Pomnik w Bolechowicach z 1928 roku – pomnik znajdujący się w Bolechowicach w powiecie krakowskim.
Pomnik pomordowanych w 1942 w Cieszynie – monument upamiętniający 24 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej zabitych przez Niemców 20 marca 1942 w parku miejskim nad Olzą.

Pomnik poległych żołnierzy AK w Kuryłówce – pomnik wzniesiony w 1984 roku w 40. rocznicę akcji „Burza” z inicjatywy kpt. Bronisława Sigdy w Kuryłówce na tzw. Kahlówce.

Pomnik pamięci żołnierzy 9 kompanii III Batalionu 1 PSP AK i mieszkańców cywilnych w Łomnicy-Zdroju – pomnik poświęcony pamięci żołnierzy 9 Kompanii III Batalionu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej oraz cywilnych mieszkańców Łomnicy-Zdroju, zamordowanych za pomoc udzielaną partyzantom. Znajduje się przy głównej drodze we wsi, przy niebieskim szlaku turystycznym z Piwnicznej-Zdroju na Halę Łabowską. Poniżej pomnika znajdują się pomnik przyrody skałka piaskowcowa „Łomniczanka”.

Pomnik żołnierzy Armii Krajowej w Nałęczowie – pomnik upamiętniający poległych żołnierzy AK z oddziału Szatana znajdujący się na skraju Lasu Zakładowego, na polanie harcerskiej na przedmieściach Nałęczowa.

Pomnik ku czci dowódców Okręgu Pomorskiego ZWZ AK w Toruniu – kamień upamiętniający komendantów Okręgu Pomorskiego ZWZ-AK w Toruniu.

Pomnik męczeństwa żołnierzy Związku Walki Zbrojnej AK poległych i zamordowanych za ojczyznę w latach 1939–1945 w Rabce-Zdroju – pomnik w formie obelisku upamiętniający 66 członków ZWZ walczących w okolicach Rabki. Powstał z inicjatywy Anny Rudzińskiej, córki Tadeusza Kumera, dowódcy plutonu działającego w okolicach Rabki-Zdroju i żołnierza ZWZ AK. Jesienią 2001 roku zawiązał się społeczny komitet budowy pomnika a po dwóch lata w 2003 roku doszło jego odsłonięcia na deptaku obok kawiarni „Zbrojowej”. Projekt pomnika wykonał artysta plastyk, nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Rabce Leszek Zachara. Sfinansowany został przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Na obelisku znajduje się okrągły otwór, a w nim krzyż walecznych oraz pamiątkowa tablica z nazwiskami ofiar. Szczyt pomnika wieńczy rzeźba orzeła - zwiastun wolności, którą wykonał artysta rzeźbiarz Andrzej Szczepaniec.
Pomnik Akcji Bollwerk – pomnik upamiętniający jeden z ważniejszych aktów walki z Niemcami w czasie II wojny światowej na terenie Kraju Warty – Akcję Bollwerk, zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Estkowskiego, na terenie dawnego portu rzecznego nad Wartą, w pobliżu ul. Szyperskiej (Garbary).
Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego – dekonstruktywistyczny pomnik zlokalizowany w centrum Poznania, na tyłach Teatru Wielkiego, w pobliżu kościoła Dominikanów, na narożniku Alei Niepodległości i ul. Libelta oraz Wieniawskiego, na skraju parku Wieniawskiego.
Pomnik Armii Krajowej w Sopocie – pomnik w parku im. sanitariuszki Inki w Sopocie, poświęcony poległym i pomordowanym żołnierzom Armii Krajowej. Rzeźba Tadeusza Markiewicza na cokole wykonanym przez Leona Czerwińskiego.

Pomnik 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK – monument znajdujący się na skwerze Wołyńskim w Warszawie.

Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie – monument zaprojektowany przez Jerzego Staniszkisa znajdujący się przy ulicy Wiejskiej róg ul. Jana Matejki, naprzeciw kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,.
Pomnik Armii Krajowej we Włocławku – pomnik upamiętniający żołnierzy Armii Krajowej, ale też i innych polskich formacji wojskowych okresu II wojny światowej oraz bohaterów Poznańskiego Czerwca, usytuowany w Parku im. Władysława Łokietka we Włocławku.
Pomnik w Wygodzie Kozińskiej – pomnik w formie obelisku poświęcony ofiarom terroru, znajdujący się w Wygodzie Kozińskiej po wschodniej stronie drogi z Buska-Zdroju do Kielc, zbudowany w okresie Polski Ludowej.

Pomnik żołnierzy AK w Zabierzowie – pomnik znajdujący się w Zabierzowie, w powiecie krakowskim.