Adrar des Iforas – płaskowyż w południowej części Sahary, położony w północno-wschodnim Mali przy granicy z Algierią. Zajmuje powierzchnię około 250 tys. km²

Bambouk – górzysty region na pograniczu Mali i Senegalu, rozciągający się pomiędzy rzekami Falémé na zachodzie i Bafing na wschodzie.

Banani – wieś w Mali. Położona w środkowej części kraju, w regionie Mopti. Wieś znajduje się w pobliżu uskoku Bandiagara. Jest zamieszkiwana głównie przez lud Dogonów.

Geografia Mali – dziedzina nauki zajmująca się badaniem Mali pod względem geograficznym.

Kraj Dogonów - obszar w środkowym Mali, w regionie Mopti, zamieszkany przez plemię Dogonów. Znajdują się tu unikatowe wioski z chatami z gliny, kryte strzechą. Wioski rozłożone są na odcinku 150 km wzdłuż uskoku Bandiagara. Pierwotnie teren ten był zamieszkany przez bliżej niezidentyfikowany lud Tellem, jednak około 1500 roku n.e. zjawili się tu Dogonowie. Urwisko dawało im dobrą pozycję do obrony przed atakami sąsiednich plemion.

La Dune Rose – wydma, atrakcja turystyczna miasta Gao w Mali. Nazwę swą zawdzięcza odcieniowi, który przybiera o świcie i zmierzchu. Znana też jako Koyma od małego miasta położonego u jej podstawy.

Macina – równina w Afryce Zachodniej na terytorium państwa Mali. Obejmuje tereny zalewowe rzeki Niger na odcinku od miasta Sansanding do Bamby. Wody Nigru zasilane są w tym miejscu również przez rzekę Bani. Niger tworzy tu wewnętrzną deltę, dzieląc się na liczne odnogi, które łączą się potem z powrotem w jedno koryto. W porze deszczowej część terenów równiny Macina zalewana jest są wodą, a Niger staje się wtedy na powrót jedną rzeką, której szerokość sięga w tym miejscu nawet 150 kilometrów. Również w porze suchej część Maciny zajmują bagna i rozlewiska.

Sahel, Sahel Tropikalny – region geograficzny w Afryce.

Sudan – kraina geograficzna i historyczna w Afryce.