
Kazimierz Władysław Bartel – polski matematyk, profesor, rektor Politechniki Lwowskiej, poseł na Sejm, pierwszy premier Polski po przewrocie majowym, premier pięciu rządów Rzeczypospolitej, senator, w latach 1919–1920 kierownik Ministerstwa Kolei Żelaznych, wicepremier oraz minister wyznań i oświecenia publicznego w pierwszym rządzie Józefa Piłsudskiego, podpułkownik saperów Wojska Polskiego, wolnomularz. Po zajęciu Lwowa przez Wehrmacht został aresztowany przez Gestapo, a po trzech tygodniach rozstrzelany na rozkaz Heinricha Himmlera.

Adam Chądzyński – polski inżynier, polityk, minister.

Julian Piotr Eberhardt – polski inżynier, polityk, minister.

Zygmunt Józef Jasiński herbu Sas – polski inżynier budownictwa, minister kolei żelaznych.

Leon Karliński – polski urzędnik kolejowy, minister kolei żelaznych.

Andrzej Nosowicz – polski inżynier, minister kolei żelaznych.

Paweł Nepomucen Romocki herbu Prawdzic – inżynier technolog, major artylerii Wojska Polskiego, poseł na Sejm I kadencji w II RP, radca Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie w 1935 roku.

Bolesław Ignacy Sikorski – polski prawnik, ekonomista i minister. W 1907 roku, na Królewskim Uniwersytecie w Breslau, Sikorski uzyskał stopień doktora.

Kazimierz Tyszka – polski inżynier, w latach 1923–1925 minister kolei żelaznych w drugim rządzie Władysława Grabskiego, w latach 1941–1945 doradca do spraw transportu przy Rządzie RP na uchodźstwie.

Ludwik Zagórny-Marynowski – polski inżynier, minister kolei żelaznych.