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT jest to organizowany od 2004 r. konkurs muzyczny skierowany do harcerzy oraz grup turystycznych. HiT odbywa się każdego roku w listopadzie. W latach 2004-2014 przesłuchania i koncert galowy festiwalu odbywały się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, a od roku 2015 w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie. Organizatorem festiwalu jest Komenda Hufca ZHP w Leżajsku.

Festiwal Sztuki Faktu – festiwal organizowany w Toruniu, poświęcony sztuce reportażu w Telewizji Polskiej i jej twórcom; promujący tzw. gatunki misyjne TVP, takie jak: dokument, reportaż, czy też teatr faktu.

Festiwale LGBT w Polsce – wydarzenia organizowane przez środowisko mniejszości seksualnych oraz organizacje społeczne wspierające ruch walki o prawa osób LGBT. Festiwale obejmują cykle imprez artystycznych, spotkania dyskusyjne i warsztaty, a często również uliczne manifestacje. Wśród celów, które przyświecają takim imprezom, wymienia się m.in. walkę z homofobią, transfobią i stereotypami, promowanie kultury różnorodności, wywoływanie debaty publicznej nad rolą LGBT w polskim społeczeństwie.

Hardkon – ogólnopolski konwent fantastyki, odbywający się corocznie na Pomorzu w latach 2007–2014. Celem konwentu było propagowanie fantastyki oraz terenowych gier fabularnych. Hardkon to konwent, który na stałe wpisał się w kalendarium imprez związanych z fantastyką. Pośród kilkudziesięciu odbywających się regularnie wyróżniały go dwie cechy charakterystyczne:poświęcony był głównie terenowym grom fabularnym; w odróżnieniu od większości konwentów, które odbywają się w weekendy, Hardkon trwał 9 dni;

Industriada – coroczne święto i główne wydarzenie promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywa się co roku w czerwcu na terenie województwa śląskiego w obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki, od 2013 r. również w tzw. „obiektach zaprzyjaźnionych”. W trakcie Industriady promuje się kulturę industrialną jako wyróżniający atrybut regionu i atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego. Industriada jest adresowana głównie do mieszkańców województwa.

Inne Brzmienia – festiwal muzyczny odbywający się w Lublinie od 2008 roku. Od 2014 roku wydarzenie organizowane jest przez Warsztaty Kultury w Lublinie, jako lubelska odsłona festiwalu Wschód Kultury. Line-up wydarzenia skupia muzykę na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Poza programem muzycznym na festiwal składają się wystawy, pokazy filmowe, spotkania, prezentacje wytwórni płytowych, dyskusje, warsztaty i moduł zajęć praktycznych przeznaczonych dla dzieci. Podczas festiwalu działa również księgarnia i czytelnia wydawnictw z Polski i Krajów Partnerstwa Wschodniego.

Noc Kultury – lubelski festiwal kulturalny, organizowany przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Wydarzenie ma miejsce raz do roku, na początku czerwca w godzinach 19.00-2.00. Na jego program składa się kilkaset wydarzeń kulturalnych najczęściej odbywających się w przestrzeni publicznej, głównie na Starym Mieście i w Śródmieściu Lublina.

Święto Odry – coroczny festiwal kulturalny organizowany do 2008 roku w Słubicach z okazji święta tego miasta.

Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni w Ustce (OFSO) – festiwal odbywający się corocznie w Ustce od 2001 roku z przerwą w 2002. Przez pierwsze VIII edycji znany jako Ustecki Festiwal Sztucznych Ogni. Festiwal odbywa się zawsze w okolicach pierwszego weekendu lipca i trwa zazwyczaj 3–4 dni.

Święto Róży – wystawa róż i aranżacji florystycznych organizowana corocznie przez Kutnowski Dom Kultury w Kutnie. Odbywa się tradycyjnie w pierwszy, rzadziej drugi, weekend września. Pierwsza wystawa odbyła się w 1974 roku, w roku 2017 odbyła się 43. edycja imprezy. Wystawie towarzyszą: Jarmark Różany, koncerty na dwóch scenach, lunapark oraz Przystanek Dziecko.

Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw (SŚKOiW) – ogólnopolskie dwudniowe święto na temat kwiatów, owoców i warzyw, organizowane od 1977 w Skierniewicach przez władze miasta we współpracy z Instytutem Ogrodnictwa. Święto gości liczne stacje telewizyjne i radiowe, odbywają się w jego trakcie występy artystów. Finał zakończenia Święta wieńczy pokazem sztucznych ogni i występy polskich i zagranicznych grup muzycznych.
Solidarity of Arts – festiwal organizowany przez Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Europejskie Centrum Solidarności oraz Polską Filharmonię Bałtycką, będący promocją kultury wysokiej wśród szerokiego grona odbiorców. Jest kontynuacją cyklu koncertów pt. Przestrzeń Wolności organizowanych w Stoczni Gdańskiej w latach 2005–2009. Pierwszy festiwal „Solidarity of Arts” odbył się 15 sierpnia 2009 r.