
Bau – niewielka wyspa w Fidżi, na Oceanie Spokojnym, na wschód od Viti Levu, o powierzchni 8 hektarów i maksymalnej wysokości 15 m n.p.m. Administracyjnie należy do Dystryktu Centralnego.

Kadavu – wyspa pochodzenia wulkanicznego w archipelagu Fidżi, najbardziej na południe wysunięty ląd tego wyspiarskiego kraju. Czwarta pod względem wielkości z wysp Fidżi (411 km²) Kadavu leży niespełna 90 km na południe od największej z wysp Fidżi – Viti Levu, od której oddziela ją cieśnina Kadavu. Górzysta, najwyższy szczyt Nabukelevu ma 822 m n.p.m. i znajduje się na zachodnim skraju wyspy.

Rotuma – wyspa pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym, należy do Fidżi. Powierzchnia wynosi 44 km². Ma dwa tysiące mieszkańców (2007), są to głównie Polinezyjczycy.

Taveuni – wyspa wulkaniczna, trzecia pod względem wielkości wyspa Fidżi, leżąca w południowej części Oceanu Spokojnego, na południowy wschód od wyspy Vanua Levu.

Vanua Levu – jedna z dwóch głównych wysp Fidżi, druga pod względem wielkości po Viti Levu. Znana dawniej jako Wyspa Drzewa Sandałowego. Położona jest około 70 km na północ od Viti Levu.

Viti Levu – największa wyspa Fidżi, jedna z dwóch głównych obok Vanua Levu. Zajmuje powierzchnię 10 388 km², zamieszkuje ją ok. 580 tys. osób, co stanowi 3/4 ludności kraju.

Waya – wyspa w Fidżi, na Oceanie Spokojnym, w archipelagu Yasawa. Jest długa na 6,5 km i szeroka na 5 km, kształtem przypomina literę H. Główną osadą na wyspie jest położona na jej południowym wybrzeżu Yalobi. Wyspa połączona jest mierzeją z Wayasewa.