
Lída Baarová – czeska aktorka, znana z romansu z Josephem Goebbelsem.

František Chvalkovský – czechosłowacki polityk i dyplomata, minister spraw zagranicznych II Republiki (1938–1939).

Karel Čurda – czeski podoficer, służący w czasie II wojny światowej w czechosłowackiej armii na uchodźstwie, członek grupy desantowej Out Distance. Po zamachu na Heydricha przeprowadzonego przez innych komandosów i rozpętaniu niemieckiego terroru na terenie Protektoratu Czech i Moraw podjął współpracę z gestapo. Zgłosił się z własnej inicjatywy, by ochronić przed represjami siebie i swoją rodzinę. Następstwem zdrady było wydanie na śmierć co najmniej 254 osób – w większości członków czeskiego ruchu oporu i ich rodzin.

Emil Hácha – czeski polityk prawicowy, prawnik, prezydent Czecho-Słowacji, a następnie utworzonego przez Niemców Protektoratu Czech i Moraw. Po wojnie aresztowany pod zarzutem kolaboracji, zmarł w więzieniu.
Josef Ježek – czechosłowacki wojskowy (generał), dowódca żandarmerii w okresie międzywojennym, minister spraw wewnętrznych w rządzie Protektoracie Czech i Moraw

Jaroslav Krejčí – czechosłowacki prawnik, wykładowca akademicki, wydawca i publicysta, minister sprawiedliwości w okresie przedwojennym i w Protektoracie Czech Moraw, premier rządu Protektoratu podczas II wojny światowej.

Jan Rys-Rozsévač – czeski faszystowski działacz polityczny i publicysta, przywódca Czeskiego Obozu Narodowo-Społecznego „Vlajka”.

František Teuner – czechosłowacki lekarz, faszystowski działacz młodzieżowy.

Josef Vávra-Stařík – czeski kolaboracyjny publicysta i działacz kulturalno-polityczny, dowódca partyzancki pod koniec II wojny światowej, emigracyjny działacz antykomunistyczny