Ernest AdamW
Ernest Adam

Ernest Adam – polski prawnik, finansista, polityk.

Marceli ChlamtaczW
Marceli Chlamtacz

Marceli Chlamtacz – polski prawnik, specjalista prawa rzymskiego i cywilnego, profesor Uniwersytetu Lwowskiego.

Edward DubanowiczW
Edward Dubanowicz

Edward Ignacy Dubanowicz – polski działacz polityczny, prawnik, profesor Uniwersytetu Jana Kazimierza.

Stanisław Głąbiński (polityk)W
Stanisław Głąbiński (polityk)

Stanisław Głąbiński – polski prawnik, polityk i publicysta, profesor ekonomii politycznej na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, zastępca członka Rady Obrony Państwa w 1920.

Artur HausnerW
Artur Hausner

Artur Walenty Hausner – polski polityk, działacz socjalistyczny, publicysta, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz Sejm I i II kadencji w II RP.

Adam KuryłowiczW
Adam Kuryłowicz

Adam Kuryłowicz – polski kolejarz, maszynista, działacz związkowy i polityk. Minister pracy i opieki społecznej w latach 1946–1947, poseł na Sejm I, II i III kadencji w II RP, do Krajowej Rady Narodowej oraz na Sejm Ustawodawczy.

Bronisław LaskownickiW
Bronisław Laskownicki

Bronisław Laskownicki herbu Topór – polski dziennikarz, wydawca, literat, tłumacz, działacz niepodległościowy, społeczny.

Henryk LoewenherzW
Henryk Loewenherz

Henryk Loewenherz, także Löwenherz – polski adwokat, polityk, poseł i senator RP.

Józef NeumannW
Józef Neumann

Józef Neumann – polski drukarz, prezydent Lwowa, poseł do Sejmu Krajowego.

Julian ObirekW
Julian Obirek

Julian Obirek – polski drukarz, radny Rady Miasta Lwowa, wiceprezydent Lwowa.

Aleksander SkarbekW
Aleksander Skarbek

Aleksander Wincenty Jan Skarbek, z Góry, hrabia herbu Abdank – doktor, polityk endecki, członek Ligi Narodowej, poseł na Sejm Krajowy Galicji (1906–1918), i w austriackiej Radzie Państwa (1909–1918), kierownik Departamentu Wojskowego sekcji wschodniej Naczelnego Komitetu Narodowego w 1914 roku.

Franciszek StefczykW
Franciszek Stefczyk

Franciszek Stefczyk – nauczyciel, ekonomista, działacz społeczny, spółdzielczy i ruchu ludowego. Inicjator zakładania spółdzielczych kas oszczędnościowo-pożyczkowych, znanych później jako Kasy Stefczyka.

Władysław StesłowiczW
Władysław Stesłowicz

Władysław Stesłowicz – polski prawnik, polityk, minister poczt i telegrafów, poseł na Sejm Ustawodawczy II Rzeczypospolitej, wolnomularz we Lwowie w okresie zaborów, członek Rady Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów w 1920 roku, założyciel Unii Narodowo-Państwowej w 1922 roku, prezes Zjednoczenia Stanu Średniego w 1928 roku.

Jan SzczyrekW
Jan Szczyrek

Jan Szczyrek – polski dziennikarz, działacz i polityk socjalistyczny, radny Rady Miasta Lwowa, członek II kadencji Rady Narodowej RP, poseł Krajowej Rady Narodowej i Sejmu Ustawodawczego, członek Tymczasowego Wydziału Samorządowego we Lwowie w 1926 roku.

Kazimierz ŚwitalskiW
Kazimierz Świtalski

Kazimierz Stanisław Świtalski – polski polityk, nauczyciel, legionista, współpracownik Józefa Piłsudskiego, po 1926 w tzw. grupie pułkowników, w latach 1928–1929 minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego, w 1929 premier II Rzeczypospolitej, senator w 1935. W okresie 1930–1935 marszałek Sejmu, w latach 1939–1945 w niewoli niemieckiej, później w okresie 1948–1956 więziony przez władze PRL, major piechoty rezerwy Wojska Polskiego.