Babis – góra w Polsce o wysokości 348 m n.p.m. zlokalizowana na pograniczu trzech miejscowości: Bączala Dolnego, Bączala Górnego i Sławęcina i sąsiadująca bezpośrednio ze Skołyszynem w powiecie jasielskim, w województwie podkarpackim w paśmie południowo-wschodnim Pogórza Ciężkowickiego, nad doliną Ropy. Znana ze złóż roponośnych. W sąsiedztwie wzniesienia zlokalizowana jest wiertnia ropy naftowej i gazu ziemnego.

Bączal Dolny – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Skołyszyn.

Bączal Górny – wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Skołyszyn. Leży 3 km na północ od krajowej 28 Gorlice – Biecz – Jasło oraz 7 km na południe od krajowej 73 Tarnów – Pilzno – Jasło. Przynależy do parafii św. Mikołaja i Imienia Maryi w Bączalu Dolnym.

Cmentarz wojenny nr 27 - Bączal – zabytkowy wielonarodowościowy cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, znajdujący się na pograniczu wsi Bączal Dolny z Bączalem Górnym, a miejscowością Sławęcin w powiecie jasielskim województwa podkarpackiego. Wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie w okręgu cmentarnym numer II Jasło. Obiekt usytuowany jest tuż pod zalesionym szczytem góry Babis.

Dudkowice – część wsi Bączal Górny w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Skołyszyn.

Gromada Bączal Dolny – dawna gromada, czyli najmniejsza jednostka podziału terytorialnego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1954–1972.
Cmentarz wojenny nr 28 – Jabłonica-Walówka – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Jägera, położony na terenie miejscowości Jabłonica, bezpośrednio przy granicy z Bączalem Górnym, w gminie Skołyszyn w powiecie jasielskim w województwie podkarpackim. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Należy do II Okręgu Cmentarnego Jasło.
Bączal Dolny i Bączal Górny – dwie historycznie związane ze sobą miejscowości w podkarpackiej części Pogórza Ciężkowickiego, w powiecie jasielskim, gmina Skołyszyn.
Łąki nad Młynówką – cenne pod względem florystycznym i faunistycznym siedliska łąkowe, które w znacznej części stanowią obszar mający znaczenie dla Wspólnoty sieci Natura 2000. Położone w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim na terenie Pogórza Ciężkowickiego. Jest to jeden z 55 ratyfikowanych przez Komisję Europejską obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty na Podkarpaciu.
Młynówka – podgórski potok o łącznej długości ponad 12 km zlokalizowany na Pogórzu Ciężkowickim, wypływający spod wierzchołka wzgórza Jodłowiec i przepływający przez Bączal Górny, Bączal Dolny, Opacie i Trzcinicę koło Jasła, gdzie uchodzi do rzeki Ropy. Jedna z trzech najważniejszych po Ropie i Olszynce rzek odwadniających teren gminy Skołyszyn. Ciek wodny IV rzędu.

Serwoniec – część wsi Bączal Górny w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Skołyszyn.