Aureolus (uzurpator rzymski)W
Aureolus (uzurpator rzymski)

Manius Acilius Aureolus – samozwańczy cesarz rzymski w 268.

DomitianusW
Domitianus

Domitianus – uzurpator galijski z 3 ćwierci III w. n.e. Znany jedynie z dwóch odnalezionych przypadkowo monet wybitych w jego imieniu. Utożsamiany ze wspomnianym przez starożytnych autorów wodzem Domitianusem, który za rządów cesarza Galiena pokonał syryjskich uzurpatorów Makrianów.

LaelianusW
Laelianus

Laelianus, Ulpius Cornelius Laelianus - uzurpator za panowania cesarza Postumusa w 269 (268) roku n.e.

MariusW
Marius

Marius, Marcus Aurelius Marius, – cesarz galijski w 268 roku n.e.

PostumusW
Postumus

Postumus; Marek Kassjanius Latyniusz – cesarz rzymski od 260 do 269 roku. Jego władza ograniczała się do tak zwanego cesarstwa galijskiego obejmującego rzymskie terytoria w Galii, Germanii, Brytanii i Hiszpanii. Tytułował się Odnowicielem Galii.

Tetricus IW
Tetricus I

Tetrykus I - cesarz galijski. Następca Wiktoryna, panował w latach 270–273 wspólnie z synem Tetrykusem II. Nie chciał panować i gdy cesarz Aurelian wyruszył przeciw niemu na wyprawę, najpierw nie stawiał oporu, a podczas bitwy pod Catalaunum wręcz przeszedł na stronę przeciwnika. Tym samym cesarstwo galijskie przestało istnieć.

Tetricus IIW
Tetricus II

Tetrykus II – ostatni samozwańczy władca tzw. Imperium Galliarum ze stolicą w Trewirze w latach 270–273, jeden z następców Marka Cassianusa Postumusa, obwołanego przez legiony w roku 259 n.e.

VictorinusW
Victorinus

Victorinus, Marcus Piauvonius Victorinus – wysokiej rangi dowódca za czasów Postumusa. Cesarz galijski od 268 roku - następca Mariusa. Zabity w Kolonii przez zazdrosnego oficera Attianusa, którego żonę uwiódł.