BjelašnicaW
Bjelašnica

Bjelašnica – najwyższy szczyt masywu Bjelašnica w Górach Dynarskich. Leży w Bośni i Hercegowinie. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku na stokach Bjelašnicy rozgrywano konkurencje narciarstwa alpejskiego.

Hala olimpijska im. Juana Antonio Samarancha w SarajewieW
Hala olimpijska im. Juana Antonio Samarancha w Sarajewie

Hala olimpijska im. Juana Antonio Samarancha – wielofunkcyjna hala sportowa służąca głównie jako arena zmagań w hokeju na lodzie, położona w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie.

Igman (kompleks skoczni)W
Igman (kompleks skoczni)

Igman – kompleks skoczni narciarskich położony w masywie Igman w Górach Dynarskich, na południowy zachód od stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewa.

Jahorina (szczyt)W
Jahorina (szczyt)

Jahorina - masyw górski w Górach Dynarskich. Leży w Bośni i Hercegowinie. Jego najwyższy szczyt Ogoreljica osiąga wysokość 1913 m. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1984 r. na stokach Jahoriny rozgrywano zawody narciarstwa alpejskiego kobiet.

Skenderija (kompleks sportowo-widowiskowo-usługowy)W
Skenderija (kompleks sportowo-widowiskowo-usługowy)

Skenderija – hala sportowo-widowiskowa oraz centrum kulturalno-usługowe zlokalizowane w centrum stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie w dzielnicy o tej samej nazwie.

Stadion im. Asima Ferhatovicia HasegoW
Stadion im. Asima Ferhatovicia Hasego

Stadion im. Asima Ferhatovicia Hasego, do lipca 2004 pod nazwą Olimpijski Stadion Koševo – wielofunkcyjny stadion sportowy (piłkarsko-lekkoatletyczny), zlokalizowany na północnych obrzeżach śródmieścia Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. W sąsiedztwie obiektu znajduje się hala olimpijska im. Juana Antonio Samarancha. W 1984 pełnił rolę stadionu olimpijskiego podczas zimowych igrzysk olimpijskich.

Tor bobslejowo-saneczkarski w SarajewieW
Tor bobslejowo-saneczkarski w Sarajewie

Tor bobslejowo-saneczkarski w Sarajewie – tor bobslejowy i saneczkarski zbudowany na zboczu góry Trebević na obrzeżach Sarajewa.