Bednarka (Natura 2000)W
Bednarka (Natura 2000)

Bednarka (PLH120033) – specjalny obszar ochrony siedlisk sieci Natura 2000 położony na Pogórzu Jasielskim, w okolicach Bednarki, o powierzchni 1291,93 ha. Znajduje się na terenie gmin Lipinki i Dębowiec. Południowa część obszaru stanowi jednocześnie otulinę Magurskiego Parku Narodowego, a niewielka enklawa parku narodowego położona na terenie wsi Bednarka także wchodzi w skład obszaru.

Beskid NiskiW
Beskid Niski

Beskid Niski (513.71) – pasmo górskie w Karpatach między przełęczami Łupkowską na wschodzie a Tylicką na zachodzie. Wschodnia granica Beskidu Niskiego jest zarazem granicą Karpat Wschodnich i Zachodnich.

BieszczadyW
Bieszczady

Bieszczady – grupa dwóch pasm górskich w łańcuchu Karpat. Pasma Bieszczadów znajdują się między Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Wyszkowską. Najwyższy szczyt Bieszczadów to Pikuj zaś na terytorium Polski – Tarnica. Dzielą się na:Bieszczady Zachodnie Bieszczady Wschodnie.

Bory Bagienne nad BukowąW
Bory Bagienne nad Bukową

Bory Bagienne nad Bukową (PLH180048) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Równinie Biłgorajskiej, na terenie gminy Harasiuki, między Bukową a Jarocinem, o powierzchni 532,2 ha.

Dąbrowa koło ZaklikowaW
Dąbrowa koło Zaklikowa

Dąbrowa koło Zaklikowa (PLH180019) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Wzniesieniach Urzędowskich w pobliżu wsi Dąbrowa koło Zaklikowa, o powierzchni 4,99 ha.

Dolina Dolnego Sanu (Natura 2000)W
Dolina Dolnego Sanu (Natura 2000)

Dolina Dolnego Sanu (PLH180020) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący dolinę Sanu na odcinku od Jarosławia do ujścia do Wisły, o powierzchni 10 176,64 ha.

Dolina Dolnej TanwiW
Dolina Dolnej Tanwi

Dolina Dolnej Tanwi (PLH060097) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący dolinę Tanwi od ujścia Wirowej do ujścia do Sanu oraz dolny odcinek Wirowej. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 8518,01 ha. Obszar znajduje się na terenie województwa lubelskiego i województwa podkarpackiego.

Dolna Wisłoka z dopływamiW
Dolna Wisłoka z dopływami

Dolna Wisłoka z Dopływami (PLH180053) – specjalny obszar ochrony siedlisk obejmujący rzekę Wisłokę na odcinku od Podleszan do ujścia Wielopolki oraz od Dębicy do ujścia Chotowskiego Potoku wraz z fragmentami kilku dopływów. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 453,69 ha.

Dorzecze Górnego SanuW
Dorzecze Górnego Sanu

Dorzecze Górnego Sanu (PLH180021) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący dolinę Sanu na odcinku od zapory w Myczkowcach do mostu w Sanoku oraz doliny: Hoczewki, Osławy, Osławicy, Kalniczki-Tarnawki i Sanoczka. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 1578,67 ha.

Fort Salis Soglio (Natura 2000)W
Fort Salis Soglio (Natura 2000)

Fort Salis Soglio (PLH180008) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w gminie Medyka, niedaleko Siedlisk, obejmujący Fort W I „Salis Soglio” wraz z jego najbliższym otoczeniem. Zajmuje powierzchnię 51,72 ha. Utworzony został w celu ochrony zimowisk mopka zachodniego Barbastella barbastellus – gatunku z załącznika II dyrektywy siedliskowej. Dodatkowo w otoczeniu obiektu występuje grąd Tilio-Carpinetum – siedlisko przyrodnicze z załącznika I.

GoleszW
Golesz

Golesz (PLH180031) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Strzyżowskim, na północ od Jasła, w pobliżu Krajowic, o powierzchni 260,85 ha.

Góry SłonneW
Góry Słonne

Góry Słonne – pasmo górskie, należące do Gór Sanocko-Turczańskich, w Karpatach Wschodnich. Pasmo przebiega z północnego zachodu na południowy wschód. Nigdy nie został dokładnie zdefiniowany obszar kryjący się pod tą nazwą, zwyczajowo przyjmuje się, że dotyczy on gór na wschód od doliny Sanu, na północ od Leska po Olszanicę.

Horyniec (Natura 2000)W
Horyniec (Natura 2000)

Horyniec (PLH180017) – specjalny obszar ochrony siedlisk położony na granicy Płaskowyżu Tarnogrodzkiego i Roztocza Wschodniego, w powiecie lubaczowskim, w pobliżu Horyńca-Zdroju. Zajmuje powierzchnię 11 633 ha.

Jaćmierz (Natura 2000)W
Jaćmierz (Natura 2000)

Jaćmierz (PLH180032) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Kotlinie Jasielsko-Krośnieńskiej, na terenie gminy Zarszyn, w pobliżu Jaćmierza, w dolinie Pielnicy. Zajmuje powierzchnię 174,45 ha. Utworzony został w celu ochrony łąk świeżych – siedliska z załącznika I dyrektywy siedliskowej. Występują tu trzy gatunki motyli z załącznika II:modraszek nausitous Phengaris nausithous modraszek telejus Phengaris teleius czerwończyk nieparek Lycaena dispar

Jasiołka (Natura 2000)W
Jasiołka (Natura 2000)

Jasiołka (PLH180011) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący 30-kilometrowy odcinek rzeki Jasiołki między Tylawą a Jedliczem oraz dolny odcinek Panny. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 686,73 ha i w całości leży na terenie powiatu krośnieńskiego w województwie podkarpackim.

Józefów - Wola DębowieckaW
Józefów - Wola Dębowiecka

Józefów - Wola Dębowiecka (PLH180033) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Jasielskim, na terenie gmin Osiek Jasielski i Dębowiec, w pobliżu Woli Dębowieckiej. Składa się z dwóch enklaw o łącznej powierzchni 60,51 ha.

Kielanówka (szczyt)W
Kielanówka (szczyt)

Kielanówka – zalesiony szczyt w paśmie wychodni piaskowca, w Beskidzie Niskim, w Karpatach Zachodnich, na południe od Dukli, na zachód od drogi krajowej nr 9 Barwinek – Miejsce Piastowe, w pobliżu Lipowicy i Cergowej.

Klonówka (Natura 2000)W
Klonówka (Natura 2000)

Klonówka (PLH180022) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Strzyżowskim, na górze Chełm, w granicach rezerwatu „Góra Chełm” i Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Zajmuje powierzchnię 136,75 ha i znajduje się na terenie gmin Wiśniowa i Frysztak w powiecie strzyżowskim.

Kościół w Dydni (Natura 2000)W
Kościół w Dydni (Natura 2000)

Kościół w Dydni (PLH180034) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Dynowskim, obejmujący kościół i okolice Dydni, o powierzchni 198,01 ha. Utworzony został w celu ochrony nocka dużego Myotis myotis, którego kolonia rozrodcza liczy tu ok. 400 osobników.

Kościół w Nowosielcach (Natura 2000)W
Kościół w Nowosielcach (Natura 2000)

Kościół w Nowosielcach (PLH180035) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Kotlinie Jasielsko-Krośnieńskiej, obejmujący kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowosielcach i jego najbliższe otoczenie. Obszar zajmuje powierzchnię 0,28 ha. Utworzony został w celu ochrony kolonii rozrodczej nocka dużego Myotis myotis.

Kościół w Równem (Natura 2000)W
Kościół w Równem (Natura 2000)

Kościół w Równem (PLH180036) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, w województwie podkarpackim, o powierzchni 1,36 ha, obejmujący kościół w Równem i jego najbliższe otoczenie. Utworzony został w celu ochrony kolonii rozrodczej nocka dużego Myotis myotis.

Kościół w Skalniku (Natura 2000)W
Kościół w Skalniku (Natura 2000)

Kościół w Skalniku (PLH180037) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący kościół w Skalniku i jego najbliższe otoczenie. Zajmuje powierzchnię 350,62 ha. Utworzony został w celu ochrony kolonii rozrodczej nocka dużego Myotis myotis.

Ladzin (Natura 2000)W
Ladzin (Natura 2000)

Ladzin (PLH180038) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Bukowskim, w pobliżu Ladzina, w dolinie Taboru, o powierzchni 50,14 ha. Utworzony został w celu ochrony łąk świeżych – siedliska z załącznika I dyrektywy siedliskowej.

Las HrabeńskiW
Las Hrabeński

Las Hrabeński (PLH180039) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Bukowskim, na zachód od Beska, o powierzchni 125,6 ha. Prawie cały obszar leży na terenie gminy Besko, jedynie niewielki fragment na południowo-zachodnim krańcu znajduje się w granicach gminy Rymanów.

Las nad BraciejowąW
Las nad Braciejową

Las nad Braciejową (PLH180023) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Strzyżowskim, o powierzchni 1440,17 ha. Leży w południowej części miasta Dębicy, w gminie wiejskiej Dębica, a niewielkie fragmenty na południowo-wschodnim krańcu obszaru leżą także na terenie gminy Ropczyce.

Las NiegłowickiW
Las Niegłowicki

Las Niegłowicki (PLH180040) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w południowej części Jasła oraz częściowo w gminie wiejskiej Jasło. Obejmuje zalesione wzgórze, rozdzielające doliny Wisłoki i jej dopływu – Ropy. Zajmuje powierzchnię 30,76 ha.

Lasy JanowskieW
Lasy Janowskie

Lasy Janowskie – wielki obszar leśny położony w północnej części Kotliny Sandomierskiej, na pograniczu województw: lubelskiego i podkarpackiego. Stanowi zachodnią część kompleksu leśnego Puszczy Solskiej.

Lasy LeżajskieW
Lasy Leżajskie

Lasy Leżajskie (PLH180047) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Płaskowyżu Kolbuszowskim, o powierzchni 2656,4 ha.

Lasy SieniawskieW
Lasy Sieniawskie

Lasy Sieniawskie (PLH180054) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, o powierzchni 18 015,42 ha. Administracyjnie obszar mieści się w gminach Adamówka, Oleszyce, Sieniawa, Stary Dzików i Wiązownica.

Liwocz (Natura 2000)W
Liwocz (Natura 2000)

Liwocz (PLH180046) – specjalny obszar ochrony siedlisk położony na górze Liwocz, o powierzchni 327,66 ha. Leży na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Łąki nad MłynówkąW
Łąki nad Młynówką

Łąki nad Młynówką – cenne pod względem florystycznym i faunistycznym siedliska łąkowe, które w znacznej części stanowią obszar mający znaczenie dla Wspólnoty sieci Natura 2000. Położone w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim na terenie Pogórza Ciężkowickiego. Jest to jeden z 55 ratyfikowanych przez Komisję Europejską obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty na Podkarpaciu.

Łąki nad WojkówkąW
Łąki nad Wojkówką

Łąki nad Wojkówką (PLH180051) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, złożony z trzech enklaw, położonych nad doliną Wisłoka, w okolicach miejscowości: Wojkówka, Rzepnik i Odrzykoń. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 9,62 ha.

Łąki w KomborniW
Łąki w Komborni

Łąki w Komborni (PLH180042) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Kotlinie Jasielsko-Krośnieńskiej, między Kombornią a Krościenkiem Wyżnym, o powierzchni 13,14 ha. Utworzony został w celu ochrony zmiennowilgotnych łąk trzęślicowych – siedliska z załącznika I dyrektywy siedliskowej.

Łukawiec (Natura 2000)W
Łukawiec (Natura 2000)

Łukawiec (PLH180024) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, na terenie gmin Wielkie Oczy, Lubaczów i Laszki. Zajmuje powierzchnię 2270,18 ha i składa się z dwóch oddzielnych części położonych na południe i północ od wsi Łukawiec.

Łysa Góra (Natura 2000)W
Łysa Góra (Natura 2000)

Łysa Góra (PLH180015) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Beskidzie Dukielskim, obejmujący pasmo Grzywackiej Góry, Łysej Góry, Polany i Danii. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 2743,79 ha. Znajduje się na terenie gmin Dukla, Krempna i Nowy Żmigród w województwie podkarpackim.

MinokątW
Minokąt

Minokąt (PLH060089) – mająca znaczenie dla Wspólnoty ostoja o powierzchni 177,92 ha, włączona do sieci Natura 2000 jako specjalny obszar ochrony siedlisk. Jest położona na granicy województw: podkarpackiego i lubelskiego.

Moczary (Natura 2000)W
Moczary (Natura 2000)

Moczary – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Górach Sanocko-Turczańskich, w pobliżu wsi Moczary i Bandrów Narodowy, o powierzchni 1181,79 ha.

Mrowle ŁąkiW
Mrowle Łąki

Mrowle Łąki (PLH180043) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na północny zachód od Rzeszowa, w okolicach miejscowości: Mrowla, Wola Cicha, Rudna Mała i Zaczernie. Składa się z czterech enklaw o łącznej powierzchni 294,08 ha. Obszar położony jest na terenie gmin Trzebownisko, Świlcza i Głogów Małopolski w powiecie rzeszowskim.

Nad HusowemW
Nad Husowem

Nad Husowem (PLH180025) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Dynowskim, o powierzchni 3347,7 ha. Znajduje się na terenie trzech powiatów: rzeszowskiego, przeworskiego i łańcuckiego.

Ostoja CzarnorzeckaW
Ostoja Czarnorzecka

Ostoja Czarnorzecka (PLH180027) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Dynowskim. Obejmuje kompleks leśny pasma Suchej Góry i pasma Królewskiej Góry o powierzchni 1946,6 ha.

Ostoja Góry SłonneW
Ostoja Góry Słonne

Ostoja Góry Słonne – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący fragment Gór Słonnych oraz Pogórza Przemyskiego, o powierzchni 46 071,46 ha.

Ostoja JaśliskaW
Ostoja Jaśliska

Ostoja Jaśliska (PLH180014) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Beskidzie Niskim, między Przełęczą Łupkowską na wschodzie, Przełęczą Sarbowską na zachodzie, a Królikiem Polskim, Duklą i Mszaną na północy. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 29 252,1 ha.

Ostoja MagurskaW
Ostoja Magurska

Ostoja Magurska (PLH180001) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w centralnej części Beskidu Niskiego. Zajmuje powierzchnię 20 104,73 ha. Leży w granicach dwóch województw: podkarpackiego i małopolskiego.

Ostoja PrzemyskaW
Ostoja Przemyska

Ostoja Przemyska (PLH180012) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Pogórzu Przemyskim i Pogórzu Dynowskim, o powierzchni 39 656,77 ha.

Patria nad OdrzechowąW
Patria nad Odrzechową

Patria nad Odrzechową (PLH180028) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w środkowej części Pogórza Bukowskiego, na terenie gminy Zarszyn w powiecie sanockim. Zajmuje powierzchnię 572,89 ha.

Rymanów (Natura 2000)W
Rymanów (Natura 2000)

Rymanów (PLH180016) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, utworzony w celu ochrony kolonii rozrodczych nocka dużego Myotis myotis i podkowca małego Rhinolophus hipposideros oraz przylegających terenów stanowiących miejsce żerowania nietoperzy. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 5240,99 ha i rozciąga się od Iwonicza-Zdroju na zachodzie po Wolę Sękową na wschodzie. Obszar składa się z dwóch oddzielnych części i znajduje się na terenie gmin Bukowsko, Iwonicz-Zdrój, Rymanów i Zarszyn.

Rzeka SanW
Rzeka San

Rzeka San (PLH180007) – specjalny obszar ochrony siedlisk obejmujący San na odcinku od Sanoka do Jarosławia, o powierzchni 1374,76 ha. Znajduje się na terenie powiatów: rzeszowskiego, sanockiego, przemyskiego, brzozowskiego, jarosławskiego, oraz miasta Przemyśl.

Sanisko w BykowcachW
Sanisko w Bykowcach

Sanisko w Bykowcach (PLH180045) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony w Bykowcach w sąsiedztwie ujścia Osławy do Sanu. Zajmuje powierzchnię 79,77 ha i leży na terenie gmin Sanok i Zagórz w powiecie sanockim.

Starodub w PełkiniachW
Starodub w Pełkiniach

Starodub w Pełkiniach (PLH180050) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony pomiędzy miejscowościami Chałupki, Jagiełła, Wólka Pełkińska, Pełkinie, Ujezna i Rozbórz, obejmujący zwarty kompleks łąk o powierzchni 574,82 ha. Znajduje się w województwie podkarpackim na terenie gmin: Tryńcza, Jarosław i Przeworsk.

Szczecyn (Natura 2000)W
Szczecyn (Natura 2000)

Szczecyn (PLH060083) – specjalny obszar ochrony siedlisk położony na wschód i południowy wschód od Gościeradowa, składający się z czterech leśnych enklaw o łącznej powierzchni 932,52 ha. Leży na terenie gminy Gościeradów w powiecie kraśnickim oraz gminy Zaklików w powiecie stalowowolskim.

Tarnobrzeska Dolina WisłyW
Tarnobrzeska Dolina Wisły

Tarnobrzeska Dolina Wisły (PLH180049) – specjalny obszar ochrony siedlisk sieci Natura 2000 obejmujący 45-kilometrowy odcinek doliny Wisły od ujścia Wisłoki w Gawłuszowicach do Sandomierza. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 4059,69 ha na terenie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Trzciana (Natura 2000)W
Trzciana (Natura 2000)

Trzciana (PLH180018) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący jedno z pasm Beskidu Dukielskiego, o powierzchni 2285,53 ha. Obszar znajduje się na terenie gminy Dukla w powiecie krośnieńskim, w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego.

Uroczyska Lasów JanowskichW
Uroczyska Lasów Janowskich

Uroczyska Lasów Janowskich (PLH060031) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący część Lasów Janowskich i Lasów Lipskich o łącznej powierzchni 34 544,25 ha. Jest położony na granicy województw: podkarpackiego i lubelskiego.

Uroczyska Puszczy SolskiejW
Uroczyska Puszczy Solskiej

Uroczyska Puszczy Solskiej (PLH060034) – specjalny obszar ochrony siedlisk obejmujący pięć enklaw na terenie Puszczy Solskiej o łącznej powierzchni 34 671,49 ha.

Uroczyska Roztocza WschodniegoW
Uroczyska Roztocza Wschodniego

Uroczyska Roztocza Wschodniego (PLH060093) – projektowany specjalny obszar ochrony siedlisk, aktualnie obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, położony na Roztoczu Wschodnim, na zachód od Hrebennego. Leży w obrębie dwóch województw: podkarpackiego i lubelskiego. Obejmuje obszar 5810 ha, który w większości stanowią zwarte lasy.

Wisłok Środkowy z dopływamiW
Wisłok Środkowy z dopływami

Wisłok Środkowy z Dopływami (PLH180030) – obszar mający znaczenie dla Wspólnoty, obejmujący dolinę rzeki Wisłok na odcinku od zapory w Sieniawie do zapory w Rzeszowie oraz rzekę Stobnicę od mostu na trasie Domaradz – Golcowa do ujścia. Tak ujęty obszar zajmuje powierzchnię 1064,64. Projektowany jest w tym miejscu specjalny obszar ochrony siedlisk.

Wisłoka z dopływamiW
Wisłoka z dopływami

Wisłoka z dopływami (PLH180052) – specjalny obszar ochrony siedlisk obejmujący dolinę rzeki Wisłoki na odcinku od północnej granicy Ostoi Magurskiej do mostu na trasie Pilzno – Kamienica Dolna oraz następujące dopływy lub ich fragmenty:Iwielkę Kłopotnicę Ropę Jasiołkę Kamienicę