
Gat Ou Hoi – zatoka Morza Południowochińskiego, administracyjnie znajdująca się w granicach Hongkongu – specjalnego regionu administracyjnego Chińskiej Republiki Ludowej, w północno-wschodniej części regionu Nowe Terytoria; od południa łączy się z zatoką Jan Zau Tong, od wschodu ograniczona jest wyspą Gat Ou, od zachodu częścią kontynentalną Hongkongu.
Zatoka Hangzhou – płytka, długa na ponad 100 km część Morza Wschodniochińskiego, stanowiąca estuarium Qiantang Jiang, ciągnąca się pomiędzy portami Szanghaj a Ningbo. Jest to miejsce największych pływów na świecie, dochodzących do 10 m. Zbudowano tutaj 35-kilmetrowy most przez zatokę Hangzhou.

Laizhou Wan – zatoka Morza Żółtego, u brzegów Chin, między ujściem Huang He a półwyspem Szantung, południowa część Zatoki Pohaj. Głębokość maksymalna wynosi 15 m. Występują pływy mieszane sięgające 3–4 m. Największym miastem i portem nad zatoką jest Longkou.

Zatoka Liaotuńska – zatoka u wybrzeży północno-wschodnich Chin na Morzu Żółtym, stanowi część Zatoki Pohaj. Wcina się na ok. 220 km w głąb lądu, szerokość do 175 km, głębokość do 50 m. Uchodzi do niej rzeka Liao He. Największe miasto i port nad zatoką to Yingkou.

Zatoka Pohaj, – zatoka Morza Żółtego, w jego północno-zachodniej części, u wybrzeża Chin. Uchodzi do niej rzeka Huang He. Długość ok. 480 km, szerokość 300 km, głębokość do 40 m. Zamarza od listopada do marca.

Zatoka Tonkińska – zatoka będąca częścią Morza Południowochińskiego, o powierzchni 126 250 km². Zachodnie wybrzeże zatoki należy do Wietnamu, natomiast północne do Chin. Na wschodzie znajduje się należąca do Chin wyspa Hajnan.

Zatoka Zachodniokoreańska – zatoka w północno-wschodniej części Morza Żółtego, u wybrzeży Korei i Chin, po zachodniej stronie przesmyku Koreańskiego, szeroko otwarta ku południowo-zachodnim kierunku. Przy brzegach występuje szeroka strefa płycizn. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta. Główne porty w Chinach to Dandong, Lüshunkou, Dalian, a po stronie Korei Północnej Namp'o i Sinŭiju.