Arkus & Romet GroupW
Arkus & Romet Group

ROMET sp. z o.o. (kiedyś Arkus & Romet Group Sp. z o.o.) – polskie przedsiębiorstwo produkujące rowery marek Arkus, Delta, Romet i Univega. Dział tej firmy, pod nazwą Romet Motors zajmuje się produkcją i sprzedażą w Polsce motorowerów, skuterów i motocykli marki Romet. Firma ze 100% polskim kapitałem. To aktualnie największy producent rowerów w Polsce, należy też do grona najważniejszych producentów rowerów w Europie. W swoich fabrykach produkuje rocznie ok. 400 tys. sztuk rowerów, co stanowi 1/3 całej produkcji w Polsce. Fabryki Romet zlokalizowane są w siedzibie głównej w Podgrodziu k/ Dębicy oraz Romet – Jastrowie na północy Polski wraz z centrum logistycznym w Kowalewie. Łączna ich powierzchnia to 65 tys. m kw. Znaczną część całej produkcji stanowi eksport rowerów na rynki Europy Zachodniej, między innymi do takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Szwecja, Hiszpania, Czechy. Aktualnie rowery z fabryki Romet sprzedawane są na 32 rynkach na świecie.

Ciech-SarzynaW
Ciech-Sarzyna

Ciech-Sarzyna SA, dawn. Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna - przedsiębiorstwo chemiczne z siedzibą w Nowej Sarzynie. Główna część zakładu zajmuje się tzw. wielką syntezą organiczną. Produkuje środki ochrony roślin, żywice epoksydowe oraz żywice poliestrowe. Oprócz tego na terenie zakładu działa kilkanaście spółek zależnych. Do niektórych znaków handlowych spółki należą Epidian, Chwastox i Polimal.

DezametW
Dezamet

Dezamet, Zakłady Metalowe Dezamet SA – należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA przedsiębiorstwo produkcyjne z Nowej Dęby, wywodzące się z powstałej w 1939 Wytwórni Amunicji Nr 3, która została utworzona w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP).

DresstaW
Dressta

DRESSTA – marka polskich maszyn budowlanych produkowanych na licencji amerykańskiej firmy International Harvester od 1973 roku przez Hutę Stalowa Wola w Stalowej Woli. W 1982 roku International Harvester został zakupiony przez Dresser Industries. Na rynkach światowych marka pojawiła się w 1995 roku. Przez cały ten okres maszyny były modernizowane i unowocześniane przez amerykańskich oraz polskich inżynierów. W połowie lat 80. XX wieku wspólnie stworzyli „maszynę przyszłości”, czyli spycharkę gąsienicową o mocy silnika 450 KM, masie prawie 55 ton i pojemności lemiesza wklęsłego aż do 19 m sześc. Tylko trzy firmy na świecie produkowały wówczas spycharki powyżej tej mocy – Caterpillar, Komatsu i Fiat-Allis. Czwartą była HSW.

Elektrownia Stalowa WolaW
Elektrownia Stalowa Wola

Elektrownia Stalowa Wola – elektrownia znajdująca się w Stalowej Woli w województwie podkarpackim.

HSW – Zakład Zespołów NapędowychW
HSW – Zakład Zespołów Napędowych

HSW – Zakład Zespołów Napędowych Sp. z o.o. – przedsiębiorstwo powstałe w wyniku wydzielenia ze struktur Kombinatu Przemysłowego Huta Stalowa Wola jako zakład wyspecjalizowany w produkcji zespołów napędowych i elementów uzębionych.

Huta Stalowa WolaW
Huta Stalowa Wola

Huta Stalowa Wola – zakład powstały w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego na północny zachód od miasta Nisko, w okolicach wsi Pławo – obecnie Stalowa Wola.

Nowy StylW
Nowy Styl

Nowy Styl – polska firma o zasięgu międzynarodowym specjalizująca się w produkcji rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych, miejsc użyteczności publicznej i profesjonalnych usługach branżowych. Wyposaża biurowce, centra konferencyjne, kina, stadiony, obiekty muzyczne, sportowe i wielofunkcyjne oraz hotele. Należy do ścisłej czołówki pod względem wielkości sprzedaży mebli biurowych, w 2020 r. zajęła pierwszą pozycję w europejskim rankingu FEMB. Firma posiada międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą lokalne struktury sprzedaży w 16 krajach. Swoje rozwiązania prezentuje w 33. showroomach zlokalizowanych m.in. w Londynie, Paryżu, Düsseldorfie, Wiedniu, Warszawie, Pradze, Bratysławie i Dubaju.

Polskie Zakłady LotniczeW
Polskie Zakłady Lotnicze

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. – największe zakłady lotnicze w Polsce, ulokowane w Mielcu w województwie podkarpackim. Powstały w 1938 roku jako zakład WP-2 Państwowych Zakładów Lotniczych. Po II wojnie światowej stały się największą polską wytwórnią lotniczą, budując samoloty głównie na eksport i nosząc od 1949 roku nazwę WSK Mielec, a następnie WSK "PZL-Mielec". W 1998 roku w wyniku restrukturyzacji stały się niezależnym podmiotem gospodarczym. Tereny przedsiębiorstwa działają w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Od 2007 r. jest to spółka zależna amerykańskiego Sikorsky Aircraft Corporation.

Zakład Przemysłu Odzieżowego „Vistula” w PrzeworskuW
Zakład Przemysłu Odzieżowego „Vistula” w Przeworsku

Zakład Przemysłu Odzieżowego „Vistula” w Przeworsku - nieistniejący zakład przemysłowy funkcjonujący w Przeworsku w latach 1975-2000.

PZL SędziszówW
PZL Sędziszów

PZL Sędziszów S.A. to firma zajmująca się produkcją filtrów. Zakład zlokalizowany w Sędziszowie Małopolskim od 75 lat produkuje filtry paliwa, powietrza, kabiny i oleju dla motoryzacji, rolnictwa, lotnictwa oraz przemysłu ciężkiego. Od 60 lat prowadzi też zaawansowane badania w dziedzinie rozwoju technologii filtracyjnych.