Aj-PetriW
Aj-Petri

Aj-Petri – jeden z wyższych szczytów Gór Krymskich, o wysokości 1234 m n.p.m.

ApećkaW
Apećka

Apećka – szczyt górski Beskidów Wschodnich na Ukrainie, na terenie rejonów tiacziwskiego oraz rachiwskiego obwodu zakarpackiego położony 8 km na wschód od Dubowego.

BliźnicaW
Bliźnica

Bliźnica – najwyższy szczyt Świdowca w Beskidach Połonińskich na Zakarpaciu, o wysokości 1883 m n.p.m.

Bużora (szczyt)W
Bużora (szczyt)

Bużora – najwyższy szczyt pasma górskiego o tej samej nazwie w Łańcuchu Wyhorlacko-Gutyńskim, części Karpat Wschodnich położonej na terenie Ukrainy. Bużora zbudowana jest ze skał wulkanicznych: andezytów, andezyto-bazaltów i tufów.

Eklizi-BurunW
Eklizi-Burun

Eklizi-Burun — zachodni, wyższy szczyt jajły Czatyrdah, jeden z najwyższych szczytów Gór Krymskich.

Holica (Wyhorlat)W
Holica (Wyhorlat)

Holica – szczyt o wysokości 983,6 m n.p.m. we wschodniej części pasma górskiego Wyhorlat, znajdujący się na południowy wschód od słowackiej wsi Inovce. Przez szczyt przebiega granica słowacko-ukraińska.

KamułaW
Kamuła

Kamuła – najwyższy szczyt Gołogór, jednocześnie najwyższy punkt Wyżyny Podolskiej.

Kińczyk BukowskiW
Kińczyk Bukowski

Kińczyk Bukowski – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, kulminacja Połoniny Bukowskiej. Kińczyk Bukowski położony jest w tzw. Paśmie Granicznym będącym także południową granicą Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jest objęty ścisłą ochroną, przez co jest niedostępny dla turystów próbujących tam dotrzeć z terenu Polski. Od strony ukraińskiej można dotrzeć tam jedynie za zgodą ukraińskich pograniczników.

KlimowaW
Klimowa

Klimowa – szczyt górski w masywie Połoniny Czerwonej. Leży na Ukrainie w obwodzie Zakarpackim, znajduje się 6 km na zachód od miejscowości Ust-Czorna.

Kremeneć (Izium)W
Kremeneć (Izium)

Kremeneć – góra o wysokości 218 m n.p.m. w południowej części miasta Izium na Ukrainie, w obwodzie charkowskim, na prawym brzegu rzeki Doniec, około 160 metrów nad lustrem wody. Jest jednym z najwyższych wzniesień obwodu charkowskiego. Stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta i regionu.

Krzemieniec (szczyt)W
Krzemieniec (szczyt)

Krzemieniec – szczyt górski w wododziałowym paśmie Bieszczadów Zachodnich. Wysokość – 1221 m.

Lutańska HolicaW
Lutańska Holica

Lutańska Holica, niekiedy także Ljutjanska Holica lub Ljutanska Holica – szczyt znajdujący się w paśmie Połoniny Równej, o wysokości 1374 m n.p.m., znajduje się na terenie Ukrainy.

ŁysoniaW
Łysonia

Łysonia – góra o wysokości 399 m n.p.m., znajdująca się 4 km na południowy wschód od Brzeżan na Ukrainie, pomiędzy jarem rzeki Złota Lipa i jej lewego dopływu Ceniwki.

Magura ŁomniańskaW
Magura Łomniańska

Magura Łomniańska – najwyższy szczyt Gór Sanocko-Turczańskich, o wysokości 1024 m n.p.m. Leży na Ukrainie, nad dolinami rzek: Lechniowa, Mszanka i Dniestr. Jest to wybitny masyw o kilku kulminacjach, z których najwyższa leży w części środkowej. Na szczyt najlepiej dostać się z wsi Łopuszanka, Chaszczów lub Grąziowa.

Mała KurtiaskaW
Mała Kurtiaska

Mała Kurtiaska – szczyt o wysokości 1644 m n.p.m. znajdujący się w południowo-wschodniej części rejonu tiaczowskiego obwodu zakarpackiego na południowy wschód od wsi Łopuchów w zachodniej części głównego grzbietu Świdowca.

Menczył (Bieszczady)W
Menczył (Bieszczady)

Menczył – szczyt w Bieszczadach Zachodnich. Nazwa pochodzi z języka wołoskiego.

OpołonekW
Opołonek

Opołonek – szczyt w granicznym paśmie Bieszczadów Zachodnich, górujący nad Przełęczą Użocką.

OpukW
Opuk

Opuk – najwyższa góra południowej części Półwyspu Kerczeńskiego oraz główna część rezerwatu opuckiego. Pod tą samą nazwą występuje przylądek leżący u podnóża szczytu na brzegu Morza Czarnego.

ParaszkaW
Paraszka

Paraszka - góra na Ukrainie, w Beskidach Wschodnich, o wysokości 1268,5 m n.p.m.

PikujW
Pikuj

Pikuj, dawniej Pikul – szczyt górski na Ukrainie, najwyższy szczyt Bieszczadów Wschodnich, a jednocześnie i całych Bieszczadów. Przez szczyt Pikuja biegnie granica między obwodami: lwowskim i zakarpackim.

PiniaszkowyW
Piniaszkowy

Piniaszkowy – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, w głównym grzbiecie Karpat, położony na granicy ukraińsko-polskiej, pomiędzy Opołonkiem a Przełęczą Użocką.

Połonina CzerwonaW
Połonina Czerwona

Połonina Czerwona – grupa górska w Karpatach Wschodnich; należy do Beskidów Połonińskich, leży na Zakarpaciu, ma powierzchnię około 570 km².

Połonina Równa (szczyt)W
Połonina Równa (szczyt)

Połonina Równa – najwyższy szczyt pasma Połoniny Równej, o wysokości 1482 m n.p.m., znajduje się na terenie Ukrainy.

Pop Iwan (Karpaty Marmaroskie)W
Pop Iwan (Karpaty Marmaroskie)

Pop Iwan Marmaroski – szczyt w Karpatach Wschodnich, położony w masywie marmaroskim. Przez szczyt przechodzi granica ukraińsko-rumuńska. Ma formę piramidalną, o stromych zboczach wschodnich i południowych. W górnych partiach pokryty połoniną, o dużym bogactwie flory.

PopadiaW
Popadia

Popadia ukr. Попадя – góra w Gorganach, 1740 m n.p.m., obecnie na Ukrainie.

Roman-KoszW
Roman-Kosz

Roman-Kosz – najwyższy szczyt Krymu i Gór Krymskich.

Rozsypaniec (1146 m)W
Rozsypaniec (1146 m)

Rozsypaniec – szczyt górski w granicznym pasmie Bieszczadów Zachodnich. Niektóre mapy podają wysokość 1146

StińskaW
Stińska

Stińska – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, na południowo-wschodnim krańcu Połoniny Bukowskiej. Znajduje się przy granicy polsko-ukraińskiej lecz sam wierzchołek leży na Ukrainie. Sąsiaduje z Kińczykiem Bukowskim oraz z Rozsypańcem. Szczyt oraz górne partie stoków pokrywa połonina. Stąd efektowny widok w kierunku wschodnim z Workiem Bieszczadzkim i widocznym na horyzoncie Pikujem.

StojW
Stoj

Stoj, także: Stij, Stohy – najwyższy szczyt Połoniny Borżawskiej, mierzący 1677 m n.p.m. Znajduje się w południowej części masywu, w granicach obwodu zakarpackiego.

Stóg (Góry Czywczyńskie)W
Stóg (Góry Czywczyńskie)

Stóg − szczyt w Górach Czywczyńskich wznoszący się na wysokość 1653 m n.p.m. Położony na granicy ukraińsko-rumuńskiej. Od zachodu sąsiaduje z Popem Iwanem, leżącym już w Czarnohorze, od którego oddzielony jest Przełęczą Szybeńską.

SyhłańskiW
Syhłański

Syhłański – najwyższy szczyt masywu Połoniny Czerwonej (Ukraina). Znajduje się na Ukrainie w Rejonie tiacziwskim w Obwodzie zakarpackim na zachód od wsi Nimećka Mokra.

Topas (szczyt)W
Topas (szczyt)

Topas – drugi co do wysokości szczyt masywu Połoniny Czerwonej. Znajduje się na Ukrainie w Rejonie tiacziwskim w Obwodzie zakarpackim na południe od wsi Kołoczawa. Na szczycie znajduje się wieża nadawcza.

UnhariaskaW
Unhariaska

Unhariaska, Ungariaska – szczyt o wysokości 1707 m n.p.m. położony w zachodniej części masywu Świdowca w rejonie tiacziwskim obwodu zakarpackiego. Wierzchołek góry jest pokryty połoniną, która się ciągnie do granicy lasu na ok. 1400 m n.p.m., gdzie zaczyna się mieszany las iglasto-bukowy. Północno-wschodnie i północno-zachodnie stoki góry to stromizny, zaś zachodnie i południowe opadają łagodnie. Przez Unhariaskę przebiega szlak turystyczny "Grzbietami Świdowca" biegnący od Jasiny do Ust-Czornej. Miejscowościami położonymi w pobliżu są Czorna Tysa, Ust-Czorna oraz Krasna.

Vetrová skalaW
Vetrová skala

Vetrová skala – najwyższy szczyt masywu Popriečnego – wschodniej części pasma górskiego Wyhorlat. Drugi co do wysokości szczyt całego pasma Wyhorlatu.

Wielki Wierch (Bieszczady)W
Wielki Wierch (Bieszczady)

Wielki Wierch, 1309 m n.p.m. – szczyt w Bieszczadach Wschodnich, na Ukrainie

Zejtyn-KoszW
Zejtyn-Kosz

Zejtyn-Kosz – jeden z najwyższych szczytów Gór Krymskich, trzeci co do wysokości.