
Rynek 11 Listopada – pełni funkcję centralnego punktu miasta, jest węzłem komunikacyjnym łączącym miasto Choroszcz z resztą gminy.

Ulica Białostocka bierze swój początek z ulicy Mickiewicza i jest drogą wylotową z miasta w kierunku Krupnik. Swój obecny wygląd zawdzięcza J. K. Branickiemu. W XVIII w. rozpoczął on przebudowę miasta. Wytyczył wówczas ul. Nową i do niej nagiął bieg ul. Białostockiej. Wcześniej przypuszczalnie ulica ta prowadziła prosto w kierunku cerkwi, była drogą łączącą Choroszcz z Supraślem przez Białystok.

Ulica Jana Klemensa Branickiego – najstarsza ulica w mieście. Nazwę ulicy nadano by uczcić pamięć właściciela Choroszczy, hetmana wielkiego koronnego, kasztelana krakowskiego, żyjącego w latach 1689-1771 – Jana Klemensa Branickiego.
Ulica Dominikańska – jedna z najstarszych ulic w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1552 B : Choroszcz - Ruszczany - Rogówek - Rogowo - Pańki

Ulica Kruszewska – jedna z dojazdowych ulic w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1535 B : Białystok - Krupniki - Sienkiewicze - Barszczewo - Konowały - Kruszewo

Ulica Dominikańska – jedna z dojazdowych ulic w Choroszczy. Przebiega przez osiedla Nowosiółki i Wichrowe Wzgórza do rynku 11 Listopada.
Aleja Niepodległości to ulica na osiedlu Zielona Dolina w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1552 B: Choroszcz – Ruszczany – Rogówek – Rogowo – Pańki
Ulica Powstania Styczniowego – reprezentacyjna ulica Choroszczy, na osiedlu Wichrowe Wzgórza.
Ulica Henryka Sienkiewicza – jedna z głównych ulic w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1552 B : Choroszcz - Ruszczany - Rogówek - Rogowo - Pańki

Szkolna - ulica położona jest na zapleczu rynku. Przed II wojną światową znajdowała się przy tej ulicy bożnica i szkoła żydowska.
Ulica Warszawska znajduje się na osiedlach Zielona Dolina i Nowosiółki w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi ekspresowej S8 oraz drogi międzynarodowej E67.