Antietam National CemeteryW
Antietam National Cemetery

Antietam National Cemetery – historyczny cmentarz wojskowy położony w pobliżu miejscowości Sharpsburg w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. Pochowanych na nim jest 4 776 żołnierzy Unii Stanów Zjednoczonych poległych w bitwie pod Antietam i innych działaniach wojennych mających miejsce w Maryland podczas wojny secesyjnej. Wśród pochowanych jest 1 836 bezimiennych. Narodowy Cmentarz Antietam jest jednym z około 130 cmentarzy narodowych w Stanach Zjednoczonych. Wchodzi w skład Antietam National Battlefield i zarządzany jest przez National Park Service.

Cmentarz Obrońców LwowaW
Cmentarz Obrońców Lwowa

Cmentarz Obrońców Lwowa, znany także jako Cmentarz Orląt Lwowskich – autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Zajmuje odrębne miejsce – stoki wzgórz od strony Pohulanki. Znajdują się na nim mogiły uczestników wojny polsko-ukraińskiej o Lwów i Galicję Wschodnią, a także wojny polsko-bolszewickiej, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych.

Cmentarz TrafalgarskiW
Cmentarz Trafalgarski

Cmentarz Trafalgarski w Gibraltarze był czynny w latach 1798-1814. Chociaż nazwa upamiętnia bitwę pod Trafalgarem, jedynie dwie spośród pochowanych tam osób zmarły wskutek ran odniesionych w bitwie.

Cmentarz wojenny z I wojny światowej w AugustowieW
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Augustowie

Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Augustowie – cmentarz położony w lesie, na skraju wsi Augustów w gminie Pionki, w powiecie radomskim, kilkadziesiąt metrów od drogi wojewódzkiej nr 737 Kozienice-Radom.

Memorijalni centar Srebrenica - PotočariW
Memorijalni centar Srebrenica - Potočari

Memorijalni centar Srebrenica – Potočari – cmentarz zlokalizowany w wiosce Donji Potočari we wschodniej Bośni i Hercegowinie na terenie Republiki Serbskiej położony ok. 5 kilometrów na północ od Srebrenicy.

Polski Cmentarz Wojenny w GʻuzorW
Polski Cmentarz Wojenny w Gʻuzor

Polski Cmentarz Wojskowy w Gʻuzor - cmentarz polskich żołnierzy należących do Armii Andersa oraz towarzyszącej im polskiej ludności cywilnej położona w miejscowości Gʻuzor, w wilajecie kaszkadaryjskim, w Uzbekistanie. Na cmentarzu pochowano Polaków zmarłych w wyniku chorób i wycieńczenia. Jest on największą polską nekropolią wojenną w Uzbekistanie.

Şəhidlər XiyabanıW
Şəhidlər Xiyabanı

Şəhidlər Xiyabanı – pomnik i cmentarz w Baku, poświęcone ofiarom radzieckiej interwencji w Azerbejdżanie w 1990 roku i wojny o Górski Karabach. Şəhidlər Xiyabanı zlokalizowany jest w południowej części miasta, na wzgórzu, z którego roztacza się widok na centrum Baku i Morze Kaspijskie.

Polski Cmentarz w TeheranieW
Polski Cmentarz w Teheranie

Polski Cmentarz w Teheranie – polska nekropolia położona we wschodniej części stolicy Iranu, stanowiąca część nekropolii Dulab. Są na niej pochowani wychodźcy polscy z ZSRR armii gen. Władysława Andersa z Armii Polskiej w ZSRR, którzy opuścili Związek Radziecki w trakcie tzw. „ewakuacji armii Andersa” wiosną 1942 roku. Na cmentarzu tym pochowano 1937 osób, w tym 409 wojskowych. Zmarły one głównie z powodu ogólnego wycieńczenia i chorób jakich nabawiły się na skutek przebywania w katastrofalnych warunkach w ZSRR.