
Herb Augustowa został nadany przez Zygmunta II Augusta wraz z nadaniem Augustowowi praw miejskich w Wilnie w 1557.

Herb Białegostoku – jeden z symboli miejskich Białegostoku.

Herb Bielska Podlaskiego przedstawia w białej tarczy herbowej czerwonego tura.

Herb Brańska przedstawia w czerwonym polu herbowym rycerza w białej zbroi, trzymającego wzniesiony poziomo nad głową miecz, dosiadającego białego konia, wspiętego w skoku. Koń z jeźdźcem skierowani są w heraldycznie prawą stronę. Elementy uprzęży końskiej i płaszcz rycerza barwy błękitnej. Rycerz ma tarczę barwy błękitnej, z podwójnym złotym krzyżem. Całość tworzy godło litewskie, Pogoń. Herbu tego używa Brańsk począwszy od XV wieku.

Herb Choroszczy przedstawia w czerwonej tarczy herbowej szaro-fioletowego ciołka w lewo i białego gryfa w prawo, nad tarczą herbową korona złota otwarta. Jest to złożenie herbów szlacheckich Ciołek Poniatowskich i Gryf Branickich – rodów do których niegdyś należało miasto.

Herb Czarnej Białostockiej przedstawia na srebrnej tarczy herbowej trzy stylizowane zielone drzewa świerkowe ustawione symetrycznie tak, że jedno drzewo, które jest umieszczone pośrodku szerokości herbu, jest najwyższe, a pozostałe dwa nieco mniejsze niejako wyłaniają się zza pierwszego z jego prawej i lewej strony. Pod drzewami znajduje się dolna połowa czarnego koła zębatego.

Herb Czyżewa przedstawia na błękitnej tarczy herbowej dwa klucze srebrny i złoty ułożone równolegle względem siebie i przekrzyżowane ze srebrnym mieczem o złotej rękojeści, w górnej części tarczy centralnie położoną srebrną lilię ze złota przepaską.

Herb Dąbrowy Białostockiej - herbem miasta jest wizerunek zielonego dębu na biało-czerwonej tarczy herbowej. Dąb stoi na zielonej murawie. Herb nadała Miejska Rada Narodowa w 1986 roku. Jest to herb mówiący, ponieważ dąb nawiązuje do nazwy miasta.

Herb Drohiczyna - opis herbu umieszczony jest w załączniku numer 2 do Statutu Miasta i Gminy Drohiczyn. Herb dzieli się na trzy pola:

Herb Goniądza przedstawia na złotej tarczy herbowej kroczącego w prawo czarnego niedźwiedzia.

Herb Grajewa przedstawia czerwonego wilka, skierowanego heraldycznie w prawo, na tle trzech zielonych świerków na niebieskiej tarczy herbowej. Herb został zatwierdzony w 1990 przez Radę Miasta Grajewo. Obecny wizerunek herbowy nie jest zgodny z zasadami heraldyki.

Herb Hajnówki przedstawia hiszpańską tarczę herbową podzieloną ukośnie białym pasem o ząbkowanej górnej krawędzi stylizowanej na krawędź piły. Na heraldycznie prawej górnej części pola herbowego, zza białego pasa wyłaniają się cztery, ustawione obok siebie, stylizowane zielone świerki na błękitnym tle. Na heraldycznie lewej dolnej części, zza białego pasa wyłania się nieco więcej niż połowa białej piły tarczowej na zielonym tle.

Herb Jedwabnego - jego tarcza herbowa jest błękitna. Umieszczona jest na niej biała podkowa z umieszczonymi pod i nad nią dwoma krzyżami także białymi. Elementy herbu pochodzą z herbu Lubicz. Na tle podkowy umieszczone są skrzyżowane ze sobą zielone drzewo i czarna kotwica.

Herb Kleszczel przedstawia na czerwonej tarczy herbowej białego Baranka Bożego, skierowanego w lewo, z białą chorągiewką z białym krzyżem, stojącego na zielonej murawie, obejmującego lewą przednią nogą oparty o murawę krzyż papieski.

Herb Knyszyna - tarcza herbowa herbu jest podzielona na dwie równe części w pas. W polu górnym czerwonym umieszczony jest wizerunek orła króla Zygmunta Augusta. Orzeł jest biały, zwrócony głową w lewą stronę, korona nad orłem, dziób, szpony oraz napis na piersi " S.A" są złote. W polu dolnym żółtym widnieje wizerunek tura barwy brązowej stylizowanego czernią, zwróconego głową w lewą stronę. Herb został zatwierdzony w 1981 przez Miejską Radę Narodową.

Herb Kolna - przedstawia świętego Floriana, stojącego z chorągwią i wylewającego wiadro wody na płonący budynek. Kolno taki herb otrzymało 13 października 1765 roku od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zachowała się pieczęć miejska z tym wyobrażeniem z 1777 r.

Herb Krynek przedstawia w polu błękitnym lwa wspiętego złotego na murawie zielonej.

Herb Lipska – tarcza herbowa herbu jest barwy błękitnej. Widnieje na niej czarna łódź (koga) z białym żaglem. Herb został nadany 8 grudnia 1580 przez króla Stefana Batorego razem z nadaniem Lipskowi praw magdeburskich. Rzeka Biebrza miała być jednym ze szlaków komunikacyjnych, a Lipsk miał być portem na tej rzece.

Herb Łap przedstawia w błękitnej tarczy srebrną podkowę oraz dwa równoramienne złote krzyże: jeden wewnątrz podkowy, a drugi na zewnątrz. Jest to herb Lubicz, którym pieczętował się ród Łapów. Według legendy jeden z jego członków założył w XV wieku osadę, która przekształciła się następnie w dzisiejsze miasto Łapy.

Herb Łomży to jeden z symboli miejskich Łomży.

Herb Michałowa - tarcza herbowa herbu jest dwubarwna. Górna część tarczy jest barwy zielonej, dolna - błękitnej (niebieskiej). Widnieje na niej wizerunek białego (srebrnego) orła bielika skierowanego głową w lewo. Symbolika herbu nawiązuje do orłów żyjących na terenie gminy.

Herb Moniek przedstawia w złotym polu herbowym stojącą na zielonej murawie pannę w czerwonej sukni, z rozpuszczonymi włosami i z koroną na głowie, pochylającą się nad kwitnącym krzewem ziemniaczanym o białych, cętkowanych fioletowo kwiatach na zielonej łodydze, z dwoma zielonymi liśćmi.

Herb Nowogrodu - jego tarcza herbowa jest błękitna. Widnieje na niej fragment białego muru miejskiego z blankami z bramą miejską z otwartymi złotymi drzwiami.

Herb Rajgrodu - herbem miasta są cztery czarne kowalskie ćwieki na złotym polu tarczy herbowej. Herb został nadany miastu w 1566 roku przez księżną Annę Kiszczyną z rodu Radziwiłłów. Wówczas na tarczy herbowej znajdował się napis łaciński "SIGILLUM CIVITATIS RAJGRODEN".

Herb Sejn przedstawia na czerwonej tarczy typu hiszpańskiego profil głowy tura, skierowany frontem w lewą stronę. Pod głową tura skrzyżowane centralnie miecz z lewej i włócznia z prawej skierowne ku górze w kolorze białym. Siedem pól na rękojeści miecza oznacza siedem historycznych gmin powiatu sejneńskiego.

Herb Siemiatycz przedstawia dwudzielną w słup tarczę herbową umieszczoną na koronowanym płaszczu heraldycznym. W polu prawym, błękitnym, przedstawia srebrną wilczą kosę ostrzem w dół, złączoną z połową srebrnej podkowy, nad ich barkiem półtora krzyża złotego. W polu lewym, czerwonym, umieszczono dwukrotnie przekrzyżowaną srebrną strzałę w słup, grotem ku górze.

Herb Sokółki - posiada tarczę herbową dwudzielną w pas. W górnym żółtym widnieje żubr barwy brunatnej, w dolnym czerwonym widnieje połowa sylwetki rycerza ubranego w białą zbroję, trzymającego miecz w prawej dłoni. Herb Sokółka otrzymała w 1609 od króla Zygmunta III Wazy wraz z nadaniem praw miejskich.

Herb Stawisk – tarcza herbowa herbu jest barwy czerwonej. Widnieje na niej topór barwy srebrnej z żółtym trzonkiem, zwrócony (heraldycznie) ostrzem w prawo. Herbu topór był Stanisław Kisielnicki, członek ostatnich właścicieli miasta.

Herb Suchowoli - tarcza herbowa herbu jest podzielona w pas. W polu górnym błękitnym mieści się łuk koloru białego, a na nim krzyż koloru żółtego. W polu dolnym zielonym mieści się koń gniady z żółtą grzywą, ogonem i nogami.

Herb Supraśla - ustanowiony 12 kwietnia 2003 uchwałą nr NR VI/38/03 Rady Miejskiej w Supraślu - "herbem Gminy jest scena przedstawiająca Zwiastowanie Najświętszej Marii Pannie".

Herb Suraża - na niebieskiej tarczy herbowej widnieje fragment muru z czerwonej cegły zakończonego z każdej strony basztą; między tymi basztami w części górnej umieszczony jest wizerunek ryby, a pod nim baszta niższa, w której umieszczona jest brama ostrołukowa. Herb został określony w Statucie Miasta Suraż uchwalonego 29 listopada 2001.

Herb Szczuczyna - herbem miasta jest złota ośmioramienna gwiazda umieszczona na białym tle. We współcześnie używanej wersji herbu gwiazda posiada cieniowanie, a tarcza herbowa mieści się w czerwonym kartuszu.

Herb Szepietowa przedstawia na błękitnej tarczy herbowej czarnego kruka z uniesionymi skrzydłami, skierowanego w prawo, trzymającego złotą toczenicę w dziobie, stojącego na srebrnej szabli husarskiej w pas. Szabla skierowana złotą rękojeścią w prawo. Pod szablą złoty kłos w słup.

Herb Tykocina przedstawia w polu czerwonym złotą głowę tura.

Herb Wasilkowa przedstawia na złotym polu tarczy herbowej czarną głowę łosia. Symbolika herbu nawiązuje do położenia miasta wśród lasów, w których żyły te zwierzęta. Został on ustanowiony przez króla Zygmunta II Augusta w dniu 8 grudnia 1566 roku podczas nadania miejscowości praw miejskich.

Herb Wysokiego Mazowieckiego – biały łabędź, płynący w prawą stronę tarczy. Kolor wody zielony. Tło jest koloru niebieskiego.

Herb Zabłudowa - przedstawia na srebrnej tarczy herbowej wizerunek czerwonego jelenia skaczącego w lewo. Symbolika herbu nawiązuje do jeleni żyjących w okolicznych lasach.

Herb Zambrowa - herb Zambrowa przedstawiający czarną głowę żubra w czerwonym polu.