
Kamienica Josta von Kampen w Elblągu – zabytkowy budynek wzniesiony w stylu manieryzmu flandryjskiego w Elblągu położony na Starym Mieście przy ul. Garbary 12. Pod koniec XVI wieku został zakupiony przez obywatela miasta Josta von Kampen, kupca bławatnego, który udostępnił ją na pierwszy dom modlitwy mennonitów elbląskich, użytkowany od 1590. Budynek pełnił funkcje sakralne nieprzerwanie przez ponad 300 lat do 1900. Zachował się podczas II wojny światowej, przeznaczono go na cele mieszkalne i użytkowe.

Kościół bł. Doroty z Mątowów w Elblągu – zabytkowa świątynia zbudowana w latach 1705–1759 w Kaczynosie. Dawny kościół mennonicki.

Kościół Dobrego Pasterza w Elblągu – kościół parafialny należący do dekanatu pomorsko-warmińskiego diecezji warszawskiej Kościoła Polskokatolickiego w RP. Mieści się na elbląskiej Wyspie Spichrzów, przy ulicy Warszawskiej. Dawny kościół mennonicki.

Zbór „Radość Życia” Kościoła Zielonoświątkowego w Gdańsku – pierwszy z dwóch zborów Kościoła Zielonoświątkowego znajdujących się w Gdańsku, spotykający się przy ulicy Mennonitów oraz w Ergo Arenie. Należy do okręgu pomorskiego Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Liczy około 400 wiernych i jest jednym z większych zborów Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Siedziba zboru mieści się w dawnym kościele mennonickim.

Kościół św. Barbary w Głęboczku – zabytkowy, pomennonicki, katolicki kościół filialny znajdujący się w Głęboczku, wsi w województwie lubuskim. Należy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Kurowie.

Kościół mennonicki w Jeziorze – nieużytkowana świątynia mennonitów w miejscowości Jezioro.

Mennonicki dom modlitwy w Kazuniu Nowym – drewniany budynek z 1892 należący do końca II wojny światowej do gminy mennonickiej w Kazuniu Nowym i pełniący funkcje domu modlitwy. Obecnie jest budynkiem mieszkalnym.

Willa Władysława Godowskiego we Lwowie – budynek przy ul. Kostia Łewyckiego 23 we Lwowie wzniesiony w 1888 według projektu Władysława Godowskiego jako dom własny. W latach 1911–1939 pełnił funkcję domu modlitwy Chrześcijańsko-mennonickiej Gminy Kiernica-Lwów. Po 1939 został przekształcony w budynek wielomieszkaniowy.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mątawach – katolicka świątynia parafialna w Mątawach wzniesiona w 1898 jako kościół mennonicki.

Mennonicki dom modlitwy w Niedźwiedziówce – świątynia mennonicka wzniesiona w 1768 na terenie osady Niedźwiedziówka, położona w północnej części miejscowości i okolona cmentarzem dla wiernych tego wyznania. Spłonęła doszczętnie w 1990. Dawniej miejscowość znajdowała się na terenie Fürstenwerder (Żuławki) i tą nazwą często oznacza się świątynię z tej miejscowości.

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce – zabytkowa drewniana świątynia katolicka, dawniej mennonicka, z końca XIX wieku we wsi Mała Nieszawka. Należy do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce.

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Secyminie – wzniesiona w 1923 zabytkowa świątynia w Nowym Secyminie z 1923, pierwotnie protestancka, od 1945 katolicka.
Kościół św. Piotra i Pawła w Rozgarcie – świątynia rzymskokatolicka w miejscowości Rozgart z 1890, pierwotnie mennonicka. Jest to kościół filialny parafii św. Michała Archanioła w Zwierznie.