
Wacław Bliziński – ksiądz prałat, założyciel instytucji spółdzielczych, kulturalnych i oświatowych, działacz społeczny i polityk ludowy, spółdzielca; proboszcz w Liskowie k. Kalisza, działacz ludowy; poseł (1919–1922) i senator (1938–1939).

Franciszek Buczny – polski polityk, działacz ZLN.

Edward Ignacy Dubanowicz – polski działacz polityczny, prawnik, profesor Uniwersytetu Jana Kazimierza.

Stanisław Jasiukowicz, ps. „Opolski” – polski polityk i ekonomista, wiceprezes Stronnictwa Narodowego, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz I, II i III kadencji w II RP z ramienia Związku Ludowo-Narodowego oraz Stronnictwa Narodowego. Jeden z czołowych polityków Narodowej Demokracji.

Karol Junga – polski działacz społeczny i narodowy na Śląsku Cieszyńskim, poseł do Sejmu Krajowego na Morawach (1929–1938) i na Sejm Ustawodawczy II RP (1919–1922).

Witold Kamieniecki – polski historyk, dyplomata, senator RP, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, wolnomularz.

Józef Londzin − polski ksiądz katolicki, działacz społeczny i polityczny, historyk, burmistrz Cieszyna.

Antoni Ludwiczak – polski duchowny katolicki, bibliotekarz, działacz społeczny, męczennik.

Bernard Antoni Łosiński – Sługa Boży Kościoła katolickiego, polski duchowny katolicki, działacz polityczny, poseł na Sejm Ustawodawczy i III kadencji w II RP z ramienia Narodowego Zjednoczenia Ludowego oraz Stronnictwa Narodowego.

Andrzej Maj – polski polityk, działacz ZLN i wicemarszałek Sejmu Ustawodawczego (1919–1922).

Adam Franciszek Mieczkowski – prawnik, działacz polityczny, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz I kadencji w II RP.

Leopold Skulski – polski inżynier chemik, farmaceuta i polityk; nadburmistrz Łodzi od 29 września 1917 do 22 lutego 1919, prezes Rady Ministrów od 13 grudnia 1919 do 9 czerwca 1920; prezes klubu Narodowego Zjednoczenia Ludowego w Sejmie Ustawodawczym (1919–1922).

Juliusz Trzciński – polski polityk, działacz społeczny, minister, poseł na Sejm Ustawodawczy w II RP, ziemianin, wiceprezes Związku Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej w 1933 roku, zastępca senatora wybrany w 1935 roku w województwie poznańskim, członek sejmiku wojewódzkiego w Poznaniu w 1927 roku.