Kościół świętych Akwili i Pryski w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.

Kościół św. Alfonsa Liguori – kościół w Rzymie przy Via Merulana. Zbudowany przez ojców redemptorystów 1855 roku według projektu Wigleya.

Cerkiew Świętych Atanazego i Cyryla – prawosławna cerkiew w Moskwie, w dekanacie centralnym eparchii moskiewskiej miejskiej Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.
Bazylika św. Balbiny na Awentynie w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Kościół św. Cezara w Pałacu znany również jako Kościół św. Cezara z Afryki – rzymskokatolicki kościół tytularny położony w Rzymie.

Bazylika Santi Maria e Donato – rzymskokatolicki kościół w Wenecji, na wyspie Murano. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem parafialnym parafii Santi Maria Assunta, Donato Martire e Cipriano Vescovo Martire, wchodzącej w skład wikariatu Cannaregio – Estuario.
Kościół św. Euzebiusza w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Kościół Santa Fede – były rzymskokatolicki kościół w Genui, w dzielnicy (sestiere) Prè. Zbudowany pierwotnie w XII wieku był przez kilka stuleci kościołem templariuszy. Zdesakralizowany w 1926 roku, zrekonstruowany i zmodernizowany w latach 90. XX wieku i adaptowany na pomieszczenia użytkowe mieści od 2005 roku biura rejonowe dzielnicy Municipio I Centro Est nosząc nazwę Complesso di Santa Fede.

Bazylika św. Franciszki Rzymianki w Rzymie, wcześniej Santa Maria Nova – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie. Kościół Santa Maria Nova został zbudowany na ruinach starożytnej świątyni Wenus i Romy.

Kościół św. Gajany w Eczmiadzynie – kościół z VII wieku, należący do Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, położony w pobliżu katedry w Eczmiadzynie w Armenii. Jest on najwcześniejszym przykładem architektury wczesnochrześcijańskiej i ormiańskiej, łączącym trójnawową bazylikę z centralną kopułą, która stała się powszechna zarówno w Armenii, jak i w Azji Zachodniej.
Kościół św. Galli w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.

Kościół San Marcuola – rzymskokatolicki kościół w Wenecji w dzielnicy (sestiere) Cannaregio. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem parafialnym parafii pod tym samym wezwaniem, wchodzącej w skład dekanatu Cannaregio - Estuario.
Kościół świętych Jana Ewangelisty i Petroniusza – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.

Kościół św. Kaliksta w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Bazylika Czterech Koronowanych Świętych – kościół tytularny w Rzymie.

Kościół San Cassiano – rzymskokatolicki kościół w Wenecji, w dzielnicy (sestiere) San Polo. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem parafialnym w parafii pod tym samym wezwaniem, wchodzącej w skład dekanatu San Polo - Santa Croce - Dorsoduro.

Kościół San Fantin – rzymskokatolicki kościół w Wenecji, w dzielnicy (sestiere) SanMarco. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem rektorskim w parafii San Moisè, wchodzącej w skład dekanatu San Marco - Castello.

Kościół San Samuele – rzymskokatolicki kościół w Wenecji w dzielnicy (sestiere) San Marco. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem rektorskim w parafii Santo Stefano Protomartire, wchodzącej w skład dekanatu San Marco - Castello.

Kościół Sant’Alvise – rzymskokatolicki kościół w Wenecji w dzielnicy (sestiere) Cannaregio. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem parafialnym parafii pod tym samym wezwaniem, wchodzącej w skład dekanatu Cannaregio - Estuario.
Kościół am Steinhof – rzymskokatolicki kościół w Wiedniu, w dzielnicy Penzing. Zbudowany został w latach 1904–1907 przez Ottona Wagnera jako część zespołu szpitalnego dla umysłowo chorych.

Kościół św. Marcelego na Corso – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Kościół świętych Marcelina i Piotra na Lateranie w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.

Katedra Notre-Dame-de-l’Annonciation et Saint-Sigisbert – rzymskokatolicki kościół w Nancy. Jest siedzibą biskupa diecezji Nancy i zarazem kościołem parafialnym w parafii Notre Dame de Bonne Nouvelle.

Kościół świętych Nereusza i Achillesa – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Bazylika św. Pudencjany w Rzymie − kościół tytularny, bazylika mniejsza przy Via Urbana w rione Monti.

Bazylika św. Sabiny na Awentynie w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Bazylika św. Saby w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.
Kościół św. Sylwii w Rzymie – rzymskokatolicki kościół tytularny w Rzymie.

Bazylika San Siro – rzymskokatolicki kościół w Genui w dzielnicy Maddalena. Jest kościołem parafialnym w parafii pod tym samym wezwaniem, należącej do dekanatu Centro Ovest w Archidiecezji Genui.

Kościół San Geremia – rzymskokatolicki kościół w Wenecji.

Kościół San Giobbe – rzymskokatolicki kościół w Wenecji w dzielnicy (sestiere) Cannaregio, poświęcony św. Hiobowi. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem parafialnym w parafii Santi Giobbe Profeta e Bernardino. Jest prowadzony przez kanosjanów.

Kościół San Moisè – rzymskokatolicki kościół w Wenecji w dzielnicy (sestiere) San Marco. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem parafialnym parafii San Moisè, wchodzącej w skład dekanatu San Marco - Castello.

Kościół San Servolo – rzymskokatolicki kościół w Wenecji, na wyspie San Servolo. W przeszłości stanowił część kompleksu klasztornego benedyktynów, benedyktynek oraz innych zgromadzeń zakonnych. W 1725 roku bonifratrzy założyli w kompleksie przytułek (szpital) psychiatryczny, czynny do 1978 roku. Po remoncie kompleks pełni różne funkcje kulturalne. W 2006 roku w pomieszczeniach klasztornych zorganizowano Muzeum Szpitala Psychiatrycznego, w skład którego wchodzi również kościół.

Kościół San Zulian – rzymskokatolicki kościół w Wenecji w dzielnicy (sestiere) San Marco, dedykowany św. Julianowi. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem rektorskim w parafii Santissimo Salvatore.

Kościół Santa Sofia w Wenecji – rzymskokatolicki kościół w Wenecji pod wezwaniem św. Zofii. Administracyjnie należy do Patriarchatu Wenecji. Jest kościołem filialnym w parafii San Felice Martire, wchodzącej w skład dekanatu Cannaregio – Estuario.

Kościół San Fermo Maggiore w Weronie – rzymskokatolicki kościół w Weronie, w diecezji Werony. Kościół parafialny parafii Świętych Firmusa i Rustyka. Składa się z dwóch kościołów: dolnego, wybudowanego przez benedyktynów w stylu romańskim w latach 1065–1143 i górnego, wniesionego przez franciszkanów w stylu gotyckim w latach 1261–1350. Fasada, ukończona około roku 1350, stanowi połączenie obu stylów. W kolejnych stuleciach kościół był przebudowywany i wyposażany.