Massa (rzeka)W
Massa (rzeka)

Massa – rzeka w południowym Maroku położona w regionie Sus. Źródło Massy zlokalizowane jest wśród gór Antyatlasu. Rzeka płynie na północny zachód i uchodzi do Oceanu Atlantyckiego w Parku Narodowym Souss-Massa. Główną i największą tamą na rzece Massa jest wybudowana w 1972 tama Yusuf Ibn Tashfin.

Wadi Bu RakrakW
Wadi Bu Rakrak

Wadi Bu Rakrak – rzeka w Maroku, mająca źródło u podnóży Atlasu Średniego. Wpada do Oceanu Atlantyckiego w okolicy Rabatu i Sali. Najważniejszym dopływem jest rzeka Wadi Karu, wpadająca do Wadi Bu Rakrak około 30 kilometrów na południowy wschód od Rabatu.

Wadi DadisW
Wadi Dadis

Wadi Dadis – okresowa rzeka w południowym Maroku, wypływa z gór Atlasu Wysokiego, o długości 350 km.

Wadi DaraW
Wadi Dara

Wadi Dara – nazwa rzeki i doliny w południowym Maroku.

Wadi MulujaW
Wadi Muluja

Wadi Muluja – jedna z głównych rzek Maroka o długości 520 km. Ma źródła w środkowym Atlasie, a uchodzi do Morza Śródziemnego niedaleko granicy z Algierią. Poziom wody w ciągu roku ulega znacznym wahaniom, podobnie jak w przypadku innych rzek Afryki. Rzeka jest używana w irygacji. Jej dorzecze ma największą powierzchnię nie tylko z wszystkich rzek Maroka, ale z całej Północnej Afryki. Z powodu nieregularnych stanów wody rzeka nie jest żeglowna.

Wadi SubuW
Wadi Subu

Wadi Subu – rzeka w północnym Maroku. Liczy ok. 458 km długości, jest drugą najdłuższą rzeką w Maroku. Wypływa z Atlasu Wysokiego, wpada do Oceanu Atlantyckiego w okolicach miasta Al-Mahdija. Najważniejsze dopływy to: Wadi Inawin, Wadi Wargha i Wadi Baht.

Wadi SusW
Wadi Sus

Wadi Sus – rzeka w południowym Maroku, wypływa z Atlasu Wysokiego, uchodzi do Oceanu Atlantyckiego na południe od Agadiru. W dolinie Wadi Sus położone jest miasto Tarudant.

Wadi ZizW
Wadi Ziz

Wadi Ziz - rzeka w południowo-wschodnim Maroku i zachodniej Algierii, wypływa w Atlasie Średnim i kieruje się ku algierskiej Saharze. Nad brzegami Wadi Ziz położone jest miasto Ar-Raszidija, a także ksary Arfud i Ar-Risani w obszarze oazy Tafilalt. Dawniej w dolinie Wadi Ziz istniał także ksar Sidżilmasa.