Ah Meng – imię jednej z małp człekokształtnych, orangutanicy z Sumatry, mieszkanki singapurskiego zoo, która zmarła 8 lutego 2008 w wieku 48 lat. Była ona najsławniejszą mieszkanką zoo w Singapurze, twarzą kampanii na rzecz ratowania zagrożonych gatunków małp.

Bukit Timah Nature Reserve – rezerwat przyrody w Singapurze, w dzielnicy Bukit Timah i na terenie wzgórza o tej samej nazwie. Powstał w 1883 roku i zajmuje powierzchnię 164 ha. Obejmuje ochroną największy w Singapurze zachowany pierwotny las deszczowy.

Cmentarz Wojenny Kranji – zlokalizowany w Kranji (Singapur) cmentarz, będący miejscem spoczynku 4 461 żołnierzy alianckich w oznaczonych grobach. Ponad 850 z tych grobów zawiera ciała niezidentyfikowanych żołnierzy. Ludzie ci ponieśli śmierć podczas bitwy o Singapur, w czasie japońskiej okupacji Singapuru w latach 1942-1945 oraz w innych częściach południowo-wschodniej Azji podczas II wojny światowej.

Motyle dzienne Singapuru – przedstawiciele motyli dziennych (Rhopalocera) z gromady owadów, występujący na terenie Singapuru, gdzie spotyka się 308 gatunków.

Ogrody botaniczne w Singapurze – tropikalne ogrody założone w 1859 roku niedaleko Orchard Road w centrum Singapuru; jeden z najznakomitszych przykładów brytyjskich tropikalnych ogrodów kolonialnych w południowo-wschodniej Azji.

Pomnik Chopina w Singapurze – pomnik Fryderyka Chopina autorstwa Karola Badyny w ogrodzie botanicznym w Singapurze.

Pomnik Wojenny w Kranji – zbudowany w 1946 roku pomnik wojenny, położony przy 9 Woodlands Road w Kranji w północnym Singapurze, poświęcony mężczyznom i kobietom ze Zjednoczonego Królestwa, Australii, Kanady, Indii, Malajów, Sri Lanki, Holandii i Nowej Zelandii, którzy zginęli w obronie Singapuru i Malajów podczas japońskiej inwazji na przełomie 1941 i 1942 roku w czasie II wojny światowej. Składa się z Cmentarza Wojennego Kranji, Ścian Pamięci, Cmentarza Państwowego oraz Grobów Wojskowych.

Singapur – miasto-państwo położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, w południowo-wschodniej Azji. Został założony przez Brytyjczyków w 1819 i uzyskał niepodległość 9 sierpnia 1965 roku. Jego nazwa pochodzi od dwóch sanskryckich słów: simha (lew) i pura (miasto), stąd niekiedy stosowana nazwa Miasto Lwa. Wizerunek posągu Merlion jest znanym symbolem Singapuru, używanym do 1997 jako logo przez tutejszą izbę turystyki.