
Wielki Wybuch – instalacja artystyczna polskiego, wrocławskiego architekta i artysty szkła Tomasza Urbanowicza tworzącego architektoniczne szklane kompozycje, znajduje się w centralnym miejscu kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1.

Ławeczka Marka Perepeczki w Częstochowie – pomnik aktora Marka Perepeczki, odsłonięty 31 października 2014 w Częstochowie. Pomnik znajduje się przy alei Najświętszej Maryi Panny, w pobliżu Muzeum Pielgrzymowania, naprzeciw ławeczki Haliny Poświatowskiej.
Wybuch gazu w Gdańsku – miał miejsce 1 lutego 1976 w Gdańsku Siedlcach, przy ulicy Struga 12. W wyniku wybuchu gazu przestał istnieć 2-piętrowy budynek mieszkalny. Przyczyną katastrofy był gaz wydobywający się z nieszczelnych rur biegnącego pod ziemią gazociągu.

Pomnik Fryderyka Chopina w Izbicy Kujawskiej – pomnik polskiego pianisty i kompozytora, Fryderyka Chopina (1810-1849) znajdujący się na Placu Wolności (rynku) w Izbicy Kujawskiej, w której została ochrzczona Tekla Justyna Chopin z domu Krzyżanowska, będąca matką kompozytora.
Julek – rzeźba plenerowa zlokalizowana w Legnicy, przy Rynku, bezpośrednio przy Galerii Sztuki.

Ławeczka Romana Maciejewskiego w Lesznie została odsłonięta 6 czerwca 2014, przy ulicy Wałowej w Lesznie, mieście, w którym kompozytor spędził dzieciństwo i młodość, gdzie często powracał, a po śmierci w czerwcu 1998 został na leszczyńskim cmentarzu pochowany.
Pomnik partyzancki – pomnik upamiętniający partyzantów Puszczy Noteckiej zlokalizowany we wsi Karwin w gminie Drezdenko.
Pomnik Wikipedii – pierwszy na świecie pomnik poświęcony współautorom Wikipedii. Został odsłonięty 22 października 2014 roku i zlokalizowany przy placu Frankfurckim w Słubicach.

Ławeczka Mariusza Zaruskiego w Pucku – znajduje się przy wejściu na molo w Pucku, z rzeźbą Mariusza Zaruskiego, starosty puckiego w latach 1926-1927.

Pomnik Sybiraków w Rzeszowie – rzeźba z brązu w Parku Sybiraków w Rzeszowie, odsłonięta 17 września 2014 roku w Światowym Dniu Sybiraka i w 75 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Autorem projektu pomnika jest Jakub Ataman. Rzeźbę wykonał artysta rzeźbiarz Michał Batkiewicz. Odlew powstał w Pracowni Brązowniczej Art-Studio w Szczyglicach koło Krakowa.
Pomnik Elżbiety Zawackiej w Toruniu – rzeźba upamiętniająca Honorową Obywatelkę Torunia, członka Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, jedyną kobietę Cichociemną.

Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Toruniu – pomnik upamiętniający żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę w latach 1944-1964.

Pomnik Powstańca Wielkopolskiego w Wolsztynie – pomnik upamiętniający powstanie wielkopolskie usytuowany na rynku w Wolsztynie.

Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Zielonej Górze – pomnik dłuta Roberta Tomaka znajdujący się na placu majora Adama Lazarowicza przy Winnym Wzgórzu w Zielonej Górze. Odsłonięty został 28 lutego 2014 roku w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Złoty Ułan – pomnik konny odsłonięty 13 września 2014 roku w Kałuszynie, z okazji 75. rocznicy bitwy pod tym miastem w 1939 r. Pomnik przedstawia siedzącego na koniu ułana z wzniesioną do góry szablą, będącą sygnałem do walki.