
Pomnik poległych górników KWK „Wujek” – pomnik na placu NSZZ Solidarność, przed głównym budynkiem kopalni „Wujek”, przy ul. Wincentego Pola w katowickim Brynowie.

Pomnik Czynu Legionowego w Kielcach – pomnik znajdujący się na Placu Józefa Piłsudskiego w Kielcach, przy ulicy Piotra Ściegiennego, w pobliżu Wojewódzkiego Domu Kultury.
Pomnik Jana Pawła II przed kościołem w Mistrzejowicach – pomnik Jana Pawła II, znajdujący się w Krakowie-Nowej Hucie, w Dzielnicy XV Mistrzejowicach na Osiedlu Tysiąclecia. Postawiono go na placu przed kościołem św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Krzyż Katyński w Krotoszynie – krzyż postawiony i poświęcony w Krotoszynie w dniu 18 maja 1991 roku, w 51 rocznicę zbrodni katyńskiej, z inicjatywy rodzin ofiar zamordowanych przez NKWD w Katyniu i innych miejscach kaźni, pochodzących z regionu lub związanych z powiatem krotoszyńskim.
Krzyż Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki – pomnik w postaci krzyża, znajdujący się obok tamy we Włocławku, w miejscu wyłowienia ciała zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki, ustanowiony dla upamiętnienia jego męczeńskiej śmierci z rąk komunistycznej Służby Bezpieczeństwa (PRL). Powstał z inicjatywy biskupów włocławskich Jana Zaręby i Henryka Muszyńskiego. Poświęcony 7 czerwca 1991 roku przez papieża Jana Pawła II. Projektantami pomnika są artyści Jerzy Kalina i Andrzej Krawczyk.
Pomnik 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie - pomnik upamiętniający dwa wydarzenia: uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Pomnik Józefa Piłsudskiego znajduje się przed budynkiem dawnej „Murowanki” w Warszawie w Wawrze. Jest poświęcony pamięci marszałka oraz poległych w obronie ojczyzny w latach 1918–1920, czyli podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Pomnik Konstytucji 3 Maja w Przeworsku – pomnik znajdujący się przy ul. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku, w sąsiedztwie budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku.

Pomnik Ofiar Stalinizmu w Toruniu – kamień upamiętniający poległych i pomordowanych w latach 1939–1956.
Pomnik poświęcony udziałowi profesorów Politechniki Warszawskiej w akcji V1 i V2 – monument znajdujący się przed gmachem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 15/19, upamiętniający udział grupy pracowników naukowych tej uczelni w pracach nad rozszyfrowania systemu radiowego sterowania niemieckimi pociskami rakietowymi V1 i V2 w czasie II wojny światowej.
Pomnik Szarych Szeregów – znajdujący się na terenie klasztoru franciszkanów we Włocławku pomnik poświęcony członkom Szarych Szeregów poległym w czasie drugiej wojny światowej.