
Ciało – polska czarna komedia z 2003 roku w reżyserii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Premiera tego filmu w Polsce miała miejsce 22 sierpnia 2003.

Dama kameliowa – polski telewizyjny film kostiumowy, zrealizowany w 1994 roku, według powieści Aleksandra Dumasa (syna) pod tym samym tytułem.

Grand Budapest Hotel – amerykańsko-niemiecki komediodramat z 2014 roku w reżyserii Wesa Andersona, inspirowany wspomnieniami austriackiego pisarza Stefana Zweiga.

Julia – polska telenowela, emitowana na antenie TVN od 2 stycznia 2012 do 14 grudnia 2012.

Katyń – polski film wojenny z 2007 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy na podstawie noweli filmowej Andrzeja Mularczyka Post mortem o zbrodni katyńskiej. Akcja filmu rozciąga się od roku 1939 do pierwszych lat powojennych i skupia się na losach kobiet, które czekają na powrót swych pełniących służbę oficerską krewnych oraz mężów. Film przedstawia zarówno losy oficerów zamordowanych przez NKWD, jak i ukazuje, w jaki sposób okupacyjne władze hitlerowskie podczas II wojny światowej próbowały rozgrywać sowiecką zbrodnię na swoją korzyść.

Kryminalni – polski serial kryminalny w reżyserii Ryszarda Zatorskiego i Piotra Wereśniaka, wyprodukowany przez MTL Maxfilm i emitowany na antenie TVN od 18 września 2004 do 24 maja 2008.

Lista Schindlera – amerykański dramat wojenny z 1993 roku, powstały na podstawie książki Thomasa Keneally’ego Schindler’s Ark. Film oparty jest na faktach i opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, których głównym bohaterem jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, który uratował ponad 1000 Żydów.

Pigułki dla Aurelii – polski film fabularny z gatunku filmu wojennego, zrealizowany w 1958 przez Stanisława Lenartowicza.

Polana pośród brzeziny – film wojenny w reżyserii Marceline Loridan-Ivens.
Polskie drogi – polski serial telewizyjny z 1976 i 1977, epicka opowieść o losach Polaków w czasie II wojny światowej. Scenariusz filmu napisał Jerzy Janicki, a wyreżyserował Janusz Morgenstern.

Popiełuszko. Wolność jest w nas – polski dramat biograficzny o ks. Jerzym Popiełuszce z 2009 r. w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Zdjęcia do filmu powstawały od sierpnia 2007 do kwietnia 2008 roku.

Trójkąt bermudzki – polski film sensacyjny z 1987 roku zrealizowany na podstawie powieści Jonathana Trencha Wieczór przy Oak Lane.

Uwikłanie – polski film kryminalny z 2011 roku w reżyserii Jacka Bromskiego, zrealizowany na motywach powieści Zygmunta Miłoszewskiego o tym samym tytule. Zdjęcia do obrazu powstawały w Krakowie. Film był dedykowany Jackowi Moczydłowskiemu, zmarłemu w 2010 roku, wieloletniemu szefowi produkcji Studia Filmowego Zebra.