
To jest lista flag, który były lub są używane przez Wielką Brytanię oraz jej terytoria zależne. College of Arms jest organem zajmującym się flagami na terenie Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej. Prowadzi także jedyny oficjalny rejestr flag tych państw. Powstał w 1484 i jako część Dworu Królewskiego działa z ramienia Korony. Osobna organizacja, Instytut Flag, sponsorowany przez swoich członków także prowadzi rejestr flag pod nazwą "Rejestr flag Zjednoczonego Królestwa"

Flaga Anglii – czerwony krzyż świętego Jerzego na białym polu. Legenda o św. Jerzym, który zabił smoka, pochodzi z XII wieku. Według niej, zamoczył swój miecz w krwi bestii i narysował krzyż. Św. Jerzy został świętym patronem Anglii w XIII wieku. Czerwony krzyż pojawił się już podczas krucjat i jest znanym od dawna znakiem reprezentującym Anglię.

Flaga Irlandii Północnej która była używana w okresie 1953–1972 de facto jako flaga cywilna przez gubernatora Irlandii Północnej i jej mieszkańców, a przynajmniej przez protestantów lojalnych wobec Korony Brytyjskiej. Była ona podobna do flagi Anglii, jednak wbrew potocznym mniemaniom czerwony krzyż nie był angielskim krzyżem świętego Jerzego, lecz został zaczerpnięty z herbu Ulsteru – historycznej prowincji Irlandii, której 6 hrabstw wchodzi obecnie w skład Irlandii Północnej, a 3 w skład Republiki Irlandii. Sześcioramienna gwiazda oznaczała 6 hrabstw, zaś czerwona ręka była zaczerpnięta także z herbu Ulsteru i była dawnym godłem rodu możnowładczego O’Neill. Korona wskazywała na przynależność do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W 1975 wprowadzono flagę Orkadów. Połączono na niej herb Orkadów z godłem Norwegii symbolizującym przynależność wysp do Norwegii w średniowieczu.

Flaga Szetlandów została zaprojektowana przez Roya Grönneberga i Billa Adamsa w 1969 roku. Barwy niebieska i biała pochodzą z flagi Szkocji. Krzyż skandynawski podkreśla związki ze Skandynawią.

Flaga St Albans – prostokątna flaga heraldyczna, bazująca na herbie St Albans. Złoty sautoir w błękitnym (lazurowym) polu. Barwy nie są szczegółowo sprecyzowane.

Szkocja ma dwie flagi: Krzyż św. Andrzeja i Lion Rampant.

Flaga Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej – flaga państwowa Wielkiej Brytanii.

Flaga Walii – flaga Walii przyjęta w 1959. Flaga podzielona jest w poprzek na dwa pasy: zielony i biały. Na tym tle znajduje się czerwony smok.