
Park stanowy Antelope Island – park stanowy obejmujący swoim terenem Antelope Island, największą wyspę na Wielkim Jeziorze Słonym w amerykańskim stanie Utah.

Park stanowy Bear Lake – park stanowy obejmujący swoim terenem wybrzeże oraz część jeziora Bear Lake leżące w północnej części amerykańskiego stanu Utah, przy granicy z Idaho.

Park stanowy Coral Pink Sand Dunes - park stanowy leżący na południu amerykańskiego stanu Utah, przy granicy z Arizoną w hrabstwie Kane, na zachód i południe od drogi krajowej 89.

Park stanowy Dead Horse Point – park stanowy w amerykańskim stanie Utah, w pobliżu parku narodowego Canyonlands i miejscowości Moab. Park położony jest na płaskowyżu o wysokości około 1800 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię około 21,7 km². Główną atrakcją parku są liczne punkty widokowe na rzekę Kolorado płynącą w kanionie o głębokości około 600 metrów. Dzięki czystemu, pustynnemu powietrzu zasięg widoczności w parku często sięga 160 kilometrów.

Park stanowy Escalante Petrified Forest – park stanowy w środkowej części amerykańskiego stanu Utah. Park leży na wysokości 1798 m n.p.m., około 30 km na północ od Grand Staircase-Escalante National Monument

Park stanowy East Canyon – park stanowy leżący na północy amerykańskiego stanu Utah, niedaleko od granicy z Wyoming w hrabstwie Morgan, około 45 km na północny wschód od Salt Lake City.

Park stanowy Goosenecks – park stanowy leżący na południu amerykańskiego stanu Utah, niedaleko od granicy z Arizoną w hrabstwie San Juan, około 14 km na zachód od popularnej skały Mexican Hat i około 40 km na zachód od miasta Bluff. Na terenie parku rzeka San Juan meandruje na długości 8 km przy odległości w linii prostej wynoszącej 1,6 km. Park utworzono w 1962 roku, leży na wysokości 1372 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 4 hektarów.

Park stanowy Kodachrome Basin to park stanowy w środkowej części amerykańskiego stanu Utah. Park położony jest około 30 kilometrów na południowy wschód od Parku Narodowego Bryce Canyon na wysokości około 1800 metrów n.p.m. i zajmuje powierzchnię 16,19 km².