Flaga AfganistanuW
Flaga Afganistanu

Flaga Afganistanu składa się z trzech pionowych pasów o równej szerokości i godła umieszczonego na środkowym pasie.

Flaga Arabii SaudyjskiejW
Flaga Arabii Saudyjskiej

Flaga Arabii Saudyjskiej jest zielonym prostokątem z białym napisem w języku arabskim „لا إله إلا الله محمد رسول الله” – jest to szahada, czyli wyznanie wiary – jeden z pięciu filarów wiary muzułmańskiej. Pod napisem jest wizerunek miecza.

Flaga ArmeniiW
Flaga Armenii

Flaga Armenii składa się z trzech horyzontalnie ułożonych pasów – czerwonego, błękitnego i pomarańczowego.

Flaga AzerbejdżanuW
Flaga Azerbejdżanu

Flaga Azerbejdżanu jest prostokątna, podzielonym na trzy poziome pasy: niebieski, czerwony i zielony. Stosunek długości do szerokości flagi wynosi 2:1.

Flaga BahrajnuW
Flaga Bahrajnu

Flaga Bahrajnu składa się z dwóch pionowych pól o różnej szerokości - białego i czerwonego, dzielonych klinami. Czerwień jest tradycyjnym kolorem występującym na flagach wielu państw Zatoki Perskiej. Gdy Bahrajn został w 1820 brytyjskim protektoratem, dla odróżnienia jego bandery od czysto czerwonych, którymi posługiwali się okoliczni piraci, został dodany biały pas. W 1932, na wzór godła narodowego, linia podziału między polem białym a czerwonym została zmieniona na ząbkowaną. W 2002 Królestwo Bahrajnu ustaliło liczbę klinów na linii podziału na pięć. Proporcje flagi wynoszą 3:5.

Flaga BangladeszuW
Flaga Bangladeszu

Flaga Bangladeszu – przedstawia czerwony krąg symbolizujący walkę o niepodległość na zielonym tle symbolizuje ziemię. Proporcje flagi to 3:5.

Flaga BhutanuW
Flaga Bhutanu

Flaga Bhutanu – symbol narodowy Bhutanu, flaga dzielona w skos, której kolory reprezentują doczesną i duchową władzę w Bhutanie.

Flaga BruneiW
Flaga Brunei

Flaga Brunei składa się z trzech kolorów: żółci, bieli i czerni oraz herbu.

Flaga FilipinW
Flaga Filipin

Flaga Filipin – uchwalona 19 maja 1898 roku, a jej odcienie zostały zmodyfikowane 16 września 1997 roku. Jest proporcji 1:2.

Flaga GruzjiW
Flaga Gruzji

Flaga Gruzji przedstawia pięć krzyży na białym tle, z czerwonym krzyżem św. Jerzego, patrona Gruzji, w centrum flagi i czterema po bokach.

Flaga IndiiW
Flaga Indii

Flaga Indii nosi nazwę Tiranga.

Flaga IndonezjiW
Flaga Indonezji

Flaga Indonezji – prostokąt podzielony na dwa poziome pasy o tej samej wielkości. Proporcje wynoszą 2:3. Podobna jest do flagi Monako, różni je tylko format flagi.

Flaga IrakuW
Flaga Iraku

Flaga Iraku składa się z trzech poziomych pasów: czerwonego, białego i czarnego. Na białym polu znajduje się zielony napis ‏«الله أكبر»‎ stylizowanym pismem arabskim.

Flaga IranuW
Flaga Iranu

Flaga Iranu jej wzór został ustanowiony 29 lipca 1980 i jest odzwierciedleniem zmian, które zaszły w Iranie po rewolucji islamskiej.

Flaga IzraelaW
Flaga Izraela

Flaga Izraela – biały prostokąt z dwoma poziomymi niebieskimi pasami i umieszczoną na środku niebieską gwiazdą Dawida. Niebieski kolor jest dopuszczony wyłącznie jako „ciemny błękit”. Występują różnice w odcieniach od barwy czystego niebieskiego do ciemnego granatu.

Flaga JaponiiW
Flaga Japonii

Flaga Japonii – przedstawia ona czerwony dysk na białym tle, co symbolizuje wschodzące słońce.

Flaga JemenuW
Flaga Jemenu

Flaga Jemenu – prostokąt z trzema pasami, o kolorach czerwonym, białym i czarnym. Każdy pas ma jednakową szerokość. Kolory te uznawane są barwy panarabskie i często występują na flagach państw arabskich, m.in. Egiptu, Iraku i Syrii. Została przyjęta 22 maja 1990.

Flaga JordaniiW
Flaga Jordanii

Flaga Jordanii – symbol narodowy Jordanii, przyjęty 16 kwietnia 1928 roku, w postaci flagi o proporcjach 1:2. Flaga składa się z trzech pasów równej szerokości, licząc od góry, w kolorach czarnym, białym i zielonym, z klinem czerwonym o podstawie równej szerokości flagi. Na klinie znajduje się siedmioramienna biała gwiazda, która symbolizuje siedem wersetów Al-Fatiha. Cztery kolory symbolizują ruch panarabski, a sama flaga wywodzi się z flagi panarabskiej z 1917 roku, używanej przez arabskich powstańców przeciw panowaniu tureckiemu.

Flaga KambodżyW
Flaga Kambodży

Flaga Kambodży składa się z 3 kolorów – niebieskiego, czerwonego i białego.

Flaga KataruW
Flaga Kataru

Flaga Kataru składa się z dwóch pionowych pól o różnej szerokości - białego i bordowego. Na wewnętrznym końcu bordowego pola umieszczono dziewięć białych trójkątów, które mają charakteryzować Katar jako dziewiąty emirat w krajach Zatoki Perskiej. Proporcje flagi to 11:28. Flaga Kataru jest jedyną flagą niepodległego państwa, której długość przekracza podwojoną szerokość.

Flaga KazachstanuW
Flaga Kazachstanu

Flaga Kazachstanu – jeden z symboli narodowych Republiki Kazachstanu, obok godła tego kraju.

Flaga KirgistanuW
Flaga Kirgistanu

Flaga Kirgistanu – czerwony prostokąt z żółtym słońcem pośrodku. Została przyjęta 3 marca 1992 roku. Zastąpiła ona używaną w okresie ZSRR flagę Kirgiskiej SRR.

Flaga Korei PołudniowejW
Flaga Korei Południowej

Flaga Korei Południowej – jeden z symboli Republiki Korei.

Flaga Korei PółnocnejW
Flaga Korei Północnej

Flaga Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – prostokątny płat tkaniny z pasami niebieskimi, znajdującymi się u góry i dołu, wąskimi białymi pasami oraz czerwonym środkiem z czerwoną gwiazdą w białym kole. Została zatwierdzona 8 września 1948.

Flaga KuwejtuW
Flaga Kuwejtu

Poszczególne barwy symbolizują:Czerń – w kulturze arabskiej jest symbolem zemsty. W tym wypadku, oznacza klęskę wrogów. Zieleń – jest barwą Islamu. Może też oznaczać żyzne pola. Biel – moralna czystość i dobre intencje. Czerwień – krew wrogów.

Flaga LaosuW
Flaga Laosu

Flaga Laosu – prostokąt podzielony na trzy poziome pasy: czerwony, niebieski, czerwony. Środkowy niebieski pas jest dwa razy szerszy niż czerwony dolny i górny. Pośrodku flagi znajduje się białe koło.

Flaga LibanuW
Flaga Libanu

Flaga Libanu – oficjalny symbol państwowy Libanu, zatwierdzony 7 grudnia 1943.

Flaga MalediwówW
Flaga Malediwów

Obecna Flaga Malediwów została przyjęta 26 lipca 1965 roku. Jej proporcje wynoszą 2:3. Półksiężyc oraz kolor zielony symbolizuje islam - religię państwową Malediwów, a także przyrodę, szczęście i pokój. Barwa czerwona ma oznaczać krew patriotów walczących o niepodległość.

Flaga MalezjiW
Flaga Malezji

Flaga Malezji wzorowana jest na fladze Stanów Zjednoczonych. 14 pasów oznacza 13 stanów kraju i stolicę Malezji – Kuala Lumpur. Półksiężyc i gwiazda są symbolami islamu, głównej religii państwa, a barwa niebieska podkreśla związki z Wielką Brytanią. Proporcja flagi wynosi 1:2.

Flaga MjanmyW
Flaga Mjanmy

Flaga Mjanmy – przyjęta 21 października 2010 na miejsce obowiązującej od 1974 czerwono-niebieskiej flagi, jest złożona z trzech poziomych pasów w kolorach żółtym, zielonym oraz czerwonym. W sam środek wpisana jest biała pięcioramienna gwiazda symbolizujących podział administracyjny państwa.

Flaga MongoliiW
Flaga Mongolii

Flaga Mongolii składa się z trzech wertykalnie ułożonych pasów: czerwonego, niebieskiego i czerwonego.

Flaga NepaluW
Flaga Nepalu

Flaga Nepalu – jeden z symboli państwowych Nepalu.

Flaga OmanuW
Flaga Omanu

Flaga Omanu ma kształt prostokąta o proporcjach 1:2. Składa się z trzech pasów: białego, zielonego i czerwonego, z dodatkowym czerwonym zagrodzeniem z lewej strony. Na nim widnieje w lewym górnym rogu godło Omanu - czyli godło rządzącej dynastii Abusaidów.

Flaga PakistanuW
Flaga Pakistanu

Flaga Pakistanu zaprojektowana została przez Muhammada Ali Jinnaha. Składa się z ciemnozielonego pola, na którym widnieje biały półksiężyc z pięcioramienną gwiazdą i białego pasa w części czołowej. Flaga, o proporcjach 2:3, została przyjęta 14 sierpnia 1947 roku.

Flaga SingapuruW
Flaga Singapuru

Flaga Singapuru – prostokąt podzielony na dwa poziome pasy o tej samej wielkości. Z lewej strony czerwonego pasa znajduje się biały półksiężyc i pięć pięcioramiennych gwiazd.

Flaga Sri LankiW
Flaga Sri Lanki

Flaga Sri Lanki – flaga zatwierdzona 7 września 1978.

Flaga SyriiW
Flaga Syrii

Flaga Syrii – jeden z symboli narodowych Syrii.

Flaga TadżykistanuW
Flaga Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu – jeden z symboli państwowych Tadżykistanu.

Flaga TajlandiiW
Flaga Tajlandii

Flaga Tajlandii składa się z pięciu poziomo ułożonych pasów w trzech kolorach: czerwonym, białym i niebieskim, które symbolizują kolejno naród tajski, religię (buddyzm) oraz monarchię. Ten trójbarwny wzór flagi, nazywanej przez Tajów ธงไตรรงค์, co znaczy trójbarwna flaga, został oficjalnie ustanowiony 28 września 1917 roku przez Króla Vajiravudh. Proporcja flagi wynosi 2:3.

Flaga Timoru WschodniegoW
Flaga Timoru Wschodniego

Flaga Timoru Wschodniego jest koloru czerwonego, ograniczona z lewej strony dwoma trójkątami – żółtym oraz nałożonym na żółty nieco mniejszym czarnym, na którym umieszczono białą gwiazdę, która jest symbolem niepodległości. Flagę wprowadzono 20 maja 2002, kiedy to Timor Wschodni uzyskał pełną niepodległość. Jest ona identyczna jak flaga z roku 1975.

Flaga TurcjiW
Flaga Turcji

Flaga Turcji – czerwony prostokąt z białym księżycem i gwiazdą, jeden z symboli Republiki Turcji.

Flaga TurkmenistanuW
Flaga Turkmenistanu

Flaga Turkmenistanu – flaga państwa Turkmenistan.

Flaga UzbekistanuW
Flaga Uzbekistanu

Flaga Uzbekistanu – jeden z symboli państwowych Uzbekistanu.

Flaga WietnamuW
Flaga Wietnamu

Flaga Wietnamu została przyjęta jako flaga zjednoczonego Wietnamu w 1976 jako flaga cywilna i wojskowa. Jest to ustanowiona 30 listopada 1955 roku flaga Wietnamu Północnego, wywodząca się z flagi Việt Minhu. Proporcje wymiarów flagi wynoszą 2:3.

Flaga Zjednoczonych Emiratów ArabskichW
Flaga Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Flaga Zjednoczonych Emiratów Arabskich to trzy pasy o kolorach: zielonym, białym i czarnym i zagrodzeniem z lewej strony o kolorze czerwonym.